Коензим Q10 (убіхінон) — потрібна добавка для твого організму

351

Привіт, хлопці. Сьогодні я хочу обговорити з вами одну дуже цікаву добавочку, яку ми всі можемо використовувати в своєму арсеналі різноманітного «спортпита». Я вже її застосовую! Якщо ви у своїй дієті не звикли задовольнятися лише протеїном і креатином, а дивіться на сферу добавок значно ширше — це буде вам цікаво!

Організм людини – це складна біологічна система, що складається з органів, елементів, сполук, які необхідні для його стабільного функціонування. Існує ряд речовин, без яких організм може дати збій, захворіти, «зламатися».

У цьому ряду можна відзначити фермент Коензим Q10 (убіхінон, кофермент). Тепер Давайте засудимо це більш детально. Інформація специфічна, але спробую пояснити просто. Розглянемо Коензим Q10 користь та шкода, навіщо він потрібен для спортивних людей і т. д.

Зміст статті:

 • Що таке убихинон або коензим Q10
 • Користь речовини
 • У яких продуктах міститься фермент?
 • Потреба в коэнзиме Q10
 • Лікування судин та серця за допомогою Коензиму Q10
 • Застосування при інших захворюваннях
 • Препарати та форми їх випуску
 • Побічні ефекти
 • Висновки

Що таке убихинон або коензим Q10

Це речовина, яка бере участь у формуванні молекул аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ) через перенесення електронів у дихальному ланцюгу організму. Якщо ви не в курсі що таке АТФ, то почитайте ось цю статтю.

Ну а поки можна сказати лише, що ці АТФ — це універсальна енергетична комора для живих організмів. Тобто кофермент Q приймає безпосередню участь в енергетичному обміні нашого організму, а це критично важливо для роботи наших органів, так і всього організму.

Це хімічна сполука відкрито в 1957 році і з тих пір досліджується провідними науковими інститутами світу, пов’язаними з медициною і фармакологією. У тому ж році вченим (Фолкерсом К. і Крейном Ф.) вдалося виявити химичекую структуру цієї речовини і отримати перші препарати, що містять убіхінон.

Багато фахівці і експерти сходяться на думці що Коензим Q10 є ферментом, що діють подібно вітамінів. Він не є вітаміном за існуючою класифікацією, так як не тільки надходить в організм з їжею (самостійно вырабатываясь в печінці людини і синтезируясь з тирозину з допомогою вітамінної групи В та інших необхідних елементів).

Користь речовини

ЗДОРОВ’Я СЕРЦЯ. У 1965 році речовина почали інтенсивно застосовувати для лікування хвороб серця. Чому?

Тому що вчені виявили неухильне зменшення концентрації коферменту в міокарді з наближенням старості. У молоді його на 40-60% більше, ніж у людей у віці 50-60 років.

80%-й дефіцит коензиму вже означає смерть. Найвищий показник концентрації убихинон спостерігається до 20 років. До 60 років спостерігається зниження максимально можливих показників аж на 50%. Старість — не радість… Це точно.

Тому різні серцеві хвороби приписують дефіциту саме цієї речовини. А сердечко пустує зараз у дуже багатьох людей, це проблема нашого часу. Не знаю наскільки точні ці дані, але близько 30% населення землі страждає від серцевих захворювань різного роду.

Але дивуватися не варто. Досить поглянути які продукти ми їмо, що в них міститься, і як це впливає на нас. Атеросклероз, тромбоз, і інші неприємності, що виникають від засмічення наших судин. Це все погана їжа, яку ми їмо, від якої часто нікуди не дінешся.

ЕНЕРГООБМІН. Коензим Q10 локалізується в мітохондріях клітин так званих «еукаріотів». Жесть як складно звучить, правда?

Мітохондрії — це енергетичні станції наших клітин, там і наводить движуху наш кофермент.

Еукаріоти – Якщо пам’ятаєте з уроків біології ще в школі нам розповідали про так званих «эукариотах». Що це? Це живі організми, які містять у своїй будові ядро. Ядерні клітини, якщо можна так сказати. З таких клітин складається наш з вами організм, наприклад.

Енергетично затратні ділянки в нашому організмі-це серце, печінка, підшлункова залоза, нирки. Але функціонал убихинон не обмежується енергетичною функцією і будівництвом АТФ.

ІНШІ ПЛЮСИ. Найважливішим його завданням є ліквідація вільних радикалів або антиоксидантна робота, яка починається з самого народження людського організму, допомагаючи йому боротися з серцево-судинними проблемами і онкологією.

Дівчата, які дуже переживають про появу зморшок на своїй шкірі, швидше за все вже давно знають про цю речовину. Вчені стверджують що воно уповільнює старіння. Ну може воно і так.

Брак убихинон проявляється у випадку розриву ланцюга хімічних реакцій усередині організму через хворобу, неправильне харчування і деяких інших факторів. Важливо, щоб Коензим потрапляв до системи організму регулярно і в необхідних пропорціях разом з харчовими продуктами.

У коферменту є ще купа переваг:

 • Допомагає зняти втому.
 • Нормалізує вологість шкірних покривів.
 • Прискорює регенерацію тканин, які швидко ростуть. Зникає кровоточивість ясен.
 • Активізує роботу мозку, нормалізує функціонування ЦНС (центральної нервової системи).

У яких продуктах міститься фермент?

Насамперед, це:

 • жирна риба (тунець, лосось та ін)
 • субпродукти м’ясного ряду (печінка, серце)
 • цільне зерно (пшениця, ячмінь, просо)

Є ряд інших продуктів харчування, але зміст в них невеликої набагато нижче. Тому доцільно задуматися про додатковому прийомі цієї речовини у вигляді добавок. Це буде відмінною профілактикою для вашого серця, до речі. Про це потрібно думати ще з молоду.

Потреба в коэнзиме Q10

Знос людських органів призводить до ряду проблем, які можна вирішити з допомогою убихинон. Наприклад, печінка покликана синтезувати цей фермент з властивостями, що дозволяють поповнювати енергетичні запаси організму.

Але печінкового убихинон не вистачить для задоволення всіх потреб органів людини. Результатом стають вікові проблеми з серцем. Організм людини починає споживати більше коензиму при стресах, активних фізичних навантаженнях, захворюваннях бактеріальної і вірусної етіології.

В дитячому віці ці проблеми особливо видно, що вимагає втручання лікарів і добавки в раціон дитини продуктів, які мають високий вміст убихинон.

Щоб отримати нормальну концентрацію ферменту в крові – 1 мг/мл, слід приймати щодня по 100 мг. Печінка не виробляє такого кількості. Прийняти з їжею 100 мг також практично неможливо, тому є спеціальні препарати з убихиноном, представлені у різних лікарських формах, які чудово можуть впоратися із завданням нестачі цього ферменту. Добова норма Коензиму становить 200 мг.

Лікування судин та серця за допомогою Коензиму Q10

Препарати з вмістом Коензиму Q10 затребувані при лікуванні серцево-судинних патологій: атеросклероз, при якому на стінках судин відкладаються місцем продукти обміну речовин, наприклад, холестерину. Судини через звуження просвіту, не можуть повноцінно прокачувати кров, насичену киснем в область серця.

Наслідком таких проблем стають болі, задишка, а також утворюються тромби. Коензим у таких випадках допомагає безумовно, тому що володіє широким антиоксидантну дію, перешкоджаючи відкладенню холестерину та інших шкідливих речовин на стінках кровоносних судин.

Препарати з убихиноном знижують набряклість кінцівок, а також ціаноз, що дозволяє його використовувати при хронічних серцевих захворюваннях.

Застосування при інших захворюваннях

Коензим Q10 нормалізує рівень цукру в крові, знижує артеріальний тиск, тим самим служить стабілізації стану хворих на цукровий діабет. Це підтверджено численними клінічними дослідженнями в Росії і за кордоном.

Онкологи і неврологи також застосовують убихинон у своїй практиці. Багато вчених відзначають, що даний кофермент корисний не тільки хворим, а й здоровим людям. Косметологи використовують Коензим Q10 в практиці оздоровлення шкіри і перешкоди її передчасного старіння.

Існує досить багато різних форм препаратів, в яких міститься убіхінон, наприклад, креми, забезпечують енергетичну діяльність мітохондрій в клітинах організму і підвищують шкірну еластичність, вологість, а також згладжують зморшки.

Всьому цьому сприяє утримання в клітках шкіри гіалуронової кислоти з допомогою коензиму, що міститься в кремах. Максимальний ефект омолодження відбувається при місцевому застосуванні ферменту в косметологічних процедурах.

Одним з найпопулярніших на сьогодні видів застосування Коензиму Q10 стало схуднення. Доведений позитивний ефект призвів до справжньої моди на цей фермент серед жінок.

За рекомендацією лікаря можна приймати 3-5 таблеток з убихиноном на день з їжею, а в результаті — втрачати вагу протягом невеликого терміну, наприклад, в 1 місяць. При цьому, допускається до 5 курсів на рік.

Але самі розумієте, що без нормального харчування і тренувань ви можете хоч по банку в день хомячить, але за

Аналогами препаратів з Коензимом також є Промодулин, біологічно активна добавка «Бурштинова кислота», Липовитам Бета, АльфаАльфа.

Препарати та форми їх випуску

В інтернеті ви можете самостійно знайти відгуки на різні препарати, що містять кофермент Q. Я недавно купив собі такий препарат:

Купив ТУТ (на iHerb.com). Магазин з ім’ям, торгує дуже якісними американськими препаратами, БАДами, особисто я вживаю продукцію куплену у них практично завжди. І дружина моя в захваті. Так що раджу.

 • Також можете вибрати ТУТ (на ozon.ru);
 • або ТУТ (на Myprotein.ru)

В аптеці можна також знайти препарати з убихиноном. Розглянемо лише деякі з них.

«КУДЕСАН». Одним з найбільш відомих лікарських препаратів, що містять убіхінон, є Кудесан з содержаним вітаміну Е, не дає руйнуватися Коензиму Q10, який надходить з їжею і ліками.

Форми випуску Кудесана різноманітні: таблетки, краплі, спреї, пастилки для жування (дитячі). Існують форми Кудесана з вмістом мікроелементів — калію і магнію. Всі форми водорастворимы, що є великою перевагою цього препарату перед іншими варіантами ліків, що мають у складі убіхінон.

Крім того, препарат в будь-якій формі може не поєднуватися з жирною їжею, так як прийняття організмом жирів завжди пов’язане з небезпекою паталогій, особливо в зрілому і літньому віці. За відгуками лікарів, які застосовують Кудесан у своїй практиці, цей препарат значно корисніше, завдяки водорозчинній формі.

«КОЕНЗИМ Q10 ФОРТЕ». Представлений у формі капсул з маслянистим розчином, не вимагає спільного прийому з їжею, насиченою ліпідами. Одна капсула містить добову норму убихинон. Рекомендований курс прийому препарату тривалістю в один місяць.

У складі капсули — вітамін E (15 мг); олія лляна, Коензим Q10 (33 мг). З метою збільшення ефективності Коензим Q10 Форте додається L-карнітин, кислоти ряду Омега-3 або ліпоєва кислота.

Якщо детальніше зупинитися на варіанті препарату у вигляді маслянистої рідини, то варто відзначити, що це обумовлено добрим засвоєнням коензиму саме в такій формі. Таблетки або порошки програють масляного розчину по засвоюваності і необхідності поєднання їх прийому разом з жирною їжею.

Сучасні фармакологічні препарати стали водорозчинними, тому що доведено зручність їх прийому і допомогу у комплексному лікуванні ряду захворювань серцево-судинної системи: ішемічна хвороба серця, постінфарктним стану, серцева недостатність.

Як приймати Коензим Q10 (дозування і форма):

 • дорослі – 75-200 мг/добу (капсули, таблетки), в рідкій формі – 1 чайна ложка в день;
 • дітям (з дозволу лікаря) – 100 мг/2 рази в день.

Для хорошою засвоюваності препарат краще приймати разом з їжею.

Побічні ефекти

Існує шкоди при впливі на організм біологічно активних добавок, що містять Коензим Q10? Практика показує, що побічного впливу такі препарати не мають, крім нечастих алергій на містяться в ліках речовини.

Єдиних реальним протипоказанням для прийому Коензиму Q10 у жінок є ВАГІТНІСТЬ, а також період грудного вигодовування дитини.

Дослідження цього напрямку застосування препаратів з убихиноном сьогодні тривають, а за іншими варіантами його негативного впливу на організм людини даних немає.

Яскраво виражені позитивні властивості Коензиму – це гіпотензивну, протиаритмічними, антиоксидантну, противоатеросклеротическое, гепатопротекторну дію.

Негативні властивості при призначенні лікаря не зазначені ні в одному дослідженні. Безумовно, убіхінон не зможе вилікувати важкі захворювання самостійно, але в комплексному лікуванні, на думку лікарів, обов’язково зіграє позитивну роль.

Застосування Бадів у медичній практиці давно викликає суперечки в середовищі практикуючих лікарів та науковців. Клінічними дослідженнями доведено, що Коензим Q10 здатний допомогти запобігти і вилікувати ряд захворювань різної етіології. Ось лише кілька прикладів:

 • цукровий діабет,
 • серцева недостатність, ішемія, постінфарктним та постопераційні стану серця,
 • пародонтоз,
 • імунні хвороби (в тому числі ВІЛ),
 • гіпертонія,
 • проблеми холестеринового обміну,
 • захворювання печінки,
 • урологічні захворювання,
 • мігрені,
 • хвороба Паркінсона.

По можливості — завжди консультуйтеся з лікарем перед вживанням будь-яких препаратів. На цьому у мене все, щодо цього важливого речовини.

Висновки

Якщо підсумувати все, про що ми говорили то можна сказати наступне:

 • Коензим Q10 бере участь в енергетичних процесах нашого організму.
 • Він міститься в мітохондріях клітин еукаріотів (клітини з ядром).
 • Проти нього немає особливих протипоказань крім як вагітність.

Він корисний для:

 • Регенерації тканин (особливо тих, які швидко ростуть)
 • Уповільнення процесу старіння (за рахунок дії антиоксидантів)
 • Синтезу нових енерго-молекул АТФ (саме ці молекули насичують наші м’язи енергією)
 • Серцево-судинної системи, роботи мозку і центральної нервової системи

Тепер ви більш-менш в курсі що та як. А у мене на цьому все. До нових зустрічей. Поки-поки…

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися