Рибячий жир для бодібілдингу, чи варто його брати?

348

Привіт, зв’язку знову Іван Устинов. Давно хотів розглянути цю тему про омега-3 жири, та все руки не доходили. Вже давно чув про користь риб’ячого жиру та про доцільність його прийому під час тренувань з бодібілдингу. У цій статті я хочу висвітлити всі основні моменти користі прийому жирних кислот і звернути пильну увагу на самий цікавий момент для нас: як прийом риб’ячого жиру впливає на результати в бодібілдингу? Я впевнений що ви дізнаєтеся масу цікавих і нових фактів для себе з цієї невеликої статті.

Від багатьох чув, що ще з дитинства вони ненавидять риб’ячий жир, тому що батьки часто намагалися «напихати» цієї мікстурою. У мене таких проблем не було, тому я не можу сказати, що відчуваю сильну неприязнь до цієї речовини. Навпаки, ставши постарше я почав звертати увагу на це речовина, так як з дитинства мене захоплювала здорова їжа. А про риб’ячому жирі я чув досить багато схвальних відгуків.

Бодібілдинг підстьобнув мій інтерес до цієї справи і залишалося лише розібратися що до чого, і що такого особливого в звичайному жирі морських риб. Прийшов час, і я в цьому розібрався. Хочу допомогти і вам.

Користь риб’ячого жиру в загальному

Основна користь жиру морських риб полягає в утриманні в цьому жирі так званих « поліненасичених жирних кислот омега-3» (ПНЖК). Ці ненасичені жири є найбільш корисними для здоров’я. Ще там є жирні кислоти омега-6 і 9. В комплексі ці кислоти дають приголомшливий ефект для нашого організму.

Не завжди потрібну кількість жирних кислот можна отримати зі звичайної їжі. І тоді нас може виручити прийом риб’ячого жиру окремо, в якості харчової добавки. Найважливіші корисні властивості риб’ячого жиру це:

  • містить токоферол і кальциферол, які зміцнюють імунітет і сприяють повноцінному харчуванню киснем всіх тканин організму;
  • жирні кислоти стимулюють оновлення шкіри, волосся, нігтів. Шкіра насичується колагеном і виглядає молодо і свіжо;
  • жирні кислоти стимулюють діяльність головного мозку. Поліпшується пам’ять за рахунок збільшення швидкості передачі інформації між клітинами.
  • збільшується працездатність людини і її енергетичний запас;
  • жирні кислоти гальмують запальні процеси;
  • знижується рівень шкідливого холестерину в крові;
  • риб’ячий жир містить йод і фосфор. Ці речовини забезпечать стійку нервову систему і здоров’я щитовидної залози;
  • зменшує запальні процеси у всіх тканинах організму (експериментально доведено);
  • стимулює проникнення поживних речовин всередину клітин нашого організму.

Останній пункт особисто для мене дуже важливий, навіть вкрай важливий. Чому? Тому що я народився і виріс в дуже загаженном місті в плані екології. Мій будинок на Донбасі а там хімічні заводи, фабрики, металургія тощо – все це провокує серйозні проблеми зі здоров’ям в моєму регіоні. Озлоблені люди, які постійно розхитують твою нервову систему изо дня в день — теж грають свою роль в ослабленні імунітету і організму в цілому. І зараз таких людей повно скрізь, а Донбас грубістю вже давно має славу.

Так, панове хороші. Живемо ми в дуже важкі часи, причому важкі по всіх фронтах. Екологія, психіка, економіка, знову психіка – все під ударом. Я вже мовчу про ту війну на Донбасі, яка особисто мене вигнала зі свого будинку і змусила випробувати невідомі, жахливі емоції, яких раніше я не відчував. І ці рядки я пишу вже перебуваючи в Росії, в Краснодарі. Але тут інші проблеми. Занадто багато машин, вихлопних газів, багато стресів пов’язаних з пошуком роботи, а тема реєстрації в УФМС Росії по Краснодарському краю і все, що з цим пов’язано – це взагалі окремі емоції і рівень стресу.

І що, я один так живу? Так пів світу так живе. Та що там… Весь світ страждає. Коротше всім нам просто по заріз потрібен риб’ячий жир (жартую звичайно)! Ну да ладно… я Відволікся від теми, вибачте вже мене. Емоційний я хлопець і нічого з цим не поробиш, захоплююся. Отже, продовжимо.

Риб’ячий жир для бодібілдингу

Тут я продовжу розглядати фактори позитивного впливу на наш організм риб’ячого жиру та інших ненасичених жирних кислот. Але тут я розгляну ті плюси, які будуть цікаві саме тим, хто займається бодібілдінгом і фітнесом.

Риб’ячий жир сприяє кращому засвоєнню поживних речовин з їжі. А це, в свою чергу, поліпшує синтез білка. Це прямо впливає на ріст м’язів. І це не «гола» теорія.

Експериментально перевірено і доведено, що вже після 6-ти тижнів режимного прийому риб’ячого жиру у випробовуваних видно явний приріст маси м’язів. І якщо в дієту бодібілдингу запровадити регулярний прийом риб’ячого жиру, то це 100% допоможе в боротьбі за масу!

Риб’ячий жир знижує артеріальний тиск. Це ще одна важлива роль цієї речовини. Це може зробити атлета більш витривалим. Особливо це актуально тим спортсменам, хто страждає від гіпертонії.

Риб’ячий жир прискорює і стабілізує метаболічні процеси в організмі. Мова йде про обмін речовин. Ось тому риб’ячий жир дуже популярний, коли мова йде про схуднення і скидання зайвих кілограмів.

Риб’ячий жир допомагає схуднути. Дуже цікавий і примітний факт. Відбувається це тому, що риб’ячий жир загострює чутливість нашого організму до інсуліну, а саме чутливість м’язів і жирової тканини. У людей, страждаючих ожирінням – організм слабо управляє рівнем цукру в крові. Саме з цієї причини цукрові діабетики зазвичай страждають ожирінням. Але щоб втратити вагу, потрібно мати хорошу чутливість до інсуліну. І омега-3 жири в цьому допомагають.

Крім того, риб’ячий жир знижує рівень гормону стресу, який називається «кортизол». Цей гормон не тільки руйнує м’язи, але і збільшує шар підшкірного жиру. Менше кортизолу – краще для бодібілдера.

Риб’ячий жир прискорює вироблення гормону росту. Даний факт робить це речовина ще більш привабливим для бодібілдерів. Гормон росту або «соматотропін» — це просто мега важливо для «качків». Омега-3 стимулюють вироблення якихось «простагландинів E-1», а ці речовини вже сприяють тому, щоб гормон росту швидше вироблявся і чинив кров.

Для того, щоб розширити ваше уявлення про жирах і доповнити ваші знання у цій важливій сфері харчування – раджу прочитати цю статтю про жирах. І ще даю вам корисну таблицю, яка чудово ілюструє де і в яких продуктах містяться омега-3 жири.

Деякі цікаві факти про риб’ячому жирі і омега-3

Якщо ви хочете отримувати більше користі з жирної риби, то її бажано запікати в духовці. Було помічено, що саме такий спосіб приготування найбільш зберігає корисні речовини риб’ячого жиру. При цьому потрібно їсти таку рибу не рідше 2-х разів на тиждень. Тоді буде толк!

До недавнього часу риб’ячий жир витягували найчастіше з печінки жирних морських риб. Класичний представник морської фауни на цей випадок – тріска. Але стали помічати, що в такому жиру може міститися ртуть, інші шкідливі речовини і важкі метали. І не дивно, адже печінка має властивість накопичувати всю цю гидоту. Тому зараз найбільш кращим вважають риб’ячий жир, отриманий з м’яких тканин, що прилягають до м’язів риби. Такий жир ще називають «риб’ячим маслом». Раджу до перегляду цікаве відео про те, як видобувають риб’ячий жир. Відео дійсно цікаве і пізнавальне.

Сподіваюся, тему риб’ячого жиру в бодібілдінгу я розкрив зрозуміло і настільки повно, наскільки це необхідно. Якщо хто брав риб’ячий жир – отписывайтесь в коментарях, опишіть свої результати, відчуття. Буде цікаво дізнатися!

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися