Корисно чи шкідливо пити каву з молоком — цікаві наукові факти

302

Привіт. Чи Любите ви каву? А молоко туди додаєте? Знаю що деякі «глушать» такий напій великими кількостями. Однак про користь кави досі точаться суперечки. Його вживання має і переваги, і недоліки. Так як культуристи народ допитливий в плані харчування — я думаю декому буде цікаво розглянути це питання з наукової точки зору.

Якщо раніше розмови велися лише про чистому кави, то з появою численних кафетеріїв багато хто задається питанням, чи варто вживати різні варіації напоїв. Не так давно я дізнався, що в інтернеті є популярний запит — кава з молоком шкоду або користь — значить потрібно написати на цю тему статтю. Спробую відповісти на це питання цікавиться даною темою.

Зміст статті:

 • Користь для бодібілдерів (чиста наука)
 • Калорійність
 • Можливу шкоду
 • Протипоказання

Користь для бодібілдерів (чиста наука)

Численні дослідження, проведені Університетом підготовки спортсменів та Інститутом харчування у США, довели корисність пиття кави з молоком.

Згідно експериментів вчені з’ясували, що хімічні елементи молока не вступають у взаємодію з кофеїном, в якому містяться корисне для здоров’я речовина — АНТИОКСИДАНТ ПОЛІФЕНОЛ. Зокрема вчені Швейцарії в дослідницькому центрі Nestle прийшли до висновку, що молоко ніяк не впливає на кількість поліфенолів в напої, і в організмі піддослідних.

Проте молоко може пом’якшити негативний вплив кофеїну на організм людини. З додавання молока пиття не викликає сильне звикання. Іноді побалувати себе розведеним кавовим напоєм можна більшій категорії людей, яким вживання кофеїну не бажано: дітям, підліткам, людям похилого віку.

Концентрований напій протипоказаний хворим на гастрит або виразку, так як стимулює в шлунку вироблення соляної кислоти. А додавання молока дозволяє таким людям насолоджуватися питвом.

У каві містяться ТАНІНИ. Це речовини рослинного походження, відрізняються в’яжучу. Їх ще називають поліфенолами. Вони надають кави гіркий смак, який зникає, наприклад, зі згущеним молоком. Також ці речовини присутні, наприклад — у вині. Вони потрапляють туди з кісточки винограду в момент віджимання соку. І саме вони надають деяким винам терпкий присмак.

Крім цього, молоко – доставляє в організм людина білок, кальцій і фосфор. У його складі є вітаміни В, А, мінерали цинк, селен, сірка. А так як кофеїн, щоб його організм краще засвоїв, забирає у людського організму кальцій і вітамін В, молоко в напої може заповнити втрату цих корисних речовин.

Молоко не перешкоджає наступним корисним властивостям кофеїну, які потрібні, в тому числі практикуючим бодібілдинг:

 • Підвищує витривалість і працездатність. Відомо, що дослідження в США університету підготовки спортсменів показали, що правильно нормована доза кофеїну збільшує здібності атлетів. Також вони висловили припущення, що каву не впливає на ВН систему, а на м’язи безпосередньо.
 • Сприяє відновленню м’язів після тренувань до 40%. Університетські вчені Кароліни довели, що кофеїн сприяє спалюванню жирних кислот.
 • Покращує швидкість реакції. Відповідно до тестування, під час періоду без сну футболістам давали 4 мг кофеїну на один кг маси, їх швидкість реакції навпаки покращилася.
 • Працює енергетиком. Інститут спорту в Австралії говорить про те, що завдяки кофеїну запускаються м’язи, джерелом енергії замість вуглеводів у вигляді глюкози починає використовуватися жир. Багато силовики п’ють як чисте, так і розбавлене питво з молоком як додаткове джерело сили під час занять.
 • Підвищується тестостерон, що сприяє набору м’язової маси культуристів.
 • За дослідженнями Інституту харчування в Америці — кофеїн служить ефективним засобом по скиданню зайвих кілограмів.
 • Калорійність

  Для культуристів і бодібілдерів також важливим в напої є його калорійність. Скільки калорій в напої з молоком залежить від його жирності та кількості доданого цукру.

  • чашка чистого кави містить близько 4,7 калорій;
  • чайна ложка з цукром – близько 35 ккал;
  • молоко 3,2% жирності близько 60 ккал на 100 грам.

  Підраховуючи, отримуємо: чашка кави з молоком і однією ложечкою цукру – 60-70 ккал.

  Якщо людина дотримується дієти, то висновок очевидний, в цьому випадку краще вживати нерозбавлений чистий напій.

  Якщо в середньому людині слід вживати 2200 калорій на добу, рекомендована норма кавового напою складе не більше 350 мл.

  Розчинну каву з молоком за словами лікарів менш корисний, ніж мелену каву, який, до того ж швидко спалює жири і допомагає схуднути.

  Можливу шкоду

  Категорично кави з молоком протипоказаний людям, що страждають на дефіцит лактази в організмі. Однак і в цьому випадку молоко можна замінити безлактозным. Про користь і шкоду цього продукту ви можете прочитати тут…

  Таніни, які згадувалися раніше, не дозволяють молочному білку швидко засвоюватися в організмі.

  Про шкоду розведеного кавового напою кажуть іспанські вчені, які стверджують, що таке питво тягне наслідки у вигляді раку стравоходу. Лікарі не радять пити занадто гаряче питво, який обпікає орган, що може стимулювати розвиток злоякісної пухлини.

  Тому в гарячий кави краще додати холодне молоко. Та й взагалі занадто гарячі або холодні напої не корисні для емалі наших зубів — теж важливий факт.

  Натщесерце вживання кофеїну не радять лікарі і дієтологи, так як кава запускає вироблення соляної кислоти в шлунку.

  Як і простий чистий, розбавлений молоком кави не варто зловживати у великих кількостях. За даними вчених, концентрація кофеїну більше 10 грамів може призвести до летального результату (це так, для інформації). Звичайно, я не чув щоб хтось помер від передозування кава — але цілком може бути так, що зловживання напоєм загострить всякі болячки серця.

  Протипоказання

  Кава навіть з молоком настійно не рекомендують пити вагітним і годуючим мамам. Напій підвищує ризик викидня і в перші роки життя порушує розвиток дитини.

  Небажано вживати розведений напій і людям із захворюваннями серцево-судинної системи: гіпертонія, ішемія серця, спадкові захворювання. Тому що з-за кофеїну підвищується кров’яний тиск та активність серцевого м’яза.

  Для вимірювання серцевого ритму та артеріального тиску — можете використовувати спеціальні пристрої, які виглядають дуже стильно і одягаються на руку як гарні, спортивні годинник. ЛІНК 1, ЛІНК 2, ПОСИЛАННЯ 3 (лідер продажів).

  Великий асортимент інших спортивних товарів — ви можете вибрати на моїй сторінці «Рекомендую».

  Думаю — тема вичерпала себе. Пора зав’язувати з її обговоренням. На цьому у мене все. А ви п’єте каву з додаванням молока? Напишіть в коментарях. Поки-поки…

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися