Хондроітин з глюкозамін — дбаємо про здоровя і міцності суглобів

440

Привіт, друзі! Сьогодні у нас на порядку денному «шарнірна» тема. Так, поговоримо про те, як підтримати наші бідні суглоби, які ми постійно атакуємо жорсткими тренуваннями. З віком суглоби і так страждають, але бодібілдери їх вбивають ще більше і зрозуміло чому! Вважаю цю тему дуже актуальною!

Якщо атлет хоча б раз серйозно травмував суглоб — він буде нагадувати про себе все життя. Ось така неприємна особливість!

У мене, наприклад, лівий плечовий суглоб постійно дає про себе знати під час тренувань у залі. Не можу повноцінно робити махи гантелями в сторони, жими штанги. Я звичайно роблю вправи з повною амплітудою, але це так незручно! Присутня легка біль і дискомфорт.

Ряд питань можна вирішити за допомогою відомих препаратів, широко рекламованих фармацевтами, а також біологічних добавок, природним шляхом сприяють відновленню пошкоджених суглобів.

Існує безліч самих різних експертних думок про БАДах, що базуються на дослідженнях вчених, що прийшли до прямо протилежних висновків щодо ефективності Бадів, що містять хондроітин з глюкозаміном для суглобів. Спробуємо розглянути плюси і мінуси цих речовин у вирішенні суглобових проблем.

Тема стоїть, так що раджу в ній розібратися. Почнемо!

Зміст статті:

 • Визначення і функції глюкозаміну
 • Хондроітин і його функціонал
 • Наукові дослідження ефективності
  • Як ставитися до всяких досліджень
 • Бренди препаратів
 • Дозування і способи застосування
 • Висновок

Визначення і функції глюкозаміну

Глюкозамін — широко поширений моносахарид (аминосахарид). Це речовина, яка є певним структурним блоком дисахаридів. Воно також входить до складу олігосахаридів і полісахаридів, наприклад, крохмалю або хітозану, знижує засвоюваність жирів у кишечнику і поглинає шкідливі хімічні сполуки.

Якщо сказати простою людською мовою, то глюкозамін є цеглинкою, з якого будуються більш складні структури, про які я згадав вище.

Глюкозамін існує у двох формах: сульфатної і гидрохлоридной, хоча принципової різниці у властивостях між ними немає, тим більше, що сульфат під впливом середовища шлунка і кишечника легко стає гідрохлоридом. Таким чином, не важливо, яку форму брати — результат в нашому шлунку буде один і той же.

Глюкозамін сприяє зміцненню сухожиль, зв’язок, хрящів, м’язів, шкіри, кісток, волосся, нігтьових пластин, клапанів серця, стінок судин, покращує якість суглобової рідини.

Виробництво глюкозаміну в людському організмі відбувається постійно, так як він бере участь у побудові складових частин сполучно-тканих елементів кісток і суглобів, збільшуючи опірність високим навантаженням.

Хондроітин і його функціонал

Компоненти тканини хрящів, які відіграють важливу роль у нормальній роботі суглобів, це хондроитинсульфаты, що входять до складу синовіальної рідини і мають глюкозамін у якості однієї із складових. Брак останнього викликає і недолік хондроїтинсульфату, що приводить до хрускоту в суглобових сумках.

Синовіальна рідина — в’язка, густа маса, що заповнює порожнину суглобів. У своєму класичному здоровому вигляді може бути прозорою або трохи жовтуватого.

Коли який-небудь суглоб отримує навантаження, то через пори хряща (з його глибоких шарів) ця рідина починає виділятися і є мастильним матеріалом. Коли навантаження забирається з суглоба — рідина йде назад в хрящ! Вражаюча конструкція і адаптивна технологія!

 • КІЛЬКІСНИЙ недолік рідини також є причиною хрускоту в суглобах.
 • Але буває і ЯКІСНИЙ недолік рідини. Навіть якщо вона виділяється в достатніх кількостях — її якість може бути поганим. Це відбувається з-ха нестачі хондроітину та глюкозаміну.
 • Функціонально хондроітин працює для:

  • пружності та амортизаційної здатності хрящів, із-за чого вода добре утримується в суглобах;
  • посилення міцності сухожиль, суглобів, зв’язок;
  • блокування і придушення активності ферментів, що руйнують суглоби;
  • зменшення больових відчуттів у суглобах через «стирання хрящів»;
  • відновлення регенеративної здатності суглобових хрящів;
  • підвищення якісних показників рідини в суглобах (синовіальної);
  • оздоровлення шкірних покривів.

  Отже нам ясно, що достатня кількість і якість глюкозаміну з хондроїтином в суглобах стає основою їх підтримки при серйозних навантаженнях в бодібілдингу. А вже про пауерліфтинг я взагалі мовчу!

  Наукові дослідження ефективності

  В даний час вплив хондроїтину на суглоби активно вивчається в різних країнах. До цих пір вчені сперечаються, чи має під собою реальну основу, твердження про корисність Бадів з хондроїтином в складі при тренуваннях спортсменів.

  У 2007 році, наприклад провели велике дослідження тут. (Ann Intern Med. Apr 2007 17;146 (8):580-90.)

  Або в даному дослідженні (BMJ. 2010; 341: c4675.) підтвердили що ці речовини допомагають не більше, ніж ефект «плацебо» при лікуванні остеоартриту суглобів стегна і коліна.

  Ряд дослідників наводять реальні докази позитивного ефекту при прийомі хондроїтину з глюкозаміном в бодібілдингу та інших видах спорту, пов’язаних з високими м’язовими і суглобовими навантаженнями.

  Дослідження Herrero-Beamont G, Ivorra JA та ін, проведене в лютому 2007 р. як раз підтверджує ефективність прийому. Є ще й інші — все не перечитаєш. Та й не навіщо це робити!

  Японські вчені теж не залишилися в стороні і в 2011 році, підтвердили, що ці препарати ефективні, перевіривши їх вплив на 40 добровольцях. Після шістнадцятої тижні лікування, у випробовуваних значно покращувалися показники остеоартриту та обмінних процесів у хрящовій тканині суглобів. Подібні дослідження були проведені американськими вченими, про що можна дізнатися на сайтах дослідних лабораторій США.

  В нашій країні також проводяться дослідження ефективності хондропротекторів. Наприклад, фахівці холдингу «Сибірське здоров’я» з Новосибірська, розробили препарат «Глюкозамін і хондроїтин» (серія «Siberian Super Natural Sport»). У добовій дозі препарату є 2 грами діючих речовин.

  Як ставитися до всяких досліджень

  Досить цікаве питання. Але ми з вами прекрасно розуміємо, що жодне з цих досліджень особисто ми не можемо ні підтвердити, ні спростувати. Ми не вращаемся в науковому середовищі, у нас немає технічної бази зробити це. Єдине що ми можемо зробити — випробувати ефективність речовин на собі.

  І взагалі зараз дуже багато досліджень, які явно сфальсифіковані. Наука теж не безгрішна в плані фальсифікацій і підробок, тому що вона служить гарним трампліном для великого бізнесу. Ми повинні це розуміти.

  Тому не бачу сенсу дуже трепетно до цього ставитися. Моя думка — препарати, хондроітину та глюкозаміну можна спробувати вживати 1-2 рази на рік для профілактики. Навіть якщо вони виявляться неробочими для суглобів — шкоди точно не буде!

  На даний момент я ще жодного разу не вживав їх, але хочу спробувати. Обов’язково відпишуся про свої відчуття!

  Бренди препаратів

  Варто вживати хондроїтин для регуляції процесів і відновлення суглобних тканин, вирішувати вам, попередньо прочитавши інструкцію по застосуванню і розділ про побічні ефекти. Насамперед, можна запропонувати, що добре зарекомендували себе спортивні препарати, що містять глюкозамін:

  • Bone Boost (виробництво – компанія SAN).
  • Glucosamine + CSA Super Strenght (виробництво компанії «Optimum Nutrition»).
  • Animal Flex (виробництво компанії «Universal Nutrition»).
  • Glucosamine Sulfate (від компанії «Twinlab»).
  • Glucosamine Chondroitin & MSM (від корпорації «Ultimate Nutrition»).

  Якщо розглядати препарати та їх аналоги, що продаються в будь-якій аптеці, то це:

  • «Дона» (виробництво фірми «Роттафарм», Італія);
  • «Глюкозамін-хондроітин плюс» (виробництво компанії «Solgar»);
  • «Артро-Комплекс» (від фармацевтичного підприємства «AdMedicine»);
  • «Глюкозамін Плас» (від фірми «Nutricare»);
  • «Комплівіт Хондро» (комплекс виробництва компанії «Фармстандарт»).

  Дозування і способи застосування

  ГЛЮКОЗАМІНУ СУЛЬФАТ. Дозується в обсязі 1500 мг. Краще всього приймати препарат під час (після їжі). Можете розділити прийом на 2 або 3 рази (по 750 мг, або по 500 мг відповідно). Досить 1-місячного лікувально-профілактичного курсу, повторюваного хоча б 2 рази в рік.

  ХОНДРОЇТИН СУЛЬФАТ. Приймається щодоби по 800-1200 мг у 2 прийоми, тільки на ситий шлунок. Бувають препарати зі слабкою концентрацією діючої речовини, тому дозування таких коштів необхідно збільшити. Курс прийому – один місяць, два рази в рік.

  Варто нагадати, що препарати маю різні форми випуску: капсули, таблетки, суспензії і т. д. Для себе необхідно обрати найбільш зручну форму, тому що були прецеденти відмови від таблеток, які не ковталися з-за свого великого об’єму.

  Що стосується використання мазей і кремів, то навряд чи вони будуть ефективно допомагати бодибілдеру. Лікарі радять застосовувати для вирішення зазначених проблем спортивні варіанти вищевказаних препаратів з високим вмістом діючої речовини.

  Висновок

  Краще купувати препарати європейського виробництва, так як вони контролюються законами та стандартами фармакології. У США проводиться лише біологічно активні добавки (БАД) з хондроїтином, тому їх виробництво не регулюється державними стандартами. У нашій країні є лікарський препарат з глюкозамін – «Комплівіт Хондро» і БАД від «Сибірського здоров’я» — «Глюкозамін і хондроїтин».

  Вибирати, як завжди, Вам! Найчастіше, ефект «плацебо» лікує краще, ніж реальне ліки. Головне вірити, що засіб допомагає! Звичайно, прийом будь-якої речовини повинен бути під контролем лікаря або фахівця з спортивного харчування, але якщо це неможливо, слід уважно читати анотацію і стежити за своїм самопочуттям.

  Успіхів у тренувальному процесі! Здорових суглобів і м’язів! На цьому у мене все. Пишіть в коментарях свої відчуття від прийому даних препаратів для суглобів — цікаво дізнатися вашу думку!

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися