Бодібілдінг і плавання. Можна це поєднувати?

420

Привіт! Чи ставили ви собі це питання? Я – ні. Але все ж це цікава тема. У зв’язку з цим може виникнути цілий ряд питань. Я розділив ці питання на дві основні теми. Перша – як плавання впливає на людину загалом. Друга – як плавання впливає безпосередньо на людину, що займається бодібілдінгом. Природно, виникають і інші питання, так і кожний з питань пов’язаний між собою. Але обговоримо найголовніше для нас. Не будемо робити каші в голові з цього не настільки важливого, але цікавого питання.

Давайте зараз коротко пробіжимося по основних плюсів плавання і його сприятливому впливу на тіло людини.

Що корисного у плаванні?

Плавання розвиває «дихалку». Це важливий фактор, яким славиться цей вид спорту. Дійсно, під час плавання людина дихає глибоко й ритмічно, адже інакше просто не можна та й не виходить. Попрацювавши в режимі «глибоких вдихів», легені збільшуються із обсязі, збільшується мережа капілярів всередині самих альвеол. Таким чином, процес засвоєння кисню з повітря прискорюється і спрощується.

Плавання зміцнює серце і судини. Це звичайна справа, коли мова йде про аеробних навантаженнях. І плавання є якраз таким навантаженням. Але тут потрібно бути обережним. Не в кожного серце здорово і може витримувати плавальні навантаження.

Плавання тренує всі основні групи м’язів і щадить суглоби. Це робить плавання відмінним інструментом для створення базового м’язового каркаса для подальших тренувань у будь-якому виді спорту, в тому числі і в бодібілдингу. Щоб не приходити в спортзал з повного нуля, так би мовити, абсолютним хиляком – можна спочатку походити на плавання, зміцніти. Крім того, плавання дозволяє тренувати м’язи і при цьому практично не напружувати суглоби і зв’язки, тоді як в бодібілдингу виявляється потужний вплив на все це.

Плавання сприятливо впливає на хребет. Під час плавання м’язи корпусу працюють в активному режимі, але на хребет не виявляється ніякого тиску. Все це сприяє розвитку м’язів біля хребта, поліпшується живлення тканин хребетного стовпа, зникає зайва «крепатура» у спині. Саме з цієї причини плавання визнано одним з кращих способом профілактики сколіозу, викривлення постави, і т. д.

Вплив плавання на бодібілдинг

Вивчивши цю тему, пошаривши по інтернету – я прийшов до висновку, що люди по різному ставляться до поєднання бодібілдингу та плавання. І вся справа тут в тому, що у спортсменів різні цілі, різні погляди. Тому що-небудь однозначно сказати з приводу цього питання, досить важко. Та й нема чого. Заморочуватися на цій темі вже точно не варто. Але основні моменти я, все ж, хочу обговорити.

М’язова маса. Перший і самий гарячий питання «як плавання впливає на ріст м’язів?». Це цікавить бодібілдерів в першу чергу. Так, забув уточнити. Ми зараз говоримо саме про «плаванні», а не про «купанні в басейні. Це різні речі. То просто поплавати після тренування, розслабитися, то цілеспрямовано докладати серйозні зусилля, пихкати, робити потужні запливи різними стилями – це різні речі.

А якщо ми говоримо саме про серйозне плаванні, то якщо людина ставить собі за мету набрати м’язову масу – таке плавання йому не потрібно. Воно буде лише перешкоджати набору маси. Багато хто захоче з цим посперечатися, але тут потрібно зрозуміти сам принцип. Адже що таке плавання? По суті — це аеробна навантаження на наші м’язи. А такого роду навантаження не сприяє зростанню м’язів, а перешкоджає йому.

Це не я придумав, не хтось ще, це просто фізичні і хімічні процеси, які відбуваються всередині наших м’язів під впливом різного роду навантажень. Якщо ми бігаємо, плаваємо, їздимо на велосипеді – починає працювати механізм розпаду м’язів або «катаболізм». Якщо ж ми гайдаємося – забезпечуємо собі зростання м’язів або «анаболізм». Або одне, або інше. Середнього просто не дано. І той, хто хоче одночасно успішно набирати масу м’язів і в той же час тренувати легені і серце аеробними навантаженнями – просто помиляється. Будь-компетентний фахівець вам це підтвердить.

«Сушка» м’язів і спалювання жиру. Друге питання, на який варто звернути увагу – це зменшення жирового прошарку. В даному випадку бодібілдинг і плавання дуже навіть сумісні. Якщо не боїтеся втратити разом з жиром частина маси м’язів під час плавання – можете цим зайнятися. Але не варто забувати, що підсушитися можна і без аеробних вправ. Можна просто підкоригувати дієту, і продовжувати тягати залізо.

Якщо ви все ж захочете використовувати плавання в бодібілдінгу як інструмент «сушки», то тут є кілька варіантів:

  • Плавати вранці, на голодний шлунок, адже в організмі після сну вкрай мало вуглеводів.
  • Плавати після тренування з залізом. В цьому випадку у вас буде мало вуглеводів, так як ви їх витратите в спортзалі.
  • Плавати перед сном. Це у випадку, якщо вечірній прийом їжі містить мало вуглеводів, а складається здебільшого з білка.

Відновлення м’язів. Багато говорять, що «плавання заважає відновленню м’язів, тому що це може призвести до перетренованості і зниження силових показників». Я з цим згоден на всі 100%. Після тренування м’язи повинні відпочивати, а не працювати. Інакше перегорання неминуче, причому дуже швидке. Але якщо мова йде про відновлення м’язів після травм, то в цьому випадку фахівці радять використовувати плавання як ефективний засіб відновлення.

Раз вже ми заговорили про плаванні, для особистого розвитку раджу вам відео нижче. Особисто мені було цікаво дізнатися цікаві факти про те, як тренуються плавці в спортзалі:

Поєднувати вам бодібілдинг з плаванням чи ні – питання суто індивідуальний. Якщо у вас мета набір маси, то ні. Якщо мета «сушка», то можливо. Якщо ж ми говоримо про відновлення м’язів після тренування – навряд чи, якщо після травми – однозначно!

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися