Як вивести з мязів молочну кислоту. Прості поради для швидкого відновлення

1292

Привіт хлопці! Після активних тренінгів при посиленої інтенсивності або при зміні програми, можуть виникати сильні болі в м’язах. Вони можуть заважати продовженню наміченої мети, тому важливо позбутися від них швидко і безпечно.

Основною причиною таких болів є молочна кислота, що накопичується в м’язових волокнах. Що таке молочна кислота в м’язах як вивести її з організму дізнаєтеся з цієї статті.

Зміст статті:

 • Як виявляється надлишок молочної кислоти?
 • Чому молочна кислота не виводиться самостійно?
 • Синдром відкладеного або запізнілою болю
 • Як нейтралізувати молочну кислоту?

Як виявляється надлишок молочної кислоти?

Молочна кислота утворюється в м’язах внаслідок активних тренінгів. Вона є продуктом розпаду глюкози і складається з водню і аніона лактату (солей кислоти).

Водень заважає передачі нервових і електричних імпульсів, а також знижує швидкість скорочення м’язових волокон. Накопичення цієї шкідливої речовини супроводжується рядом симптомів. Найбільш яскраво виражені з них:

 • Відчуття печіння в робочих м’язах, із-за накопичення іонів водню.
 • Сильний біль у всьому тілі, особливо в м’язах, що піддаються максимальному навантаженні.
 • Занепад сил і слабкість у всьому організмі.
 • Неприємні відчуття при русі.
 • Хворобливі відчуття при повторній тренуванні.
 • Іноді спостерігається підвищення температури, якщо вона досягає високих цифр, слід прийняти жарознижувальні препарати.

Погіршення самопочуття може тривати декілька днів і проходити самостійно. Якщо надлишок кислоти буде дуже високим, то м’язові волокна можуть пошкоджуватися і потім довго відновлюватися. Тому, при виникненні сильного печіння під час тренування, слід перервати або знизити.

Чому молочна кислота не виводиться самостійно?

Під час роботи м’язових тканин необхідно постійне посилене надходження кисню, це допомагає поповнити запаси енергії. Але при інтенсивних скорочення м’язових волокон, у них сповільнюється кровообіг і блокується надходження кисню. Але так як тіло продовжує працювати, то організм шукає інші шляхи для отримання енергії, шляхом синтезу глікогену в АТФ.

В наслідок цього В м’язах з’являється молочна кислота. Організм не в змозі відразу вивести її, тому вона накопичується, і бодібілдер відчуває дискомфорт.

При цьому, тривале перебування кислоти в м’язових волокнах може викликати цілий ряд побічних реакцій:

 • дефіцит енергії;
 • брак креатину в м’язових волокнах;
 • припинення синтезу білка;
 • активація гормону кортизолу;
 • зниження вироблення інсуліну.

Надлишок молочної кислоти в м’язах може бути викликаний не тільки при заняттях спортом або бодібілдінгом. Він може бути спровокований будь посиленими навантаженнями, наприклад, тривалою ходьбою, тривалим перебуванням на ногах або при фізичній праці.

При її незначному освіту, вона виводиться за 2-3 дні. Якщо ж біль виникає через кілька днів після тренування, то це не пов’язано з молочною кислотою, а є синдромом запізнілою болю!

Синдром відкладеного або запізнілою болю

Що це за такий синдром? Зараз спробую пояснити. Якщо сказати коротко, то ця біль з’являється через деякий час після тренування, і після того, як минає біль від молочної кислоти. Тобто відразу м’язи болять від лактату, потім від цього синдрому. А тепер детальніше.

Ви вже сотню разів чули, що коли ми наполегливо тренуємося, то наші м’язи отримують мікротравми. Вони дуже маленькі (кілька сот міліметра), тоді як звичайні травми можуть виникати на ділянці м’язів в кілька сантиметрів. Відчуваєте різницю?

Зазвичай після 1-2 доби в тілі бодібілдера відчувається так звана «крепатура», коли все тіло болить і ниє. Іноді потрібно 2-3 дні, може тиждень на те, щоб біль минув і необхідні імунні клітини по команді нашого мозку підлатали побиті тренуванням «масла». У місці заліковування мікротравми утворюється запальний процес, який і викликає біль.

Час відновлення залежить від індивідуальних здібностей організму до відновлення, а це зумовлено насамперед генетично. Особисто у мене після важкої тренування біль може відчуватися і через 3 дня і буває через 5 днів, в залежності від обсягу мікротравм в м’язах. Після трену середнього рівня 1-2 дні. Але в будь-якому випадку це не миттєвий процес, тому доведеться потерпіти біль деякий час.

Отже, травматична біль від мікророзривів, яка виникає відразу після болю від молочної кислоти — це і є «синдромом відкладеної або запізнілою болю»…

Так, і ще — чим більше ви натреновані, тим менше ймовірність того, що м’язова крепатура буде вашим супутником. Новачки ж змушені бути в цьому стані хронічно деякий час, так як навіть самі середні навантаження незвичні для їх тел.

Як нейтралізувати молочну кислоту?

Лікарі до цих пір не прийшли до єдиної думки щодо виведення молочної кислоти з організму. Одні стверджують, що на цей процес неможливо вплинути, і не існує ніякого ліки, а інші впевнені, що використання деяких засобів може його прискорити. Багато з них допомагають вгамувати біль і печіння:

 • Правильне харчування з достатнім вмістом білків, вуглеводів, жирів, а також різних вітамінів і мікроелементів.
 • Які продукти виводять з м’язів молочну кислоту? Фреші з фруктів і ягід, багатих антиоксидантами. Наприклад, відмінно допомагають вивести токсини і продукти розпаду глюкози гранатовий і вишневий сік.
 • Найбільш ефективними народними засобами є трав’яні чаї та відвари і плодів. Для цього підійдуть кропива, глід і шипшина, з додаванням невеликої кількості меду.
 • Рясне питво під час тренування і після. Ефективно запобігає накопичення молочної кислоти склянку води з половиною чайної ложки соди перед тренуванням.
 • Прийняття гарячих ванн. Вода повинна бути прийнятно гарячої. Це допомагає підсилити кровообіг і активніше вивести молочну кислоту. У ванну можна додати сіль, ефірні масла, наприклад, лавандова або шавлії, скипидар або хвою. Процедура не повинна перевищувати десять хвилин, і також не можна у ванну лягає повністю, вода повинна бути нижче рівня серця. Після цього бажано облитися холодною водою. Якщо біль сильно виражена, можна повторити процедуру до п’яти разів.
 • Зігріває мазь. Також провокує приплив крові в м’язи, внаслідок чого прискорюється процес виведення молочної кислоти.
 • Дотримання режиму відпочинку. Здоровий повноцінний сон допомагає організму швидше відновиться, підвищує швидкість метаболізму, допомагаючи швидше вивести молочну кислоту.
 • Сауна або лазня. Також не рекомендується перебувати в ній довше десяти хвилин. Врахуйте, що ця процедура має багато протипоказань — не можна відвідувати сауну при діабеті, гіпертонії захворюваннях серцево-судинної системи. Що ж стосується суміщення сауни і бодібілдингу — про це можете прочитати в цій статті.
 • Крім того можуть здорово допомогти:

  • Контрастний душ.
  • Масаж.
  • Вживання зеленого чаю після тренування.
  • Вживання великої кількості овочів, фруктів і зелені.

  Також є кілька правил на рахунок того, чого робити категорично не можна вживати швидкі вуглеводи, пити алкогольні напої, адже вони уповільнюють процес регенерації м’язових тканин. Також постарайтеся не вживати знеболювальні таблетки, адже вони гальмують процес виведення молочної кислоти.

  Якщо ви не хочете занадто довго відчувати біль в м’язах після тренування, тоді це потрібно запобігати заздалегідь. Перед початком тренувань обов’язково разогрейтесь, попередньо зробивши розминку. Не змінюйте різко програму тренувань і не збільшуйте інтенсивність або робочий вагу під час занять без підготовки. Збільшуйте навантаження поступово і робіть розтяжку після тренінгу.

  Ну що, більш-менш розібралися що до чого. Тепер ви знаєте як швидко вивести молочну кислоту із м’язи і як прискорити процес їх відновлення та очищення від лактату. Спробуйте застосовувати ці прості поради і буде вам щастя. Поки-поки…

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися