Фітнес під час місячних — все, що ти хотіла знати про «червоної темі»

261

Вітаю вас, дівчата і жінки! Ця стаття виключно для вас. Хоча хлопці цілком можуть використовувати цю інформацію для своїх других половинок. Сьогодні ми постараємося обговорити делікатну тему, яка хвилює всіх дівчат, які вирішили займатися фітнесом або іншим видом спорту.

Багато дівчат з активним способом життя цікавляться, чому не можна займатися фітнесом під час місячних і варто уникати будь-яких фізичних навантажень в ці дні. Думок з цього приводу досить багато, але навряд чи ви хочете покладатися на чутки в такому серйозному питанні.

Я постарався приготувати для вас достовірну інформацію про заняття спортом в «червоні дні календаря».

Зміст статті:

 • Психологія і наукові дослідження
 • Фізіологічні особливості «червоного періоду»
 • Тонкощі тренувального процесу
 • Які навантаження виконувати не можна
 • Допустимі навантаження
 • Деякі вправи

Психологія і наукові дослідження

Пам’ятаю дивився якийсь фільм і там одна дівчина намагалася натякнути іншого, що у неї почалися «ці» дні. А так як там був хлопець, то вона використовувала образні вислови. Що вона там тільки не вигадувала і «червона армія наступає» і «родичі з КРАСНОдара» — повний «ржач» загалом. Ну от живу я в Краснодарі вже 2-й рік, але ніякі родичі до мене так і не приїжджали))).

Ну а якщо без жартів, то про психологічні проблеми в цей період думаю немає сенсу говорити докладно. Дівчата і так їх усі знають і відчувають на собі кожен місяць. Рівно як і чоловіки це відчувають. Часто вдачу дівчини в цей період можна охарактеризувати як: «не беси мене…», «ща дам в лоб» і т. д.

Як одружений чоловік я повністю підтверджую правдивість цього твердження. Але дружина в мене все таки золота — дуже добре стримує себе і не тільки в цей злощасний період. Іншим дівчатам більш важко себе правильно вести в силу особливостей їх психіки, так що різниця лише в умінні контролювати негатив в цей час. Але негативний психологічний вплив виявляється майже на 100% прекрасної статі. Це так.

Згідно з недавнім дослідженням було встановлено, що перед менструальним циклом в жіночому організмі накопичуються токсини. Цей факт призводить до підвищеної дратівливості, плаксивості, шкідливості жіночої психіки. Це і є прояв того самого ПМС (передменструального синдрому).

ПМС також дає збій у роботі яєчників:

 • порушується гормональний баланс організму;
 • функціонування ЦНС (центральної нервової системи);
 • робота ендокринних залоз.

Згідно ще одному науковому дослідженню, яке провів вчений з Каліфорнійського університету (експеримент проводився в Лос-Анджелесі) — розкрилося ще кілька цікавих фактів. Пов’язаний цей експеримент з «прогестероном» і «ПДР» (передменструальний дисфоричний розлад). Коротко про це:

Прогестерон – це стероїдний гормон, який виробляється жіночими яєчниками. Про нього можна багато чого розповісти, але мабуть, сама головна його функція — допомогти закріпитися у внутрішньому шарі матки заплідненої яйцеклітини. Прогестерон також допомагає виношувати плід. Його ще називають гормоном вагітності.

Що ж стосується ПДР, то він виникає приблизно за тиждень до місячних, коли вміст прогестерону у жінок знаходиться на піку.

Ну а тепер, власне, сама суть експерименту. Взяли 12 жінок у яких явно спостерігалися симптоми ПДР, і 12 жінок, у яких вони не спостерігалися. Взяли у них аналізи щоб подивитися на концентрацію різних гормонів у крові. Виявилося, що ця концентрація була майже однаковою у всіх. Незначно відрізнялася.

Але ось аналіз мозкової діяльності вельми примітний. У тих жінок, У яких були симптоми ПДР — мозочок був в стані підвищеної активності.

Як потім показали дослідження на тваринах — прогестерон здатний змінювати рецептори в самому мозочку, і ці рецептори якраз утворюють ті зв’язки у жіночому мозку, які відповідають за психіку і поведінку.

Виходить що одні панянки чутливі до прогестерону, інші не дуже. Коротше складно все це. Я вам навів чисто для інформації. Я впевнений, що в майбутньому нас ще не раз будуть дивувати всякого роду відкриттями в цій «червоній області і не тільки.

Фізіологічні особливості «червоного періоду»

В цей період спостерігається підвищена тяга до їжі у жінок. І вже сам цей факт дуже засмучує дівчат, особливо тих хто болісно переносить надбавку у своїй вазі. Одне накладається на інше і навряд чи хтось може повністю усвідомити весь спектр тих причин і факторів, які призводять до перетворення мирної жінки в «войовничу амазонку».

Деякі дівчата називають місячні «пологи в мініатюрі». І це в принципі справедливе позначення, так як в дійсності матка позбавляється від яйцеклітини, яка не запліднилась.

Менструальний цикл жінки – це нормальний фізіологічний процес, який не є захворюванням. Але не можна заперечувати той факт, що багато дівчат дуже болісно переносять цей період і навіть не впевнені, чи варто вставати з дивана, не те, що йти в спортзал. Причинами, що викликають сумніви, також є:

 • Накопичення рідини в тканинах з-за активної вироблення прогестерону в організмі. З-за цього дівчата помічають збільшення ваги під час місячних на 1-2 кг. Підвищений вміст рідини негативно впливає на м’язи, роблячи їх більш слабкими. Це знижує фізичну силу і активність. Тому в перші дні циклу жінкам важко впоратися з силовими навантаженнями.
 • Знижений рівень естрогену провокує слабкість і млявість і у деяких може призвести до втрати свідомості.
 • Через крововтрати у жінки знижується рівень гемоглобіну, тому в тканини надходить менше кисню.
 • Але більшість лікарів все-таки рекомендують не відмовлятися від фізичної активності, і орієнтуватися лише на власні відчуття і самопочуття в період менструації.

  Тонкощі тренувального процесу

  Ці поради потрібно врахувати в першу чергу, тому що вони дуже важливі. Але перш варто згадати про головне ключовий факт:

  Екстремальні навантаження садять імунітет, а в період критичних днів імунітет жіночого організму і так ослаблений майже на 50%. Тому в критичні дні утримуйтеся від критичних навантажень.

 • При нормальному самопочутті і відсутності гінекологічних проблем можна проводити тренування за планом, уникаючи при цьому вправ на прес. Такі вправи напружують м’язи черевної порожнини, провокуючи викид крові, що надалі МОЖЕ ПРИВЕСТИ ДО ЕНДОМЕТРІОЗУ (коли клітини внутрішнього шару стінки матки починають розростатися за його межами).
 • При найменших відчуття слабкості і занепаду сил, слід зменшити інтенсивність тренування або скоротити її час.
 • Спорт протипоказаний при гінекологічних захворюваннях, таких як міома або той же ендометріоз.
 • В якості засобів гігієни використовуйте тампони, так ви не будете відчувати себе скуто і турбуватися про очевидність вашого особливого стану.
 • Перед тренуваннями слід відмовитися від напоїв, що містять кофеїн, адже вони провокують хворобливі спазми.
 • Пити побільше води, для виведення зайвої рідини з організму. Разом з цим обмежте споживання солі, щоб уникнути зайвої набряклості.
 • Відмовитися від тренування при сильних болях. Тут фанатизм ні до чого доброго не призведе.
 • Так, і не забувайте про особливу одязі. Якщо ви любите носити обтягуючі в спортзалі — краще відмовитися від цього в цей небезпечний період. Надіньте якісь вільні штани разом з просторою футболкою. Колір бажано вибрати темнішу (а то мало що…)
 • При професійних заняттях спортом (якщо ви раптом одна з таких жінок) і частих змаганнях, ви можете провести тренування під час менструації і оцінити її результативність. Так ви будете знати про свої шанси на перемогу, у разі якщо вам доведеться змагатися в критичні дні.

  Якщо результат вас не влаштовує, ви можете проконсультуватися з гінекологом на рахунок препаратів, відкладають час початку циклу. Але як підтверджує практика, дуже велика кількість спортсменок змогли досягти неймовірних висот, в тому числі і на Олімпійських іграх, під час місячних.

  Науково доведено вченими з Ванкуверского університету, що займатися спортом можна і навіть потрібно. Плюси цього наступні:

  • притупляються больові відчуття;
  • скорочується тривалість критичних днів;
  • зменшується хвороблива чутливість грудей;
  • знижується схильність до здуття живота;
  • знижується дратівливість, перепади настрою, плаксивість. А для чоловіків (та й для вас теж) це просто мага-бонус…

  Ці позитивні впливу, швидше за все обумовлені прискоренням обміну речовин і стимуляцією циркуляції крові.

  Багато жінок відзначають, що під час місячних у них непереборна тяга до шоколаду, і фітнес чудово може його замінити. Це обумовлено активацією вироблення «гормонів щастя» — ендорфінів під час вживання солодкого і при фізичній активності. На цю тему теж проводилися дослідження. Вони підтвердили, що спорт знижує тягу до солодкого і дає жінкам почуття впевненості, контролю і задоволення.

  Я виявив ще кілька цікавих фактів, які будуть особливо цікаві саме фітнес-дівчатам. Ці факти засновані на науковій доповіді з США на тему того, які плюси зберігають в собі «критичні дні» саме в плані тренування.

  Деякі з вас, можливо, вже знають, що є різні фази менструального періоду. Розглянемо їх разом з рекомендаціями до тренувань:

 • ФОЛІКУЛЯРНА ФАЗА може тривати від 7 до 30 днів, але часто це 10-15 днів. У цей період готуються нові яйцеклітини для зародження нового життя. Початком цієї фази зазвичай вважають самий перший день менструації. Цей період характерний підвищений вмістом жіночого статевого гормону (ЖПГ) естрогену і малою концентрацією прогестерону. Як показали дослідження, в цей час жінки набагато активніше спалюють жир, тому інтенсивність тренувань краще знизити.
 • ОВУЛЯТОРНАЯ ФАЗА — триває близько 3-х днів і характеризується потужним викидом ЛГ (лютеінізуючих гормонів), які потрібні для остаточного формування домінантного фолікула.
 • ЛЮТЕЇНОВА ФАЗА — називається ще «фазою жовтого тіла» і триває приблизно 13-14 днів з похибкою в пару днів. Той самий домінантний, обраний фолікул (граафов фолікул) починає накопичувати особливий пігмент, який дає йому жовтий колір і під впливом складних процесів трансформується в жовте тіло. Матка готується до прийняття заплідненої яйцеклітини (якщо така буде). У цей самий період відбувається потужна вироблення вже відомого вам прогестерону. У цей період жінки найкраще спалюють глюкозу, а не жир. Тому інтенсивність тренувань може бути підвищена.
 • Щоб у вас в голові склалася більш повна картинка правильної жіночої тренування з урахуванням менструального циклу — вивчіть цю потужну статтю.

  Які навантаження виконувати не можна

  І хоча ми з’ясували корисність спорту для самопочуття жінки в критичні дні, є деякі види навантажень, не відповідні для цього часу. Сюди входять:

  • Всі тренінги для черевної порожнини – вправи на прес (особливо нижній), скручування, заняття з обручем (хула-хупом).
  • Вправи з навантаженням на поперек.
  • Тренування з обтяженням – присідання зі штангою, підняття гантелей, заняття на тренажерах.
  • Повороти корпуса і інші різкі рухи.
  • Стрибки, підтягування, віджимання.

  Допустимі навантаження

  Розібравшись з небажаними навантаженнями настав час визначити, яким спортом можна займатися під час місячних.

  БІГ І СПОРТИВНА ХОДЬБА. Біг вважають одним з найбільш оптимальних напрямів для цих днів. Постарайтеся тільки не влаштовувати спринтерські забіги, чергувати швидку і повільну швидкість і працювати до упору. Займайтеся в повільному темпі на природі або в залі. При загальному нездужанні можна замінити на швидку ходьбу.

  ПЛАВАННЯ. Відмінно допомагає позбутися від хворобливих спазмів і зняти біль у попереку. Займайтеся в помірному темпі, можете приділити час вправ з аквааеробіки. Не забувайте про відповідних засобах гігієни, прокладки в цьому випадку зі зрозумілих причин не підійдуть. Слідкуйте за температурою води, вона повинна бути теплою. Можна відвідувати відкриті водойми? Категорично немає, тому що під час місячних підвищується ризик заразитися інфекцією або заробити запалення жіночих органів.

  КАРДІОТРЕНУВАННЯ І ЛЕГКИЙ ФІТНЕС. Допомагають позбутися від здуття і хворобливих ниючих відчуттів. Це відбувається за рахунок розширення судин і прискорення кровообігу.

  ПІЛАТЕС, ШЕЙПІНГ, ТАНЦІ. Відмінно впливають на самопочуття і покращують настрій.

  СТРЕТЧИНГ. Це абсолютно будь-які вправи на розтяжку. До речі, розтяжка впливає на організм і чоловіки і жінки показуючи омолоджуючий ефект.

  ДОМАШНІЙ ТРЕНІНГ. Якщо ви все-таки віддаєте перевагу відсиджуватися вдома в ці дні, проведіть цей час з користю. У мережі безліч відеороликів з вправами під час місячних. Можете також зайнятися медитацією. Це стане відмінною альтернативою мильним операм і тонні солодощів, які з’їли під ковдрою.

  Деякі вправи

  Спеціально підібрані наступні вправи допоможуть не тільки не набрати зайвої ваги під час місячних, але і полегшити їх прояви. Перед початком тренування зробіть розминку і розтяжку.

 • Ляжте на живіт з зімкнутими ногами, обличчя опустіть вниз. На видиху підніміть тулуб до тазу, упираючись долонями в підлогу. Сідниці тримати в напрузі. Затримайтеся на 30 секунд і повільно поверніться в початкову позицію.
 • Станьте на коліна, ступні схрестіть, сідниці розмістіть на них зверху. Постарайтеся розподілити вагу тіла рівномірно між колінами і ступнями. На видиху нахиліться вперед, торкнувшись підлоги чолом і витягнувши руки вздовж тіла. Зробіть кілька глибоких вдихів і знову поверніться на початок.
 • Станьте на коліна і упріться ліктями в підлогу. Тримайте спину паралельно підлозі. Потім прогніться в попереку, піднявши таз вгору, а опустивши голову вниз. Відмінно розслаблює м’язи живота і допомагає зняти напади болю. Затримайтеся в цьому положенні, поки біль не вщухне, а потім полежте в зручній вам позі кілька хвилин.
 • Ляжте біля стіни, піднявши ноги перпендикулярно тулубу і уперся в стіну їх. Робіть глибокі вдихи і видихи.
 • Ляжте на спину, руки покладіть вздовж тіла, ноги зігніть в колінах. Глибоко вдихніть, втягнувши живіт, потім видихніть, повернувшись в початкове положення. Можна злегка піднімати таз на вдиху. Повторіть 5 разів.
 • Бути чи не бути спорту під час місячних кожна жінка повинна вирішити для себе сама. Не варто ламати себе і робити щось через силу, адже фізична активність повинна приносити радість. Але якщо ви себе добре почуваєте, обов’язково позаймайтеся, так ви перестанете картати себе за з’їдену таку бажану в ці дні шоколадку що теж плюс.

  На цьому, дорогі дами. Якщо вам була корисна ця стаття — діліться нею в соц. мережах, буду вам вдячний. Поки-поки!

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися