Вправи на плечі з гантелями або штангою — експеримент

314

Привіт! Багато бодібілдери, тренуючи плечі, виконують жим штанги в положенні сидячи. Інші ж виконують вправи на плечі з гантелями. А ви ніколи не замислювалися, що краще, що ефективніше? І чи є якась різниця в тому, як тренувати ваші дельти? Особисто мене давно мучила ця тема, але тепер я в цьому більш-менш розібрався. Запрошую і вас. Ця стаття досить коротка, але по справі. Я раджу вам застосувати отриману інформацію вже на найближчих тренуваннях, хоча можливо це потребує коригування вашої програми.

У різних дослідах, з приводу тренування плечей, взяли участь 10 атлетів з великим стажем тренування. Хлопці виконували сети жимів штанги з грудей сидячи і жими гантелей сидячи. Робочий вага 75% від їх повторного максимуму.

Результати: в обох вправах передній і середній пучки дельт — були досить активно задіяні, тоді як задній пучок майже не реагував на тренування плечей. У жимі штанги передній пучок був задіяний сильніше, ніж при жим гантелей, а середній пучок прокачувався слабкіше.

Висновки: більшість бодібілдерів погодяться, що штанга є пріоритетним снарядом для тренування плечей, адже вагу там можна використовувати набагато більший, ніж під час вправ на плечі з гантелями. Однак, як показали дослідження, середній пучок дельт під час прокачування штангою, не так сильно задіяний, як під час тренування гантелями. Ось тому тут плюс гантелей. Так виходить тому, що під час жиму штанги лікті доводиться виводити вперед, з-за чого частина навантаження знімається з середнього пучки дельт. А коли тиснеш гантелями, руки розставлені в сторони, і навантаження на середні дельти зростає.

Тренування плечей повинна складатися з цих 2-х вправ. Але так як кожне з них є базовим, то їх потрібно використовувати циклами, тобто не робити разом на одному тренуванні. І буде дуже добре, якщо одне з цих вправ, наприклад жим штанги, виконати до початку тренувального комплексу плечей, а потім виконувати інші, не базові вправи. А на наступному тренуванні виконувати спочатку жим гантелей, потім інші вправи. Але не забувайте, що ці 2 вправи не тренують плечі комплексно, тому що задні дельти не діють.

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися