Чи можна поєднати бодібілдинг з курінням?

209

Вітаю вас! Те, що курити шкідливо – знає навіть дитина. Мені завжди це говорили батьки, і, напевно, тому я не курив ніколи. Хоча… одного разу Був момент, коли я все ж спробував закурити. У дитинстві я дружив з кількома поганими хлопцями, які курили. Ось і я захотів спробувати. Досі пам’ятаю той момент. Я був у лісі і мій «друг» дав мені сигарету, яку не докурив. Я зробив пару справжніх затяжок і тут у мене закрутилася голова, стало дуже погано. Я присів на зелену галявину і в каламутній голові промайнула думка: «А навіщо потрібна ця гидота? Навіщо її взагалі курять? Що в цьому приємного?».

Це було моє перше і останнє знайомство з сигаретою. Тоді мені було всього 10 років. Тоді я зовсім не думав про своє здоров’я. Я не знав якої шкоди завдає куріння, скільки людей від нього вмирає, не знав скільки грошей витрачається на цю дурнувату звичку і як інші на цьому збагачуються. 10-річні пацани про це, як правило, не думають. Але ставши постарше, я почав цим цікавитись.

Коли у віці 14 років я почав освоювати бодібілдинг, звичайно я був радий, що у мене немає звички постійно спльовувати слину, як це робили мої однокласники-курці. Від мене не смерділо як від бомжа, я не кашляв, а гроші, що давали мені батьки – я витрачав виключно на пиріжки. Я відчував себе на порядок вище тих хлопців, які палили та не займалися спортом.

Але зі мною в спортзалі тренувалися і ті хлопці, які курили і, здавалося, у них також швидко зростають робочі ваги, вони відчувають себе в порядок і все таке… Але ставши старше і досвідченіше в бодібілдингу, я побачив різницю. Якщо б мене запитали про куріння і бодібілдинг і про те, як куріння шкодить спортсмену – я толком нічого не відповів. З цього питання я нічого толком не знав. Знав що шкідливо і все, а от чому саме шкідливо – не знав. І перед тим, як написати цю статтю – мені довелося полазити в інтернеті, перелопатити купу інформації і стати в цьому питанні більш-менш обізнаним.

Інформації багато, але нам потрібно знати лише основне. Ось те головне, що я дізнався…

Перший факт, який я дізнався, це те, що тютюн містить більше 4000 шкідливих хімічних речовин. Серед них метан, нікотин, різні канцерогенні смоли, технічний розчинник, чадний газ, оцтова кислота і ще багато всякої фігні, яку немає сенсу перераховувати всю. Але нас зараз насамперед хвилюють ті речовини, які найбільш шкідливі для занять бодібілдінгом. Найшкідливіші для залізного спорту це:

  • нікотин
  • рідка смола
  • чадний газ або оксид вуглецю

Прочитавши цю інформацію, ви і самі зробите свій висновок про те, чи сумісне куріння і бодібілдинг.

Нікотин: найвідоміший з усіх тютюнових отрут. Він призводить до того, що в організмі починає вироблятися гормон стресу – кортизол. А він руйнує наші м’язи конкретно і нещадно. Відбуваються зміни в нашому обмін речовин, збільшується частота биття нашого серця, зростає артеріальний тиск, погіршується згортання крові.

Чадний газ: погано впливає на процеси росту в нашому організмі, через що і м’язи гірше ростуть. Знижується здатність організму засвоювати поживні речовини з їжі. Гірше засвоюється протеїн, ну а це найстрашніше для бодібілдерів. Так само чадний газ уповільнює відновлення м’язів після тренування. Все це відбувається тому, що чадний газ витісняє кисень із клітин нашого організму, а без нього неможливий ніякий зростання і відновлення тканин. Думаю, досить шкідливостей.

Рідка смола: дуже шкодить тканині наших легенів. Саме ця погань грає ключову роль в розвитку раку легенів. Так само, як і у випадку з чадним газом — страждає якість насичення організму киснем. Природно – страждає зростання м’язів із за цього.

Що говорять реальні дослідження?

Мене завжди цікавить насамперед це питання по якій-небудь темі. І зараз недостатньо просто говорити, що паління і вітаміни несумісні. Повинні бути докази, дослідження. І вони є. В Англії проводили дослідження на цю тему. З’ясували, що синтез білка у некурящих спортсменів значно вище, ніж у курців. А рівень особливого білка миостанина, який гальмує ріст м’язів – у любителів тютюну більше. Разом з цим у курців вищий рівень ферменту, який бере участь у розпаді м’язових волокон.

Ось і всі основні моменти. Можна ще багато писати про шкоду куріння, але що стосується саме куріння та бодібілдингу, то цього і так досить. Адже Нам не дисертацію по цій справі писати, а просто дізнатися головне. На цьому і закінчимо. Дуже раджу вам подивитися відео нижче. Про бодібілдинг там нічого не сказано, але мужик дійсно добре пояснює і показує весь шкоду куріння — я прозрів взагалі:

Нещодавно почитав коментарі під однією відео з приводу шкоди куріння, і очманів. Є ще люди, і багато людей, які вірять що курити — це не шкідливо. Вони у цьому переконані. Вони досі думають, що їх обманюють.

Але коментар одного хлопця я запам’ятав найбільше. Він говорив, що тютюновий дим послаблює еластичність і міцність наших зв’язувань і сухожиль, крім того, що послаблюються і робляться ламкими стінки наших судин. І він це відчув на собі. У нього стався розрив дистальної головки біцепса (нижнє сухожилля). Від лікарів він дізнався про те, що виною цьому – куріння. Ось його слова в кінці коментаря: «тепер качаю один біцепс… Лівий бицак скурив…». Так, є над чим подумати…

Раджу вам прочитати статтю про вплив алкоголю на ваші м’язи. Ця інформація навряд чи залишить вас байдужим.

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися