Індивідуальна програма тренування — склади собі свою

407

І знову привіт, друзі! Можливо, ви вже перепробували багато програми тренувань у бодібілдингу. І багато хто, можливо, допомогли вам, інші — ні. А що далі? Запам’ятайте одну важливу істину: всі програми бодібілдингу гарні по своєму, і не існує ніякої універсальної програми, яка б підходила всім для максимального ефекту.

А тому найкраще, що ви можете зробити — це навчитися самостійно складати індивідуальну програму тренування. Розробляти її під себе, під своє тіло, перш навчившись відчувати. Ви повинні тренувати своє тіло так, як потрібно, адже ви — його господар.

Ваш істинний прогрес в бодібілдингу почнеться тоді, коли ви привчите свій розум роздумувати, а тіло — відчувати і поєднайте це в єдине ціле. Ваша індивідуальна програма тренування в бодібілдингу, в кінцевому підсумку, стане унікальною.

Вміння слухати свій організм, регулювати систему харчування і занять в залежності від мінливих умов приходить не відразу, це довгий процес, який потребує системного підходу і постійних тренувань. Цей процес прискориться, якщо ви ще будете вивчати інформацію про фізіології і про роботу ваших м’язів і організму в цілому. А потім будете застосовувати це на практиці.

Ось лише декілька корисних порад, які допоможуть вам правильно скласти індивідуальну програму тренування під себе:

 • кожна програма повинна мати свою мету. Це або збільшення сили, маси м’язів, робота на рельєф або що-небудь ще;
 • ваша програма повинна містити, як мінімум, одна базова вправи для кожної м’язової групи. Тренування повинна бути різноманітною;
 • ваші відстаючі або слаборозвинені м’язи повинні опрацьовуватися в самому початку тренування. Тільки в цьому випадку ви вкладете всю фізичну і нервову енергію в прокачування відстаючої м’язи, і доведете її до потрібного стану;
 • не витрачайте час на поверхневе застосування різних програм тренувань. Ви повинні використовувати одну програму до тих пір, поки вона вже не буде приносити вам користь;
 • не копіюйте занадто складні для вас, хоча і популярні програми для бодібілдингу чемпіонів;
 • виробляйте чудову техніку виконання вправ, інакше тренування з великими вагами може призвести до травми;
 • ваша індивідуальна програма тренування повинна бути складена так, щоб навантаження постійно збільшувалися. Мається на увазі не тільки підвищення ваги снарядів, але і зменшення відпочинку між підходами, збільшення кількості підходів і повторень;
 • кожна ваша м’язова група повинна повністю відновлюватися після тренування, перед тим, як ви будете тренувати її знову. Ваш період відновлення може бути не таким, як у інших. Він може бути більше або менше, тому слухайте своє тіло;
 • Це самі основні, загальні моменти, які потрібно враховувати при складанні індивідуальних програм тренування під себе. Але вам корисно буде знати деякі тонкощі.

  Як тренуватися

  Багато досвідчені атлети тренуються по роздільній системі тренування, або як ще її називають «система-спліт» (розщеплення). По цій системі прокачуються різні м’язові групи в різні дні. Цей вид тренування може бути різний.

  Ви можете тренувати в один день тільки верхню частину тіла (груди, плечі, верх спини, біцепс, трицепс, прес), а на наступному тренуванні — тільки нижню частину тіла (стегна, ікри, біцепс стегна, передпліччя, низ спини, прес). Можете вибрати інший вид цієї тренування, наприклад в один день ви тренуєте спину, біцепс стегна, ікри і трицепс. На наступному тренуванні, плечі, груди, прес, біцепс і стегна.

  Важливо пам’ятати, що у людини є тягнуть м’язи (біцепс і спина) а також штовхають (трицепс, плечі, груди). Тому біцепс і спину в один день тренувати важко, так як вправи на спину самі по собі завантажують біцепс, і до своєї тренуванні він буде вже втомленим. Те ж саме стосується тренування грудних м’язів і трицепса.

  Досить багато дотримуються тієї думки, що на одному тренуванні краще проробляти м’язи-антагоністи. Це м’язи, протилежні по своїй функції. Наприклад це біцепс і трицепс. Біцепс згинає нашу руку, а трицепс — розгинає. Тренування цих м’язів в один день дуже підвищує здатність цих м’язів відновлюватися і призводить до підвищення ККД.

  Суперкомпенсация — що це?

  Існує таке поняття в бодібілдингу, як суперкомпенсация. Суть цього явища в нашому організмі полягає в тому, що після важкої тренування наші м’язи відновлюються, але вони стають не такими, якими були раніше. Вони стають більш сильними, витривалими, тобто виходять на інший, більш високий рівень.

  Це можна порівняти з нашим повсякденним життям, де все стикаються з якимись труднощами. Після їх подолання не тільки ми видаляємо ці проблеми нашого життя, але і набуваємо необхідний досвід, стаємо мудрішими, сильнішими. А значить ми вже не ті, які були раніше. Ми відновилися з плюсом!

  Так повинно бути і з складанням індивідуальної програми тренування, яку ви підганяєте під себе. Кожна програма повинна виводити вас на інший рівень, робити вас краще. Якщо запам’ятаєте і будете враховувати цей основоположний принцип — будете успішні!

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися