Що таке гліцин і для чого він потрібен? Чисті наукові факти плюс інструкція по застосуванню

370

Привіт. Чергова замітка з приводу різних добавок для бодібілдингу — готова. Сьогодні ми поговоримо про одну амінокислоту, яку після прочитання статті ви, можливо, захочете застосувати. Властивостей у цієї штуки досить багато, але я постарався описати в статті.

Зміст статті:

 • Що це таке?
 • Де міститься
 • До чого веде дефіцит амінокислоти?
 • Дія гліцину
  • Дослідження амінокислоти
 • Дозування і спосіб застосування
  • Особливості застосування біологічно активної добавки
  • Побічні ефекти
  • Про що обов’язково потрібно пам’ятати
 • Де купити і інші препарати

Що це таке?

Серед багатьох засобів, які застосовують атлети, більшості відомий гліцин в бодібілдингу займає не останню сходинку. Гліцин по своїй суті є амінокислотою, яка входить до складу білків. У бодібілдингу амінокислоти грають важливу роль, так як м’язи складаються з протеїнів.

Будучи нейромедіаторної амінокислоту гліцин більшою мірою відповідає за процеси нервової системи.

 • Він сприяє забезпеченню киснем у процесі виникнення нових клітин.
 • Бере участь у виробленні гормонів, які посилюють імунну систему.
 • Допомагає в розщепленні глюкози.

НЕЙРОМЕДІАТОРИ – це біологічні активні речовини хімічної природи, які дозволяють передавати електрохімічні імпульси від нервової клітини. Наприклад, коли м’язова клітина отримує імпульс від нейронів.

Гліцин відноситься до замінних амінокислот. Тобто дана амінокислота може синтезуватися з інших амінокислот в нашому тілі. Ще його називають аминоуксусной кислотою.

Гліцин інструкція по застосуванню дорослим — про це ми поговоримо трохи пізніше. А поки звернемо увагу на зміст його в звичайних продуктах.

Де міститься

В людський організм потрапляє амінокислота в основному з їжею. Речовина знаходиться в досить великій кількості в білкових продуктах:

 • Сир,
 • Гречана крупа,
 • Вівсяна каша,
 • Яйця,
 • Волоські горіхи,
 • Яловичина,
 • Курка,
 • Арахіс.

Також в достатніх кількостях речовина міститься в кедрових горішках, соєвих бобах і насіння гарбуза.

До чого веде дефіцит амінокислоти?

Недостатня кількість амінокислоти в організмі людини може призвести до негативних ефектів. Від чого допомагає речовина:

 • Виснаження фізичної сили,
 • Тривожність і нервозність,
 • Безсоння,
 • Порушення процесу роботи мозку,
 • Поганий настрій, психічні нервозы, стрес,
 • Ламкість волосся і погіршення стану епідермісу,
 • Сповільнюється ріст.

Часто призначається прийом препаратів з речовиною при неврозах, черепно-мозкових травмах, нейроінфекціях, вегетосудинної дистонії, стресі, ішемічному інсульті, і депресії, під час психоемоційних навантажень, щоб зменшити тягу до алкоголю і при похміллі.

Дія гліцину

Речовина широко застосовується в харчовій промисловості. Він зареєстрована як добавка Е 640 — модифікатор смаку і аромату. Багато досліджень показали, що речовина може запобігти появі ракових пухлин.

Амінокислота також є основним джерелом створення креатину – незамінного енергоносія, який дає приріст м’язової маси. Для бодібілдерів буде важливо дізнатися, що гліцин також є складовою частиною колагену: білка, який сприяє тому, щоб шкіра і сполучна тканина були пружними і гнучкими.

Нейромедиаторная амінокислота діє заспокійливо і надає антидепресивну та антиоксидантну дію. Вона активно бере участь в процесі оздоровлення центральної нервової системи (ЦНС) і сприяє її стабілізації.

Гліцин володіє яскраво вираженим дією захисту клітин від дії гормонів стресу — адреналіну (гормон страху) і норадреналіну (гормон люті). Відбувається це за допомогою блокування адреналовых рецепторів.

Таким чином, амінокислота допоможе відновленню організму після силових тренувань. Вона нормалізує сон, підвищує мотивацію. Перед змаганнями бодібілдери включають в свій раціон гліцин як окремий компонент.

Гліцин покращує роботу нервової системи, зменшує рівень агресивності, нормалізує настрій, усуваючи його перепади, і зменшує психоемоційне напруження. Також він відмінно допомагає впоратися з безсонням.

Лікарі радять приймати невеликі дози для сну, що допоможе полегшити процес засипання. Деякі дослідження показали, що прийом препарату з амінокислотою навіть зменшує тягу до солодкого. Тому його часто призначають при різних диетотерапиях.

Дослідження амінокислоти

ПСИХІКА І ЕМОЦІЇ. Вчені Арушанян і Хрипунова з державної академії Міністерства охорони Здоров’я Росії в Ставрополі довели, що амінокислота позитивно впливає на поліпшення психоемоційного стану і знижує тривожність. Дослідження проводились в 2000 році з 34 випробуваними.

В результаті експерименту було виявлено, що у 86% приймаючих глициновые дози від нервів, нормалізувався сон, покращилася працездатність та знизився рівень тривожності в стресових ситуаціях. Серед студентів досить популярно приймати гліцин під час сесій, щоб знизити рівень стресу перед іспитом.

Крім того, препарати з гліцином широко використовують при лікуванні шизофренії. Доктор Джавит Ден, директор програми з когнітивної нейронауці і шизофренії у психіатричному Інституті досліджень Клайна Натана, вже багато років проводить глициновую терапію з хворими на шизофренію.

В якості антидепресанту ви також можете використовувати 5-htp. Про цій добавці є окрема стаття.

РОБОТА МОЗКУ. Під час досліджень доктор довів, що амінокислота позитивно впливає на функціонування деяких рецепторів у головному мозку, які відповідають за нормальну роботу нервової системи. Після названої терапії пацієнти ставали більш концентрованими і уважними, спостерігалися здатності до кращому запам’ятовуванню інформації.

Одне з найбільших досліджень гліцину підтвердило, що він підвищує працездатність людини, який поспав лише на 75% від норми.

Амінокислота бере участь в процесі утворення антитіл імуноглобулінів і, таким чином, гліцин бореться проти інфекцій і підвищує імунітет.

ІМУНІТЕТ. Є навіть деякі дослідження звідти, де я зараз живу! Дослідження Кубанського державного медичного університету в Краснодарі показали, що амінокислота благотворно впливає на імунну систему.

Експеримент провели вчені Кутумов і Нущик. Випробуваними в дослідженні виступили школярі одного віку. Експеримент показав, що півроку після прийому гліцину захворіли лише 8% учнів із загальної кількості. А тривалість хвороби після терапії склала 4 дні. У той час як до прийому імунних препаратів з названої амінокислотою ці ж учні хворіли в середньому на 7-12 днів.

Зв’язок з імунітетом обумовлена тим, що гліцин сприяє збільшенню ЛІЗОЦИМУ в нашій слині. Це речовина нейтралізує віруси і бактерії. Крім того — в самій крові підвищується рівень ІМУНОГЛОБУЛІНІВ (ці білки знищують бактерії).

Інші експерименти довели, що гліцин відмінно запобігає інсульт, і навіть є профілактичним засобом проти онкології.

ГЛІЦИН І АЛКОГОЛЬ. Амінокислота відмінний засіб проти похмілля. Глициновый препарат приписують при отруєння спиртним, а також його застосовують в лікуванні від алкогольної залежності.

Засіб допомагає нейтралізувати токсичну дію алкоголю на мозок і інші органи людини. Амінокислота, потрапляючи в організм, прискорює виведення етанолу і мінімізує негативні та неприємні наслідки похмілля. Це відбувається завдяки властивості гліцину зв’язуватися з різними отрутами, нейтралізуючи їх токсичність.

В ході досліджень було виявлено що гліцин нейтралізує самий небезпечний токсин після похмілля – АЦЕТАЛЬДЕГІД. Він перетворює його в ацетилглицин, який далі використовується для виробництва різних ферментів і білків.

Хоронические «алконавты» можуть тріскати гліцин пачками за це його корисна властивість. Що вони і роблять.

Всі компоненти добавки з гліцином організм швидко і легко всмоктує, елементи проникають глибоко в тканини і, метаболизируясь, виводяться природним шляхом.

Має м’яку седативну дію на людський організм (заспокоєння, уповільнення реакцій організму, пригнічення свідомості). У той час як інші засоби, які пригнічують нервову систему по жорсткіше, гліцин допомагає усувати причини її проблем, також за допомогою своїх природних властивостей.

Дозування і спосіб застосування

Препарат призначають дітям після 3-х років, так і дорослим. Показання до застосування говорять про наступних дозуваннях:

 • При нервовому збудженні, для розслаблення нервової системи, під час емоційної нестійкості призначають по таблетці до їжі або після їжі 2-3 рази на день. Курс лікування складає 14 днів. Також за необхідності, після огляду в лікаря, дозволено продовження препарату.
 • При безсонні та інших порушеннях сну слід випити 100 мг добавки за 25 хвилин до відправлення в ліжко.
 • Після ішемічного інсульту лікарі призначають по 1 граму препарату протягом 5-6 годин після інциденту, далі по 1 граму добавки в наступні 5 діб, і наступний місяць по 2 таблетки три рази на добу.
 • Для застосування засобу, як додаткової добавки гормону росту в профілактичних цілях: 1 таблетка 2 рази на добу після їжі. Курс становить приблизно 14 днів. Для подальшого прийому краще проконсультуватися з лікарем.
 • Як приймати гліцин дорослому в таблетках при лікуванні алкоголізму? Препарат застосовується у ролі додаткового засобу по таблетці три рази на день. Курс лікування триває до 30 днів. Лікар може призначити додаткове лікування до 6 разів на рік.

  Особливості застосування біологічно активної добавки

  Слід пам’ятати, що засіб може впливати на швидкість реакції при керуванні. Вплив добавки в період годування груддю не досліджувався, тому прийом препарату не рекомендується. Можна вагітним лише після призначення лікаря, але фармацевтичні компанії також рекомендують не приймати добавку під час вагітності.

  А пацієнтам, які страждають артеріальною гіпотензією, рекомендується контролювати рівень артеріального тиску. При необхідності вводити коригування у кількості доз препарату. Якщо артеріальний тиск спостерігається нижче нормального, прийом препарату слід припинити.

  Побічні ефекти

  Як правило, при правильному прийомі препарату побічні ефекти не з’являються. Однак є ризик індивідуальної непереносимості гліцину, яка виражається у алергічних реакціях, включаючи риніт, першіння в горлі, висип, коросту.

  Можлива нудота, погіршення концентрації уваги, головний біль, роздратування. Так як препарат натурального походження, він досить рідко може викликати побічні дії і не викликає звикання.

  Про що обов’язково потрібно пам’ятати

  Прийом біологічно активної добавки для бодібілдерів повинен бути контрольованим. Важливо завжди пам’ятати, що як стимуляція нервової системи, її працездатність, так і приріст гормонів допомогою гліцину можуть з’явитися тільки тоді, коли дотримується рекомендована доза.

  Запам’ятайте, що дози без захворювання певного типу, які перевищують норму, можуть порушити метаболічну енергетичну ланцюжок. І таким чином, амикокислота витіснить глюкозу з організму до небажаних меж. Це може призвести до втоми, нервовим виснажень та інших негативних наслідків.

  Досі не відомо яким чином гліцин знижує глюкозу в організмі (до 50%), при цьому ніяк не впливаючи на інсулін. Але це факт!

  Тому дуже важливо знати, скільки можна приймати БАД в різних випадках.

  Де купити і інші препарати

  У засоби є свої аналоги: Гліцин Актив, Гліцин-Віс, Гліцин Форте Евалар, Гліцин Канон. В цих препаратах у складі знаходяться вітаміни В, вони покращують вплив гліцину на процеси роботи нервової системи. Всі кошти також відносяться до біодобавок, але не до лікарських препаратів.

  Пірацетам, триптофан, мексидол — ці ноотропні засоби також часто відносять до аналогам. Однак дія цих препаратів відрізняється від впливів гліцину, і замінити амінокислоту повністю вони не зможуть.

  Придбати гліцин ви можете онлайн. Зараз з цим проблем немає. Нижче я даю вам цілих 4 онлайн-магазину, в яких ви можете замовити цю амінокислоту і не боятися за якість товару:

  • Lactomin.ru — онлайн-магазин спортивного харчування перевіреної якості.
  • www.myprotein.ru — ще один відмінний інтернет-магазин спортивного харчування.

  Крім того, ви можете вибрати гліцин на знаменитому американському сайті iHerb або російському онлайн-гіпермаркеті OZON. Інші добавки або спорттовари ви можете придбати, використовуючи цю сторінку.

  На цьому у мене все, друзі. Пишіть свої коментарі нижче і діліться враженнями від прийому даної добавки.

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися