Присідання зі штангою і коліна — як бути?

266

Привіт! Вже давно відомо, що базова вправа в тренуванні ніг, а саме присідання зі штангою — не найбезпечніше вправа для наших колінних суглобів. А якщо ж під час тренування відбувається надмірна бомбардування наших колін присіданнями зі штангою, то все це призводить до зношування хрящової тканини, а саме — до стирання ковзних хрящових поверхонь суглобів. Це призводить до болісної болю і частим запалень, які доставляють немало клопоту і фінансових витрат на лікування.

А що якщо порівняти присідання зі штангою на спині, присідання зі штангою на плечах? По ідеї, присідання зі штангою на плечах будуть набагато шкідливіше. Адже в такому разі, штанга буде розташовуватися прямо над колінами і вплив на наші колінні суглоби буде більш сильним і руйнівним. Однак, коли група вчених вирішили реально провести таке порівняння, то результати всіх цих досліджень показали абсолютно зворотний результат.

Виявилося, що якщо виконувати присідання зі штангою на плечах, то навантаження на колінні суглоби буде на 25% менше, ніж у випадку з присіданнями зі штангою на спині. Причиною такої різниці вчені вважають особливу анатомічну будову колін.

Враховуючи цю інформацію, в цілях профілактики можете чергувати присідання зі штангою в декількох варіантах. Хоча, в багатьох випадках є сенс взагалі перестати робити приседы зі штангою на спині. Але навіть якщо ви будете робити присідання, тримаючи штангу на своїх плечах, то ви точно нічого не втратите, тому що по впливу на м’язи — ці дві вправи дуже схожі. Вибирати, звичайно, вам. Але побережіть свої коліна, вони вам ще знадобляться!

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися