Пізнати себе в бодібілдингу: що це значить?

275

Радий вас бачити на цій сторінці! Тема, яку я вибрав для обговорення сьогодні — не зовсім звичайна. На перший погляд може видатися справжньою нудотиной. Та й взагалі, що означає «пізнати себе» і яким боком це стосується бодібілдингу та фітнесу? Це, звичайно — складне питання, але в нашій ситуації вкрай важливо в цьому розібратися.

В бодібілдингу, поняття «пізнай себе» означає, що ви будете прислухатися до свого тіла і його стану на кожному тренуванні. Кожен, хто тренувався — знає, що в різні дні у нього бувають різні можливості і рівень енергії. Тому, серйозні атлети завжди тонко відчувають свій фізичний та душевний стан у даний момент.

Це впливає на те, якою буде їх тренування. Так повинно бути і у вас! Якщо, наприклад, після напруженого дня у вас відчувається брак енергії, то, прийшовши на тренування — вам краще буде піднімати більш легкі ваги, ніж зазвичай. Це така маленька-маленька тонкість.

Але пізнати себе — це більше, ніж прислухатися до можливостей свого тіла на кожному тренуванні. Ви також повинні розуміти — до якого типу людей ви ставитеся. Ваш особливий характер, ваше мислення і темперамент — усе це ви повинні відчути і все це буде впливати на ваше тренування. А всі люди різні. Ось, наприклад, що говорив тренер Арнольда Шварцнеггера про нього і його стилі тренування:

«Він, хоча і здається в залі розкутим і розслабленим, насправді є рішучою, впертою і дуже серйозною особистістю. Якщо він визначив для себе напрямок своїх дій, то буде дотримуватися його з чисто бульдожим впертістю. Даний темперамент — це „фіксований зразок“. Він взагалі не терпить ніяких поспішний суджень, все ретельно зважує і його практично не можна збити з наміченого курсу.

Ця непохитність відбивається на всіх тренуваннях. Арнольд зростав у програмах з декількох вправ. Він виконував 4-5 підходів в кожному з них, наполегливо працюючи з максимальними вагами, скрегочучи зубами і борючись за те саме останнє плідну повторення в кожному підході. Він точно знає, скільки підходів він буде робити і з якими вагами. Якщо який-небудь зовнішній подразник порушує образ дій Арнольда, то його тренування псується».

Але є і такі бодібілдери, які не виносять монотонності в тренуваннях. Їм потрібна різноманітність. Вони менш серйозно ставляться до тренування. Для таких людей кожен день новий і неповторний. Характер таких людей відразу відчувається за їх особливому стилю тренування. Там немає монотонних вправ на одну і ту ж групу м’язів. Там різноманітність і варіативність.

Інший тип людей — це флегматики. Вони можуть довго пропускати тренування і круто тренуватися лише за гострої необхідності. Наприклад, коли на носі весна і потрібно привести своє тіло в порядок. Такий тип людей зустрічається навіть серед професіоналів. Вони починають жорстко тренуватися тільки перед змаганнями.

Є особистості абсолютно впевнені у своєму успіху. Вони навіть не задумуються про свої невдачі і налаштовані тільки на успіх. Їх головна трудність в тому, щоб мати достатньо терпіння для того, щоб правильно і наполегливо тренуватися.

Інші навпаки — заздалегідь налаштовані на невдачі і поразки. Таким людям потрібно більше читати саме спортивної літератури, налаштовувати своє мислення на позитив і підвищувати свою мотивацію в бодібілдингу.

Наступний темперамент — довірливі люди. Вони слухають всіх, хто їм що-небудь радить. Коли те, що їм порекомендували не дало потрібного ефекту вони перескакують на іншу програму чи вправу. У таких людей, можна сказати, дезорієнтація і розгубленість у тренуванні. Порада для таких особистостей — слухати авторитетні джерела інформації, і потім особисто перевіряти на практиці.

Є ще й скептики. Вони вірять в бодібілдинг, але рідко користуються його новинками. Для них краще користуватися тим, що є давнім і перевіреним. А якщо вони і будуть що-небудь впроваджувати в своє тренування, то тільки після ретельного аналізу.

Швидше за все, ви є одним з цих людей. Ви повинні пізнати себе, щоб потім побудувати для себе максимально ефективну тренування, яка найкращим чином буде працювати саме на вас. Ви також зможете згодом, коли наберетеся досвіду — розробити для себе свою індивідуальну програму тренувань, яка буде найбільше підходити для вашого темпераменту і характеру!

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися