Як сіль впливає на зростання наших мязів і їх чинності

302

Вітаю вас, друзі! Кожен день ми їмо. Це факт. І ми, як атлети — завжди звертаємо увагу на те, що саме ми вживаємо в їжу. Яка ця їжа? Скільки в ній білків, жирів, вуглеводів? Чи корисна вона? Як вона мені допоможе прискорити ріст м’язів? Всі ці питання хвилюють нас в першу чергу. Але як часто ми звертаємо увагу на сіль, цей непримітний, звичний компонент майже кожної страви? Та і навіщо взагалі на це звертати увагу? Давайте подивимося, чим же примітна для нас сіль в бодібілдингу і як вона впливає на ріст м’язів…

Дуже важливо знати, який вплив сіль впливає на ріст м’язів. Почнемо з того, що натрій, що міститься у звичайної харчової солі — є сильним енергетичним стимулятором. Тому, в період силового тренування недолік натрію може бути однією з причин браку сил і швидкої стомлюваності.

І такий дефіцит натрію реально може виникнути. Так як всі бодібілдери сидять на високо білковій дієті, то натрій може важче засвоюватися в організмі атлета, ніж у звичайної людини. Адже білок перешкоджає засвоєнню натрію.

Натрій калій плюс

Крім натрію, який стимулює силу наших м’язів, важливий ще й калій, який, в поєднанні з натрієм — змушує наші м’язи скорочуватися. А що таке скорочення м’язів? Це весь сенс нашої тренування, це важливо! Калій стимулює наповнення наших м’язів рідиною. Коли калію в організмі досить — досить і рідини в м’язі. А так як скорочення м’язів — процес електричний, то з достатньою кількістю рідини наші м’язи працюють повноцінно, як наповнений електролітами акумулятор.

І навпаки, коли не вистачає калію — наші м’язи «зморщуються» і втрачають свій потенціал. Більш того, синтез нового білка всередині м’язів безпосередньо залежить від кількості рідини в м’язі. Поживні речовини та амінокислоти можна порівняти з рибами у воді. Рибам добре, коли води багато.

Але справа в тому, що баланс натрію і калію в нашому організмі настільки чітко відрегульований, що нестача натрію змушує наші клітини «викидати» з себе зайвий калій. Виходить, що низький вміст в нашому організмі одного важливого речовини, неминуче тягне за собою низький вміст іншого. При такому стані організму, ріст м’язів значно сповільнюється, втрачається сила.

Не варто намагатися стимулювати свої силові показники і ріст м’язів надмірним прийомом натрію. Ваші нирки здатні вивести з організму все 15-20 грам солі. Інша сіль — отруює організм!

Ось приблизний склад силової дієти:

ЗавтракВторой завтракОбедПеред тренировкойПосле тренировкиУжин

1 чашка вівсянки,
4 яєчні білки і 2 жовтки (посолити)
1 яблуко,
2 столові ложки горіхового масла (посолити)
250 грам курячих грудок,
рис (все це добре посолити, особливо грудки)
1 яблуко,
яке-небудь несолодке зернове печиво або рисовий крекер (солоне)
порція протеїну (50 грам),
порція вуглеводів (50 грам)
400 грам вареної яловичини (сильно посолити), 3 відварних картоплини (посолити), овочевий салат з оливковою олією (посолити)

Інші факти про солі

Натрій наповнює рідиною не тільки м’язові клітини, але і інші тканини нашого організму. Наповнюються рідиною суглоби і зв’язки атлета, — це зменшує тертя в суглобах під час підйому серйозних ваг, зменшує ризик розтягування зв’язок. Цікаво, що основною причиною розтягування вважають небезпечний момент, коли суглоб, з-за великого тертя — просто «заїдає». Це думка науки.

Особисто для мене було справжнім відкриттям дізнатися, що сіль ніяк не впливає на кров’яний тиск. Виявляється немає ніяких наукових доказів, що підвищений прийом солі підвищує кров’яний тиск. А якщо солі мало, то тиск не знизиться. Так що зв’язок між прийомом солі та гіпертонією — відсутня. У мене бабуся хворіє на гіпертонію. Треба їй сказати — хай їсть сіль на здоров’я.

Так що сіль в бодібілдингу — річ потрібна! Вживайте її з розумом, і це 100% допоможе вам бути сильніше і тримати зростання м’язів на високому рівні.

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися