Як вибрати відмінну бігову доріжку для дому?

234

Привіт, хлопці! Чесно сказати – я ні разу не бігав на біговій доріжці та у мене її немає. І я навіть не планую її купувати в майбутньому. І справа навіть не в тому, що я опинився у важкому економічному становищі за проклятої війни, яка до сих пір триває на Донбасі – я просто не думав про це.

Але якщо ви вирішили придбати собі цей тренажер, то вас, природно, хвилює питання як вибрати бігову доріжку для дому. Це хороше рішення, особливо якщо є місце, де її можна поставити вдома. У мене з цим проблема. Я навіть доріжку не можу собі дозволити розмістити будинку, не кажучи вже про який-небудь мультистанции.

Не скажу, що я люблю біг. Зізнатися – я його ненавиджу. Пробував я якось побігати по утрам, але мене вистачило рівно на 2 тижні. Мені було дуже не комфортно вставати рано вранці перед навчанням і вибігати на вулицю. Якщо погана погода, дощ наприклад, то це взагалі лінь. Але в перші дні бігу у мене була висока мотивація і я навіть в дощ, по бруду ковзав, але все ж бігав на місцевих ставках.

Якщо б у мене була бігова доріжка для дому – можливо з бігом було б простіше, особливо в погану погоду. Той, хто вирішив вибрати бігову доріжку для дому повинен спочатку визначитися з тим, якого типу вона має бути. Електрична або механічна.

Механічні бігові доріжки

Я навіть не знав, що такі є, поки не почав цікавитися цією темою. Думав, що всі електричні бігові доріжки. А он воно як! Механічна бігова доріжка для дому являє собою пристрій, бігове полотно якого приводиться в рух зусиллями біжить. Цей вид бігових доріжок різниться лише за характером системи гальмування і виду навантаження на бігове полотно. Сам же біг на цьому тренажері схожий на звичайний вуличний біг.

Якщо ви купите доріжку з магнітною системою навантаження і гальмування процес бігу буде більш плавним. Якщо ж доріжка буде без цього механізму, то полотно буде крутитися з невеликими ривками і ви це відчуєте…

Самий жирний мінус цього типу доріжок це те, що потрібно своїми силами рухати полотно, а це не зовсім зручно. Саме тому тим, у кого хворі ноги на варикоз, тим у кого хворі коліна– не рекомендується використовувати цей тип бігових доріжок. До того ж на цих тренажерах ви не зможете отримати максимум інформації про навантаження, якої ви піддаєтеся. Ви не в курсі скільки ви пробігли, скільки знищили калорій і т. д. А це теж жирний мінус, особливо для тих, хто налаштований стежити за цим.

Коротше кажучи, основні мінуси механічного тренажера такі:

  • Потрібно докладати власні зусилля для обертання полотна, а це додаткові зусилля
  • Протипоказання тим, у кого хворі ноги (особливо варикоз і біль у суглобах колін)
  • Відсутність інформації про пройденої навантаженні і про стан вашого організму

Але у цього виду доріжок є і свої плюси:

  • Вони дешеві, значно дешевше електричних
  • Вони більш легкі за вагою, їх легше транспортувати
  • Вони не палять електрика і ви економите гроші

Це основна інформація по механічним доріжках, яку вам бажано знати. І цієї інформації вам вистачить для того, щоб прийняти рішення купувати її чи ні.

Електричні бігові доріжки

Ці доріжки йдуть класом вище. Еліта, так сказати. Цей тренажер складається з електромотора, закольцованного полотна, що обертається на 2-х валах (як правило це полотно виготовляється з матеріалу вищої якості, ніж у механічних), бортового комп’ютера (панель управління). Тому, щоб прийняти зважене рішення з приводу вибору тренажера електричного типу – потрібно адекватно оцінити кожен з цих основних елементів тренажера.

Електромотор. Тут є деякі тонкощі. Потрібно звернути увагу на те, яка його потужність. Тому що це безпосередньо пов’язано з вагою людини, який буде на ній займатися. Ну тут є 2 моменти – це пікова потужність і постійна потужність електромотора. Вам повинна цікавити саме постійна. Це потужність, при якій ви і будете бігати. Якщо ви важите не більше 80 кг, то вам цілком підійде двигун з потужністю в одну з половиною кінських сили (1,5 л. з).

Полотно. Простір для бігу не повинно бути занадто багато. Це буде не економічно, тому що більш потужний мотор повинен буде його тягнути. В той же час ви не повинні відступати під час бігу. Оптимальний розмір-це від 30 до 60 см в ширину і від 1 до 1,5 м у довжину.

Буде взагалі супер, якщо полотно буде двостороннім. Якщо одна частина полотна зноситься, то ви можете перевернути його і бігати по запасний його частини. Швидкість обертання бігової доріжки від 10 км/год нормальна для тих, хто буде на ній добре бігати. Для літніх людей, які будуть потихеньку використовувати її – буде достатньо швидкості 5 км/год.

Комп’ютер. На панелі керування можна побачити частоту пульсу біжить, витрачені калорії, швидкість бігу, пройдену вами відстань. Що стосується вимірювання пульсу, то тут є кілька варіантів зняття показань. Це пристрій, що чіпляється за мочку вуха, або місце на панелі управління, куди можна прикласти палець і потримати.

Обов’язково повинен бути ключ безпеки на біговій доріжці. Цей ключ вставлений в бортовий комп’ютер, коли бігова доріжка в дії. Другий кінець ключа прив’язується до вашого пояса. Якщо ви, раптом оступитеся, впадете, стане погано – ключ висмикнеться і доріжка зупиниться. В електричних бігових доріжках це повинно бути в будь-якому випадку.

Також зверніть увагу на термін гарантії тренажера, який повинен бути не менше 1-3 роки. Технології розвиваються і вже давно є доріжки, які оснащені DVD-плеєрами, де можна переглядати відео-матеріали. Є ще і купа інших «примочок». Потрібно це вам чи ні – вирішувати вам, але тепер ви точно знаєте як вибрати бігову доріжку для дому.

Ці моменти головні і на них потрібно звернути увагу в першу чергу! Якщо ж бігова доріжка ще і складається, так що не займає багато місця у вашому будинку — ну тоді взагалі супер!

До речі, якщо ви раптом вирішите придбати велотренажер для дому — то загляньте на цю статтю і дізнайтеся куди потрібно дивитися при виборі агрегату.

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися