Гейнери для набору маси — навіщо і як їх приймати

255

Фізкульт привіт дужих богатирів і, можливо, навіть вам, дівчата. Але тема, яку ми обговоримо сьогодні всі ж стосується хлопців. Дівчатам всі ці гейнери не потрібні зовсім, так як їм не потрібні великі м’язи. Отже, хлопці… Отримати правильне уявлення про гейнери для набору маси дуже важливо. У першу чергу тому, що багато хто просто не знають що це таке.

Незнання породжує страхи і багато з побоюванням ставляться до цих сумішей. Давайте ближче познайомимося з цими добавками. Так що ж таке гейнери? Чи потрібні вони вам? Гейнер (від англ. gain – «приріст, збільшення») – це спеціальна спортивна добавка з вмістом білка приблизно 15-30% і вуглеводів 50-80%. Так як гейнери містять дуже багато вуглеводів, то основна функція цієї добавки — це приріст енергії для атлета і маси тіла.

Ефект тут зрозуміти не важко — зростає енергія, збільшується інтенсивність тренування, м’язи працюють більш жорстко і швидше ростуть. Але це ще не все. У гейнери містяться різні добавки, які покращують процес синтезу білка. Присутні також вітаміни і мінерали. Кількість жиру в гейнери або дуже незначний, або взагалі нульове.

Ефект прийому гейнера

Серед основних видимих ефектів прийому гейнера, можна виділити такі:

 • Збільшення маси тіла на 3-7 кг за місяць. Це в середньому.
 • Підвищують рівень енергії в клітинах організму і заповнюють м’язову енергію дуже швидко.
 • Знижують стомлюваність.
 • Дозволяють підвищити концентрацію амінокислот в організмі з-за великого вмісту складних вуглеводів.

Який вітамінний вибрати?

Щоб відповісти на це питання, треба зрозуміти мету прийому гейнера. А для цього потрібно тверезо оцінити ваше теперішнє становище. Якщо ви ставитеся до тих людей, які важко набирають вагу (ви ектоморф), але хочете набрати масу швидко — тоді гейнери вам дуже допоможуть. В цьому випадку вам бажано купувати гейнери з швидкими вуглеводами, які легко засвоюються.

Якщо ж ви людина, яка схильна до повноти і страждаєте від цього ви ендоморф), то вам, чесно кажучи, взагалі не потрібен гейнер. Вам потрібна спеціальна тренування, дієта. А з добавок — L-карнітин, або ізоляти білкової сироватки, які сприяють зростанню чистого м’язової маси. Якщо вагою у вас все в порядку (ви мезоморф), то вам може підійти гейнер зі складними вуглеводами, які довго будуть забезпечувати ваш організм енергією під час важких тренувань.

Вобщем вибір за вами. Від вашої ситуації буде залежати ваша мета, а мета визначить, який вам потрібен гейнер і чи потрібен взагалі. Рекомендую до перегляду відео нижче, з якого ви дізнаєтеся ще кілька важливих параметрів вибору правильного і найбільш ефективного гейнера для набору маси м’язів. Але забігаючи наперед скажу, що:

 • По-перше правильний гейнер повинен швидко псуватися, так як повинен містити у своєму складі органічні речовини, які піддаються розкладанню.
 • А по-друге він повинен насичувати і давати стійке відчуття ситості після його прийому.
 • Як правильно приймати гейнер?

  Якщо дотримуватися певних правил прийому, то можна значно збільшити ефект гейнеров. Серед них такі:

  • Суміш краще розводити в соку або молоці.
  • Бажано прийняти дозу гейнера вранці, щоб отримати енергію на весь день.
  • Приймати за 1,5-2 години до тренування.
  • Приймати відразу після тренування.

  Добова норма гейнера залежить від конкретного гейнера, але в середньому це 100-150 грам на 300-500 мл рідини. На самій упаковці ви побачите точну інструкцію застосування. Всі уважно прочитайте. І, нарешті, дуже важливий момент!

  Ніколи не вживайте гейнер з холодною рідиною і не запивайте холодним. Ефект від гейнера дуже сильно знизиться! Підігрівайте рідина перед додаванням порошку і потім ретельно розмішуйте!

  Якісні гейнери для набору маси завжди використовуються бодібілдерами. Вони дійсно здатні добре ростити масу, тому це дуже потрібна річ в бодібілдингу. Користуйтеся нею з розумом.

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися