Вживання протеїну для нарощування мязів — необхідність чи ні?

281

Привіт накаченим хлопцям, і спортивним дівчатам! З вами Іван Устинов і сьогодні ми обговоримо найбільш обговорювану тему бодібілдингу. А саме — вживання протеїну для нарощування м’язів. Найбільш поширеною, і дуже ефективною харчовою добавкою майже всіх бодібілдерів є мега-популярний, його величність – протеїн. Його споживання в достатній кількості набагато важливіше, ніж навіть споживання вітамінів і мінералів. Ось чому бодібілдери часто люблять дивитися на упаковку якого-небудь продукту, щоб знайти там інформацію про процентному вмісті саме «його» — протеїну. Вони розуміють, наскільки важливо живити свої м’язи цією речовиною. Чому? Бо без нього — все тренування безглузді і не приносять результату.

Після попадання будь-якого протеїну в наш організм — протеїн розщеплюються на амінокислоти, які з кров’ю розносяться по всьому нашому тілу. З цих амінокислот організм будує вже свої, специфічні протеїни для росту і відновлення наших тканин і органів. Тому, якщо наш організм буде добре засвоювати протеїн, то наші м’язи будуть швидше відновлюватися після важких навантажень.

Забезпечити свій організм необхідними протеїнами, після важких навантажень, допоможе поширений зараз порошковий протеїн в відділах спортивного харчування.

Не варто обережно ставитися до цієї добавки, тому що це не анаболічні стероїди, як думають багато хто. Це ті ж білки, які ми вживаємо з їжею, просто в рафінованій формі

Якщо атлет захоче живити свої м’язи належним чином тільки білком, який він буде отримувати з їжі, то тоді йому потрібно буде їсти багато м’яса, пити багато молока і так далі. З цією кількістю їжі його організм просто не впорається. Тоді бодібілдер буде вживати велику кількість баласту, який йому просто не потрібен.

Від такого способу харчування атлет буде втрачати свою рельєфну форму, тому що буде обростати жиром. А ще, він буде просто перевантажувати свій шлунок. Щоб обійти цю проблему минулого — були придумані протеїнові добавки, які дозволяють задовольнити потребу в білку, при цьому не споживаючи велику кількість баласту з їжі.

Наприклад, для того, щоб отримати 1 літр яблучного соку — потрібно не менше 3-х кілограм яблук. Чи Станете ви є ці 3 кілограми, для того, щоб у вашому організмі виявився 1 літр соку? Звичайно ж ні! Ви просто вичавіть з цих 3-х кілограм 1 літр і вип’єте його, а зайве — викиньте. Така ж ситуація і з протеїновими добавками.

Які бувають протеїни?

Ці добавки бувають різного типу. Це можуть бути соєві ізоляти, протеїни на основі яєчного альбуміну, молочний протеїн і сироватковий протеїн.

Соєвий протеїн — визнаний самим важким для засвоєння у порівнянні з іншими видами білка. Але якщо споживати соєвий протеїн високої якості, то можна досить успішно насичувати свої м’язи усіма необхідними амінокислотами. Цей вид білка підходить людям, які не можуть переносити молочні білки. Його можуть споживати вегетаріанці.

Молочний протеїн — його виробляють з молока. У його складі 20% білка припадає на сироваткові молекули, а решта 80% — це молекули казеїну. Володіє середньою швидкістю засвоєння в організмі. Читайте також окрему статтю про казеїн.

Яєчний протеїн — сам по собі цей вид білка досить рідко можна побачити на прилавків спортивного харчування, тому що він досить дорогий. Цей протеїн дуже добре засвоюється і не містить холестерину, на відміну від цільного яйця.

Сироватковий протеїн — найпоширеніший і популярний вид протеїнових добавок. Його отримують з молочної сироватки. Цей вид білка досить швидко засвоюється і містить всі 9 незамінних амінокислот. Після прийому порції цього протеїну, він впливає на організм протягом 1,5 — 2 годин. Дуже бажано споживати його після тренування.

Чи шкідливо вживати протеїн?

Якщо відповісти відразу — ні! Думка про шкоду прийому протеїну склалося ще досить давно, швидше за все в радянський час, коли навіть до самого бодібілдингу ставилися, як до поганому спорту. До цих пір багато хто думає, що протеїнові добавки — це стероїди, які гублять здоров’я людей.

Але це не так. Посудіть самі — шкідливий білок, який ви отримуєте з молока? Немає. Тоді чому повинен бути шкідливим протеїн, який був взятий з того ж молока? Багато хто просто сумніваються що цей протеїн дійсно узятий з молока, це так, це можна зрозуміти. Але це вже інше питання — питання якості фірми, яка зробила його.

Інша проблема, яка часто обговорюється з приводу прийому великої кількості білка — це робота нирок. Існує думка, що у того, хто їсть багато білка — будуть погано працювати нирки. Але дослідження в цьому напрямку не підтвердили дане твердження.

Професійні бодібілдери в день можуть споживати від 200 до 600 грам протеїну, але у них не виявлено жодних відхилень у роботі нирок.

Дослідження проводилися навіть з тваринами, але й ті були здорові, незважаючи на те, що їх тримали на білковій дієті довгий час. Так, і ще — корисне відео про протеїнах для закріплення:

Так що, сам по собі купити протеїн в бодібілдингу не шкідливий, якщо його вживати в потрібних кількостях. В середньому це 2 грами білка на 1 кілограм вашої ваги. Звичайній людині, яка не тренується, потрібно менше білка. Але для прогресуючих атлетів — це мінімум. У всьому потрібна міра. Дотримуйтесь правил вживання, дози і буде вам успіх. На цьому закінчимо, ну будемо розвозити. Поки-поки що.

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися