Як алкоголь впливає на наші мязи: ціна питання

223

Всім привіт! Сьогодні поговоримо про алкоголь. Багатьом і так зрозуміло, що алкоголь погано впливає на наші м’язи. Що тут і казати. Після вивчення даного питання – я нічого не став змінювати своє ставлення до алкоголю. Я і так його вживаю вкрай рідко. Ну можу випити 0,5 літра пива раз у 3 тижні або навіть раз на місяць. І незважаючи на те, що зараз спекотне літо – частіше пити пиво я не став. Вина я не пив вже дуже давно, місяців 3 тому, горілку взагалі не вживаю. Загалом для алкогольного бізнесу я не вигідний.

А як справи у вас? Наскільки часто ви вживаєте алкоголь і чи знаєте ви нехай не все, але хоча б основні факти того, як алкоголь впливає на ваші м’язи? Впевнений, що дана стаття допоможе вам бути в курсі цього питання, тим більше якщо вас хвилює прогрес у бодібілдингу. Розглянемо основні факти.

Ми розглянемо основні 2 види шкоди алкоголю для наших м’язів. Це шкода для рельєфу м’язів і шкоду для маси.

Зміст статті:

 • Алкоголь – ворог рельєфу м’язів
 • Алкоголь – ворог маси м’язів
 • Інші факти про алкоголь
 • Як зменшити шкоду від алкоголю?

Алкоголь – ворог рельєфу м’язів

Порушення жиросжигания. Одна з проблем, пов’язана з вживанням алкоголю – це ожиріння. Чим більше людина п’є, тим активніше зайвий жир відкладається в його організмі. Це пов’язано зі складними хімічними реакціями, які відбуваються в організмі під час переробки алкоголю. Особливо, якщо людина вживає горілку, то після пари чарочок процес спалювання жиру в організмі у нього знижується більш ніж на 70% протягом приблизно 9 годин. І для цього достатньо всього лише 24 грама алкоголю.

Потрапляючи в кішківник, спирт всмоктується в кров, потім надходить у печінку і ось там починається його первинна переробка. Існує фермент, який називається «алкоголь-дегідрогеназа». Саме цей фермент відповідає за засвоєння та переробку алкоголю в нашій печінці. Спирт перетворюється в оцтовий альдегід і це речовина дуже токсична. Працюють також інші ферменти, які переробляють алкоголь у воду, енергію і газ.

Але все це настільки тяжко нашому організму, що про спалювання жиру організм на час забуває. Це все одно, що вам на голову звалилися дуже термінові і невідкладні справи, не зробити які просто не можна, інакше потім буде гірше. І ось ви змушені залишити інші важливі справи, заради форс-мажорних. Організм не може відкласти розщеплення алкоголю на потім, тому що це отрута, що потрібно терміново нейтралізувати. Тому його переробка стає метою №1.

А тим часом зайвий жир накопичується в організмі, тому що процес його спалювання тимчасово загальмований. Чи потрібно вам це? Тим більше, якщо ви в даний момент прагнете до рельєфу і чітко окресленим формами своїх м’язів? Але це лише один негативний фактор впливу алкоголю на м’язи. Є й інші.

Зайві калорії. Спиртне саме по собі може бути дуже калорійним. В одному грамі чистого алкоголю міститься цілих 7 калорій. А це майже як жир. Але калорії вуглеводів, білків і жирів відрізняються від калорій алкоголю за принципом засвоюваності. Алкогольні калорії відразу переходять в жир. Додайте до цього цукор, який міститься в різних солодких алкогольних напоях і взагалі сдуреть можна, наскільки це все калорійне.

Я вже мовчу про те, що алкоголь підвищує апетит і можна просто «пережрать». І знову проблема зайвих калорій.

Ожиріння за жіночим типом. В пиві і багатьох інших спиртних напоях містяться речовини рослинного походження, які схожі фіто-естрогенів, жіночим статевим гормонам. Тому у тих, хто любить пиво – великий живіт. Жир відкладається по жіночому типу, в першу чергу на животі і стегнах.

Алкоголь – ворог маси м’язів

Тепер розглянемо вплив алкоголю на м’язи в плані втрати маси.

Порушення жиросжигания. Так, маса теж страждає від спиртного. І в цьому частково винен той же самий порушений процес жиросжигания. Так як організм тимчасово перестає спалювати жир і брати енергію звідти, то паливом служить білок в наших м’язах. В результаті – м’яз стає бідною білком, слабне і втрачає свою щільність. З часом, при систематичному прийомі алкоголю – м’яз втрачає в об’ємі, так що це стає помітно візуально.

Дефіцит гормону росту, IGF-1 і тестостерону. Так, алкоголь здатний створити цей дефіцит. Коли отрута потрапляє в організм, то моментально сповільнюється вироблення цих важливих гормонів. Вироблення тестостерону падає на 25%.

А з гормоном росту взагалі сумно. Так як цей гормон виробляється під час сну, а алкоголь порушує ритми сну – то вироблення соматотропіну (гормону росту) може знизитися на 70%. IGF-1 це інсуліноподібний фактор росту, який знижується на 40% протягом 2-х днів після прийому алкоголю. Буде зайвим говорити, що в результаті постраждає вся м’язова маса вашого тіла.

Уповільнення синтезу білка і руйнування існуючого. Алкоголь порушує утворення нових білкових структур на 20%. Це відбувається під дією кортизолу – гормону стресу, який у великій кількості виділяється в організмі під час потрапляння в нього алкоголю.

Крім того, алкоголь руйнує вже існуючі білкові структури ваших м’язів, які ви з таким трудом створювали в спортзалі. У відео нижче можна побачити, як відбувається руйнування білка під дією чистого алкоголю:

Дефіцит вітамінів і мінералів. Зокрема алкоголь призводить до дефіциту кальцію, цинку, заліза, а також вітамінів A, C, B. А ці вітаміни відіграють ключову роль у процесі скорочення і розслаблення м’язів, а також їх відновлення. Все це негативно впливає на масу м’язів.

Зневоднення тканин організму. Алкоголь зневоднює організм. Нестача води в організмі уповільнює всі обмінні процеси, що призводить до підвищеного почуття голоду, відчувається слабкість. Чи варто говорити що далі?

Зниження енергії і витривалості. Цей ефект від прийому алкоголю пов’язаний з тим, що алкоголь виснажує запаси глікогену в нашій печінці, а глікоген є одним з основних енергетичних запасів для наших тренувань. Випив – втомився. Втомився – тренування пройшла абияк, результату немає, маси немає.

Інші факти про алкоголь

Думаю, вам буде цікаво дізнатися ще дещо про алкоголь:

 • Якщо ви один раз випили невелика кількість спиртного, так що відчули легке сп’яніння – то це можна порівняти з тим, як ніби ви пропустили одне тренування.
 • Якщо ж ви випили стільки, що сильно сп’яніли, то для повного відновлення м’язів вам знадобиться мінімум 2 тижні. При цьому показники силових результатів будуть помітно нижче.
 • Якщо ви часто вживаєте спиртне, навіть пиво і навіть в невеликих кількостях, то це обернеться застоєм результативності у 80% бодібілдерів і у 100% з них буде спостерігатися спад м’язових об’ємів.

Горілка в нашому організмі переробляється зі швидкістю 10 гр. в годину. Можете самі порахувати, скільки годин потрібно вашому організму, щоб переробити випиту вами горілку (якщо звичайно ви п’єте)

Як я вже говорив на початку статті – за переробку алкоголю в нашій печінці відповідає фермент «алкогольдегідрогеназа». І примітно те, що вчені помітили різну кількість цього ферменту в організмах різних народностей. У південних народів цього ферменту більше, ніж у північних. Таким чином іспанці, італійці, французи, грузини і т. д. набагато більше захищені від шкідливого впливу алкоголю, ніж росіяни, естонці, норвежці і т. д.

Коротше кажучи, чим людина південніше, тим більше в його організмі захисного ферменту «алкоголь-дегідрогеназа», і тому алкоголь розщеплюється і засвоюється швидше, і тим менше шкоди для організму. А північним людям пити взагалі шкідливо, тому що рівень захисного ферменту у них майже на нулі. Ось тому росіяни і спиваються швидше, ніж французи чи італійці, хоча ті хлопці б’ють не менше наших.

Про вплив алкоголю на м’язи ми вже достатньо поговорили. Якщо вам буде цікаво, то можете дізнатися про алкоголь більше. Можете почитати статті або подивитися відео про те, як алкоголь впливає на всі системи організму. Більш докладно про це ви можете дізнатися з відео нижче. Категорично рекомендую до перегляду від початку до кінця, якщо ви ще не слухали цього професора і факти, які він наводить щодо алкоголю:

Як зменшити шкоду від алкоголю?

Якщо ви не професійний бодібілдер, який виступає на змаганнях – тоді ви навряд чи будете дотримуватися жорсткої алкогольної дієти і на 100% утримуватися від спиртного. Іноді ви цілком можете собі дозволити невелику кількість якісного спиртного. Найкраще – келих хорошого, натурального вина. 1-2 рази на місяць можна, але не багато і не частіше.

Також можете наслідувати нижченаведеними порадами щодо зменшення шкоди від спиртних напоїв, якщо намічається прийом алкоголю:

 • після дози алкоголю – добре закушуйте. Краще нехай це буде птиця, сир, м’ясо. Що-небудь білкове;
 • на ніч також з’їжте що-то білкове;
 • на сніданок теж що-небудь білкове, багату кальцієм, залізом і фосфором;
 • перед і після прийому алкоголю пийте багато води, щоб уникнути зневоднення;
 • на ранок попийте мінералку або апельсиновий сік;
 • не тренуйтеся найближчі 2-3 дні;
 • можете «заправитися» вітаміном C. Близько 500 мг. за один раз.

А краще взагалі не пити, колеги. Я думаю — ви оцінили весь шкідливість впливу алкоголю на м’язи навіть просто прочитавши цю статтю. Випробовувати На собі всі ці згубні наслідки не раджу. Навіщо? Раджу вам почитати статтю про несумісність бодібілдингу та куріння. Дізнаєтеся теж багато несподіваного і пізнавального.

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися