Біль у коліні і лікті під час тренувань — практичні поради

291

Вітаю вас! Напевно всі, хто самовіддано тренується в спортзалі – хоча б раз відчував дискомфорт у ліктьовому та колінному суглобах. Ці примхливі місця часто не дають спокою професійним бодібілдерам. Але біль болю і проблема проблемі ворожнечу. Буває проблема такого характеру, що і тренуватися далі взагалі не можна. А є більш-менш м’які ситуації, коли потрібно лише відмовитися від однієї вправи і замінити його іншим, менш небезпечним для суглоба. У цій статті я торкнуся теми болю і лікті і коліна. Можливо, ця інформація буде для вас дуже до речі.

Біль у коліні. Як знайти альтернативи?

Якщо ви раніше мали серйозну травму коліна, то важкі присідання зі штангою на спині вам протипоказані, так само як і жим ногами великих ваг.

Якщо була травма, але не дуже серйозна, то ви, звичайно, можете сідати і далі. Але часто потрібно взагалі викреслити приседы з тренування.

У цьому випадку вам допоможуть звичайні випади, якими ви теж можете відмінно накачати ноги. Хоча хворе коліно все так само згинається, але на відміну від класичних приседов зі штангою – ви не нахиляєте корпус вперед, щоб вас не перекинуло тому, і не перевантажуєте свої коліна.

Під час випадів центр тяжкості зберігає своє звичайне положення, а основне навантаження на себе беруть тазостегнові суглоби, які великі і міцні по своїй природі. Але запам’ятайте одну важливу тонкість:

Безпечні для колін тільки статичні випади, тобто випади на місці. Випади в ходьбі також сильно перевантажують коліна, як і класичні присідання зі штангою!

Ще, як один з варіантів зменшення навантаження на колінні суглоби — ви можете замінити присідання зі штангою на спині, присіданнями зі штангою на плечах. Навантаження зменшиться на 25%. Про це докладніше тут.

Біль в лікті. Що потрібно знати?

Я не маю морального права навчати людей тому, як лікувати біль в лікті, особливо якщо у людини серйозна проблема. Я не маю для цього ні спеціальної освіти, ні необхідних знань. Тому вам потрібно звернутися до лікаря для повноцінного обстеження і правильного діагнозу. Але нижче я наведу ту інформацію, яка вам точно не зашкодить і яку ви повинні знати, особливо якщо у вас така проблема.

Ситуація: біль в лікті з’явилася сама собою, хоча ви не травмували лікоть, не били його і не перевантажували. Ви також відчуваєте гострий біль тоді, коли лікоть доторкається до твердої поверхні або коли ви згинаєте-разгибаете його під навантаженням.

Якщо ви опинилися в подібній ситуації, то швидше за все вам поставлять діагноз «запалення м’язового сухожилля ліктьового суглоба». Як це лікувати – вам розповість лікар, але головні моменти ви й самі можете знати. Більш того, ще до того як піти до лікаря – ви самостійно зможете зробити конкретні дії для вирішення цієї проблеми, без шкоди для свого здоров’я. Які саме дії?

 • Для початку потрібно повністю виключити з арсеналу вправ ті, які навантажують хворий суглоб. Ваш організм повинен запустити механізми заліковування хворого суглоба і заважати цьому не треба. Не варто слухати тих, хто стверджує, ніби ви можете і далі тренуватися незважаючи на хворий суглоб. Для цього потрібно всього лише змінити хват або саму рукоятку тренажера. Все це маячня! Так робити не можна! Це самообман. Або ми лікуємося, або далі воспаляем суглоб.
 • Крім того варто пам’ятати, що під час тренування м’язів в нашому організмі виділяються токсини, які можуть дратувати запалений суглоб, а сама втома м’язів знижує імунітет. Тому хворий лікоть — це привід знизити навантаження і на інші м’язи, щоб ваша загальна втома була менше, ніж зазвичай. Притримайте коней! Нехай організм і імунна система зосередяться на лікуванні ліктя без зайвих відволікання на токсини і втому.
 • Не слід обманювати себе всілякими манжетами, еластичними бинтами і т. д., думаючи що якщо ви це наділи – значить вже вилікувалися і можна гойдатися, як і раніше. Ці «примочки» можуть бути хорошим засобом профілактики, та й то не 100% гарантії. У перші дні, як захворів лікоть – прикладайте до хворого місця лід. Ви можете спробувати і протизапальні засоби, типу ібупрофену, але не розраховуйте на відчутну ефективність від них. Якщо ліктя забезпечити нерухомість, то запалення може пройти через 2 тижні.
 • Саме запалення суглоба утворюється від мікророзривів зв’язок, які виникають тоді, коли ви починаєте виконувати вправу з розтягнутій позиції. Якщо це вправа на трицепс, то це французький жим і його різновиди, це віджимання на брусах. Так що подібні вправи варто виключити взагалі до тих пір, поки запалення не пройде. Інакше є небезпека увійти в стадію хронічного запалення і постійно страждати від болю навіть ночами.
 • Профілактика: в якості профілактики запалення суглоба ліктя – намагайтеся зберігати чіткий баланс у розвитку згинальних-разгибающих цей суглоб м’язів. Те ж саме відноситься і до колінним суглобам. Квадріцепс і біцепс стегна повинні бути розвинені збалансовано.

  Тому слідкуйте за жимами і тягами у своїй програмі, стежте за своєю технікою виконання вправ, за пропорціями м’язів. Все це повинно бути в порядки і під вашим контролем. Ось такі прості поради допоможуть вам подолати біль в лікті або коліні під час тренувань з бодібілдингу або фітнесу. Головне – все це застосовувати.

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися