Як амінокислоти впливають на зростання ваших мязів

303

Привіт спортивним людям! З вами Іван Устинов і сьогодні я хотів би торкнутися теми амінокислот і того, як вони впливають на зростання наших м’язів. Ви зі мною? Тоді вперед! Білки є високомолекулярними з’єднаннями.

У ланцюжку білка може бути 2000-3000 амінокислот. Коли білок потрапляє в наш організм — він розщеплюється на окремі маленькі складові, на амінокислоти.

Потім ці самі амінокислоти служать основними цеглинками для утворення нових м’язових тканин і для відновлення всіх наших м’язів. Тож, простіше кажучи, амінокислоти — це більш рафінована форма протеїнів. Але роль амінокислот набагато ширше, ніж роль білків.

З амінокислот організм будує свої власні білки, амінокислоти також активно беруть участь у багатьох процесах в організмі, які впливають на зростання м’язів, силу, витривалість та інші показники в спорті. Хоча білків існує дуже багато, але всі вони в основному складаються з 20-ти амінокислот.

Недолік хоча б однієї з цих амінокислот, може привести до дуже поганого синтезу білка і зростання нових м’язових тканин. Також з-за дефіциту деяких амінокислот, багато необхідні білки просто не будуть утворюватися. Тому вкрай важливо, особливо для бодібілдера — споживати достатньо амінокислот для росту м’язів, причому хорошої якості.

Найбільш ефективно засвоюються рідкі амінокислоти, тому вони вважаються найбільш ефективними для росту м’язів…

Хоча амінокислоти бувають замінні, незамінні і умовно замінні, в основному їх прийнято поділяти на дві групи — амінокислотні комплекси і функціональні амінокислоти.

Амінокислотні комплекси

Амінокислотні комплекси — використовуються як і білок, для будівництва нових м’язових структур. Ці комплекси перебувають у формі пептидів. Пептиди це сукупність 2-6 амінокислот в одному ланцюжку. Такі пептиди отримують шляхом «розкладання» білка на окремі його складові та окремі поодинокі амінокислоти.

Тому пептиди потрапляють у наші м’язи набагато швидше, ніж амінокислоти з цільного протеїну. Це все із-за того, що організму не потрібно витрачати час на те, щоб розщепити протеїн на окремі складові. Цей ефект амінокислот робить їх на порядок вище цілісних протеїнів, особливо якщо врахувати те, що для відновлення м’язів і їх зростання, організм використовує саме пептиди і окремі амінокислоти.

Протеїновий концентрат потрапляє в м’язи через 2 години. Амінокислоти в пігулках – за 10 хвилин, а в рідкому вигляді – за дві хвилини…

Приймати такі амінокислотні комплекси потрібно тоді, коли м’язи найбільше їх потребують. Це до і після тренування. А також відразу після сну, щоб запобігти процес катаболізму, тобто процес руйнування в м’язах.

Функціональні амінокислоти

Функціональні амінокислоти — це кілька або одна амінокислота, яку застосовують як каталізатор певних процесів у м’язі. Ці процеси можуть бути пов’язані з ростом м’язів, їх силою, здатністю відновлюватися.

Класичний приклад цих амінокислот це ВСАА (обмежують катаболізм), протеїн (прискорює відновлення і синтез білка), аргінін і орнітін (посилюють синтез гормону росту), таурин (покращує роботу м’язів, антиоксидант, спалювач жиру), гліцин (енергетичний ефект).

Щоб краще засвоїти інформацію про амінокислотах для росту м’язів — раджу подивитися це відео:

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися