Як правильно вибрати велотренажер для дому

419

Привіт, серйозним спортсменам і фитоняшкам. Сьогодні поговоримо про вибір велотренажера. Перше питання, на який я раджу вам відповісти чесно «чи вам потрібен взагалі цей тренажер?». У мене особисто немає і я ніколи не хотів її купувати. Мені подобається цей тренажер, але крім того, що в моєму будинку існує проблема житлоплощі – я ще не бачу необхідності його купувати. Аналогічна ситуація в мене і з біговими доріжками.

Але всі ці тренажери придумали не дурні люди і вони дійсно дуже корисні в тренуваннях і можуть дуже допомагати бути у формі. Так що якщо ви вирішили купити велотренажер для дому – вам потрібно дізнатися, як правильно його вибрати. Раз вже зацікавилися цією темою, то раджу вам ще цю статтю.

Насправді всі ці вибори бігових доріжок, велотренажерів – це не так вже й складно. До того ж у наш час можна «потрапити» навіть купивши брендовий тренажер за дуже високою ціною. Природно, гарантія вам буде і все таке, але не варто сильно заморочуватися на виборі. Для вас достатньо знати лише найголовніше, щоб точно визначитися який вибрати велотренажер для дому.

Які є види велотренажерів?

Механічні велотренажери. Навантаження в таких тренажерах змінюється ручним способом. Але тут теж є різновиди. Існують 2 основних види зміни навантажень в механічних велотренажерах:

  • Колодочная
  • Ремінна

Колодкове принцип навантаження залежить від того, наскільки сильно колодки прилягають до крутний маховику тренажера. Саме такий великий слід у моєму спортзалі, де купа старих тренажерів. З досвіду скажу, що тренажер з таким видом навантаження володіє великою інерційністю. Як правило, такі тренажери коштують недорого, приблизно до 5000 рублів.

Але у таких велотренажерів є істотний недолік. Колодки можуть швидко стиратися і їх доведеться часто міняти. Наскільки часто буде залежати від інтенсивності ваших тренувань, природно.

Ремінною принцип навантаження заснований на ступені натягу ременя і його тертя об крутиться маховик. Тренажер такого типу також не є «навороченним». Він простий і в ньому достатньо функцій для повноцінного тренування, він компактний, має комп’ютер, який показує. Але недолік такого виду тренажера в тому, що ремінь може порватися коли завгодно. Він зношується так само, як і колодки.

Магнітні велотренажери. Ну це вже більш дорогі та якісні тренажери. Після них на механічні взагалі не захочеш сідати. Вся справа в тому, що тут зовсім інший принцип зміни навантаження. Навантаження змінюється в залежності від відстані постійних магнітів до маховика і завдяки такого роду регулюванню сам процес виходить більш плавним, приємним, тихим. Такі велотренажери відомі більш довгим терміном своєї служби.

Але є ще більш якісні велотренажери з найдосконалішою на сьогоднішній день системою регулювання навантаження – це електромагнітні. Вони практично безшумні і дуже-дуже плавні. Природно такі апарати працюють від мережі і не мають у своєму складі механічних вузлів.

Звертайте свою увагу на розмір корпусу тренажера. Чим він менше, тим більше ймовірність шуму під час тренування. Великий корпус набагато краще придушує шум, ніж маленький!

Припустимо, ви визначилися з видом навантаження самого тренажера. Таке рішення залежатиме, звичайно, від ваших фінансових можливостей. Якщо механічний велотренажер можна купити і за 4-5 тисяч рублів, то найкращий електромагнітний вже буде коштувати від 15-20 тисяч рублів і вище. Але вид навантаження-це ще не вся пісня. На що ще потрібно звернути увагу, щоб точно визначитися який вибрати велотренажер для дому?

На що звертати увагу при виборі велотренажера?

Комфортне сидіння і регулювання. Так як кожна людина індивідуальна, то кожен по-своєму буде почувати себе на одному і тому ж тренажері. Ви повинні залізти на велотренажер, посидіти на ньому, порегулювати там все, що тільки можна, сидуху вгору-вниз, рукоятки, оцінити комфорт всього цього. Такий простий рада.

Програмне забезпечення. З цього питання навіть ну буду намагатися що-небудь сказати, бо нічого в цьому не тямлю. Я знаю, що сучасні велотренажери оснащені спец-програмами, які розраховані на різні потреби людини. Кому-то потрібно просто спалити жир, комусь просто підкачати ноги, може щось ще. Про це вам мають розповісти продавці, і в документах повинні бути докладні інструкції.

Єдине, чим можу загострити вашу увагу – так це на наявність подібних програм, їх професійності та різновиди.

Вага тренажера. Чим він легше, тим менш стійкий під час крутіння педалей. Але зате його легше переміщати по дому. Але якщо б я купував велотренажер, то купив би поважче і його тягар для мене не була б проблемою. Виділив місце під тренажер, поставив його і нехай собі стоїть. Чого його тягати туди-сюди? І яка різниця, що він важкий? Зате стійкий. Але це моя думка.

Якщо ж ви плануєте його постійно переміщати з різних причин цей параметр, можливо, буде для вас важливий.

Системи вимірювання. Пульс, калорії, відстань – все це можуть вимірювати системи, якими оснащені сучасні велотренажери. Чим дорожче тренажер, тим цих наворотів більше. З приводу пульсу можна сказати, що існують 3 основні методи його вимірювання:

  • система вимірювання в рукоятках тренажера;
  • на мочку вуха;
  • бездротова система.

Я не знаю, яка краще. Але читаючи деякі думки помітив, що одна група схиляється до вимірювальної системи в рукоятках, так як це зручно. Крутиш собі педалі, тримаєшся за рукоятки і все тобі міряє. Але інші кажуть, що така система може видавати неточні дані через недостатнє прилягання долонь до рукоятці.

А як насправді – я не в курсі. Але зверніть на це увагу, коли будете купувати велотренажер. Нехай консультант освітити це питання.

Ваші цілі. Від ваших цілей цілком і повністю має залежати відповідь на питання: який вибрати велотренажер для дому. Якщо у вас мету підтримати серце, то можете доглянути модель недорогу, але в якій будуть можливі вимірювання пульсу з великою точністю, а також наявність системи, що регулює рівень навантаження.

Якщо ж мета схуднути, тоді вам потрібен тренажер з великою витривалістю, здатний переносити серйозні навантаження. А ще зовсім не завадить тримач для пляшки з водою. Якщо ж мета розслабитися, зняти стрес, тоді потрібно обов’язково брати велотренажер з плавним ходом (магнітний або електромагнітний) і з якими-небудь «примочками», які зроблять тренування цікавими і не дадуть вам нудьгувати.

Бренд. Якщо у вас є можливість взяти брендовий тренажер – беріть. Звичайно, за бренд беруть більше грошей, але бренд є бренд. Це і якість і сервіс.

Максимально допустима вага. Обов’язково уточніть, чи підходить вам цей тренажер за ваговій категорії. У механічних велотренажерах максимально допустима вага зазвичай до 100 кг. В більш дорогих магнітних – може бути до 130 кг.

Зручно крутити педалі? Це чи не найголовніше питання у виборі велотренажера для дому. Якщо педалі крутити незручно, то тренування буде проходити дискомфортно. Зверніть увагу на те, кріпляться ноги до педалей. Якщо так, то як і наскільки це зручно для вас. Сядьте і спробуйте.

Цілком очевидно, що подібні покупка не можна робити нашвидкуруч. Не раджу вам замовляти велотренажер відразу через інтернет, не побачивши апарат своїми очима і не випробувавши його своїм тілом. Але вибір за вами. Впевнений, що поради в цій статті допоможуть вам визначитися який вибрати велотренажер для дому.

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися