Як успішно боротися з весняним авітамінозом: працюючі поради

183

Привіт, друзі! Коли настає весна, радіють всі! А особливо радіють ті, хто має гарне тіло, адже можна тепер його показати. Але сьогодні поговоримо про один дуже підступний весняному явище, за якого багато хто почувають себе мляво і не цілком упевнено. Це явище називається «авітаміноз».Мало хто про це не чув. Але що це за гидота і як з цим боротися? Чому авітаміноз так сильно може впливати на людину? У цій статті ми розглянемо, чому виникає весняний авітаміноз, як конкретно він впливає на наш організм і як йому протистояти.

Те, що багато хто називає авітамінозом – насправді інше. Реальний авітаміноз в істинному значенні цього слова – це важке захворювання, яке супроводжується жахливими симптомами. Ось, наприклад, цинга у моряків в минулому. Це коли у них випадали зуби за гострої нестачі безлічі вітамінів – це той, реальний авітаміноз.

А те, що відбувається з багатьма людьми навесні – це можна назвати лише браком деяких вітамінів. Традиційна назва цього явища – весняний авітаміноз. Це відбувається тому, що деякі вітаміни надходять в організм з їжею в недостатній кількості.

Чому виникає авітаміноз?

Нестача вітамінів у нашому організмі виникає з наступних причин:

Одноманітне харчування. Воно включає в себе дуже багато рафінованих і надмірно очищених продуктів. Сюди також можуть входити білий хліб, солодощі, макарони і білий рис (шліфований) і т. д.

Недостатньо вітамінів у фруктах і овочах. Майже всі люди думають, що якщо вони їдять досить багато рослинної їжі, вітамінів в організмі завжди багато. Але це не так. Деякі фрукти самі по собі убогі на вітаміни (наприклад, банани). А інші продукти втрачають свої корисні властивості за транспортування, неправильного зберігання і приготування.

А навесні, коли більшість фруктів і овочів за своїм станом нагадують «мочалку», вітамінів в рослинній їжі взагалі мало. Потрібно враховувати ще й те, що багато необхідні вітаміни просто не містяться в рослинній їжі. Це вітаміни D, В12, вітамін А.

Спосіб харчування. Цей пункт буде бодібілдерам на замітку. Справа в тому, що в процесі засвоєння багатьох поживних речовин – витрачаються вітаміни. Тобто, наші вітаміни дуже активно беруть участь в обміні речовин. Так як бодібілдери їдять багато вуглеводів, то їм більшою мірою, ніж усім іншим людям — потрібен тіамін (вітамін B1). А надмірне споживання білків, що теж властиво бодібілдерам – викликає велику потребу у вітаміні B6 та B2 (рибофлавін). А якщо атлет їсть мало жирів, то це унеможливлює успішне засвоєння жиророзчинних вітамінів.

Дуже активні ріст організму. Під час активного росту організму споживання вітамінів незвичайно виростає і колишня доза цих речовин, на жаль, може бути недостатньою.

Стреси і хвороби. Під час стресів багато вітаміни просто руйнуються в нашому ослабленому тілі. А що таке стрес? Це не тільки психічне напруження, але і великі фізичні навантаження, які постійно влаштовують собі бодібілдери. А під час хвороби – вітаміни взагалі «сжираются» з великою швидкістю.

Паразити в організмі. Ці тварини споживають багато вітамінів. Це не тільки глисти, черв’яки, тобто реальні паразити. Це також бактерії, які живуть в нас за принципом паразитів.

Нездоровий кишечник. Деякі вітаміни утворюються в товстій кишці, а слизова тонкої кишки – грає ключову роль в засвоєнні і перетворення багатьох вітамінів в активні форми. Тому, якщо ваш кишечник не в порядку, то може виникати авітаміноз.

Симптоми авітамінозу

Основні це:

 • Схильність до простудних захворювань, герпесу, грибкових хвороб
 • Сухі губи
 • Кровоточать ясна, коли чистите зуби
 • Хронічна втома
 • Суха, бліда шкіра
 • Погані волосся, які сильно випадають

Як лікувати авітаміноз

Виходячи з причин виникнення авітамінозу – ми можемо зрозуміти, як його уникнути. Отже, нам потрібно:

 • Завжди харчуватися різноманітною їжею рослинного і тваринного походження. Менше їсти продуктів, які несуть в собі дуже низький вміст вітамінів.
 • Так як ми не можемо вплинути на те, щоб зберегти високу концентрацію вітамінів у фруктах і овочах навесні, то тоді потрібно стежити за тим, як ми готуємо ці продукти. Овочі краще готувати на пару.
 • В силу того, що ми займаємося бодібілдінгом і їмо багато вуглеводів і білків – нам дуже потрібні вітаміни B1 (тіамін), В2 (рибофлавін), а також вітамін B6 (піридоксин). Тіамін у високих дозах міститься в печінці, висівках, насінні соняшника. Рибофлавіну дуже багато в помідорах, гречці, вівсянці, капусті, бобах, молоці, м’ясі, куразі, грибах. Піридоксин у великих дозах присутня в картоплі, бананах, моркви, печінки, в сирому жовтку.
 • Всім нам треба поменше нервувати і психувати. Стреси дуже знижують імунітет і просто отруюють нашу і без того напружену життя.
 • Потрібно «довбати» паразитів, які є у кожного з нас і які поїдають вітаміни, призначені нам. Для цих цілей я особисто купив прилад біорезонансної терапії, тобто я вбиваю у всьому своєму організмі паразитів електричним струмом певної частоти. У цей період потрібно пити дуже багато води, щоб розчиняти і виводити «трупи» паразитів з мого організму. Інакше, може бути інтоксикація.
 • Потрібно утримувати кишечник в повному порядку. Саме в нашому кишечнику знаходиться левова частка нашого імунітету, тому містити його в повному порядку — завдання номер один!
 • Приймайте різні додаткові вітамінно-мінеральні комплекси високої якості.
 • Застосовуйте всі ці прості поради, і нехай весняний авітаміноз не завадить вам прогресувати в бодібілдінгу і в інших сферах вашого життя взагалі. Друзі, отписывайтесь в коментарях хто як бореться з цим негативним явищем. Міцного вам здоров’я!

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися