ПІЧ ДЛЯ ЛАЗНІ: ЯК ВИБРАТИ?

11-14-2019

Печі для лазень і печі для саун призначені для максимального прогріву парилки. Вони повинні бути потужними, ефективними, компактними і безпечними для життя людини. І зрозуміло, що кожне будівництво лазні та сауни починається в першу чергу з вибору печі для лазень і саун, а саме відповідного для Вас способу опалення парної. Основні способи опалення: дрова, газ або Електрика. Іноді зустрічаються комбінації дрова – електрика або газ – дрова. Часто не довго не можуть визначитися з варіантом організації парної, який краще і «справжнє», однак, при грамотній установці і експлуатації будь-чудовий варіант. У будь-якому випадку слід виходити з типу парної і її обсягу. Саме від обсягу і залежить вибір потужності печі для лазні та печі для сауни. Але який би обсяг в результаті не був, потужність печі повинна бути з запасом на 2-3 м3. Іншими важливими критеріями вибору є відповідний всім вимогам матеріал виготовлення, сучасний і сертифікований принцип роботи, гарантійне обслуговування, презентабельний зовнішній вигляд.

Рекомендуємо відвідати баню на сайті https://laznya.kiev.ua

Наступний важливий фактор, від якого залежить те, яку Ви піч для лазні або піч для сауни виберете, – режим роботи обладнання. За цим принципом всі печі діляться на періодичні і безперервні. Безперервна піч для лазень і саун топиться протягом усього часу польоту. Основним «плюсом» є те, що починати паритися можна з того моменту, як камені нагріваються і тим самим почнуть прогрівати приміщення. Також такі печі абсолютно безпечні, так як не допускають потрапляння вуглекислого газу в парну. Але є і “мінуси”: топити баню доведеться протягом усього часу ширяння, інакше температура почне падати, лазня остигати, так як теплоємність такої печі не дуже велика. А це, в свою чергу, говорить про те, що ККД печі не дуже високий, тому для розпалювання і підтримки потрібної температури йде багато дров. Справжні цінителі і любителі лазні також не оцінять те, що відсутня легкий запах палаючого дерева і кіптяви, так як камені герметично ізольовані від топки. Але, з іншого боку, завдяки цьому стінки Вашої парної залишатимуться чистими і не покриються шаром кіптяви.

Другий режим роботи-періодична дія з прямим нагріванням каменів. Такий принцип найбільш характерний для обігріву громадських лазень. Зазвичай там встановлюються печі з газовим обігрівом. За ніч вони розтоплюються, чавунні болванки накопичують тепло, а потім під час робочого дня лазні віддають це накопичене тепло. В дров’яної печі періодичної дії також треба спочатку чекати, поки вона не прогріється. Основний мінус в тому, що під час розтоплення не можна паритися, так як при відкритті ємності з каменями в приміщення відразу ж потрапляє чадний газ.

Необхідно дочекатися, коли розпалювання повністю закінчиться, остання партія дров прогорить, потім закрити засувку в трубі, і тільки після цього йти в лазню. Таким чином, накопичене камінням і вугіллям тепло не буде марно йти на вулицю, обігріваючи її. Коефіцієнт корисної дії таких печей вище, ніж у печей з безперервним дією, і витрата палива також значно менше. Після протопки в лазні буде витати такий улюблений багатьма аромат дамка. Однак все ж небезпека проникнення вуглекислого газу залишається, особливо якщо Ви занадто рано перекриєте засувку печі.

Печі для лазні та сауни Kastor представлені на будівельному ринку з дуже давніх пір, мають багату історію і постійно модернізуються. Одне з останніх ноу-хау цієї компанії – повний допалювання палива, що дозволяє збільшити коефіцієнт корисної дії печі. Крім того, до задньої частини печі прикріплена додаткова металева стінка, яка не дає виходити тепла назовні, а, навпаки, направляє його всередину печі.

Баня без пари, що щі без навару – саме тому грамотно обрана піч, що відповідає всім Вашим вимогам зможе доставити Вам задоволення, і у Вашому здоровому тілі буде здоровий дух.