Чи можна пити воду після тренування — скільки, коли і як

228

Всім привіт! Сьогодні поговоримо про найважливішою рідини в нашому житті — про воду. Вода є одним з найголовніших продуктів життєдіяльності, вона прискорює процеси метаболізму, насичує наш організм всіма необхідними солями та мікроелементами, виводить із клітин шкідливі речовини. Для спортсменів споживання води дуже важливо, але все ще не існує єдиної думки, через скільки після тренування можна пити воду. У цій статті ми спробуємо розібратися і знайти відповідь на це животрепетне питання.

Роль води для м’язів

М’язи у чому складаються з води. Тому дуже важливо тим, хто хоче збільшити їх обсяг випивати достатню кількість чистої води.

Під час тренінгу організм виділяє енергію, але лише 25% витрачається на виконання вправ, решта йде на вироблення тепла. Якщо людина не міг би потіти, то його кров просто закипів би.

 • Вода також бере участь у процесі спалювання жиру, за рахунок прискорення обміну речовин. При дефіциті води в організмі, нирки не справляються зі своєю функцією, і навантаження падає на печінку. Вона в свою чергу уповільнює процеси, які борються з підшкірним жиром. Тому щоб схуднути – пийте воду!
 • Вода також благотворно впливає на нервову систему і мозкову активність, а під час тренувань велике значення має нервово-м’язова іннервація. Звучить незрозуміло, але це всього лише процес передачі нервових імпульсів від головного мозку до м’язовим тканинам. При недостатньому прийомі води і втрати важливих поживних речовин, цей механізм дає збій і ефективність від тренувань знижується на 20 %, а аеробна витривалість на 50%.
 • Насичуючи організм водою, клітини наповнюються і збільшується швидкість синтез білка та активності гормонів, включаючи гормон росту, в наслідок чого м’язова маса збільшується.
 • Пити чи ні після тренінгу?

  Думки з цього приводу сильно різняться. У середньому, під час годинного заняття, людина втрачає до 1 л рідини, це можна легко проконтролювати, після зважування до і після.

  • Деякі вважають, що не можна пити воду після інтенсивного навантаження дві години, якщо хочеш схуднути, інакше толку не буде.
  • Інші зазначають, що потрібно почекати 20 хвилин, поки пульс прийде в норму.
  • Але більшість експертів все-таки стверджують, що можна пити воду відразу після закінчення тренінгу, до і під час неї.

  Викластися на повну силу в спортзалі допоможе дотримання режиму споживання води. За дві години до занять необхідно випити 200-300 мл, а через 10 хвилин ще 100 мл. Виконуючи фізичні навантаження пийте кожні 20 хвилин по 200 мл, для годинного тренінгу вам вистачить літрової пляшки.

  Після того, як ви закінчите виконувати вправи, вам потрібно буде заповнити втрачену рідину, інакше може статися зневоднення, кров стане густою, і велика ймовірність падіння в непритомність або утворення тромбів. Скільки можна пити? Природно, не можна поглинати рідину літрами. Пийте потроху, по 200-300 мл кожні півгодини, протягом 2-4 годин. У жаркий час року обсяги рідини слід збільшити.

  Питання на відповідь, чому не можна пити воду після тренування деякі знаходять в близькому розташуванні серця до шлунка, і, якщо наповнити його холодною водою, це загрожує різким звуженням судин нашого серця і уповільнити кровопостачання. Це частково можливо, тому намагайтеся вживати воду кімнатної температури після важких фізичних навантажень.

  Для нормального функціонування всього організму потрібно правильно пити воду і протягом дня, це допоможе і схуднути, і наростити м’язи. Обов’язково випивайте хоча б 1 склянку води натщесерце після сну, і склянку води за півгодини до їжі. Після трапези бажано почекати 30 хвилин, так їжа швидше перетравиться і піде лише на користь.

  Яку вибрати воду?

  Яку воду можна пити після тренування? З величезного розмаїття, вибір краще зупинити на мінеральній воді без газу, або електролітичних розчинах, вони відмінно допомагають впоратися з жагою і відновити баланс солей і мікроелементів.

  Ні в якому разі не слід вибирати солодку, газовану воду. Також не забувайте, що не потрібно навантажувати організм великою кількістю води після тренування, а також про температуру рідини, вона не повинна бути холодною. Можете випити теплого чаю, краще зеленого або трав’яного, какао або кави, але не більше, ніж одну чашку, інакше може постраждати серцевий ритм. Через півгодини можна випити протеїновий коктейль, молоко, кефір або йогурт.

  Мабуть на цьому варто завершити цю коротку замітку. Нічого розвозити ля-ля з цього приводу. Сподіваюся, я допоміг відповісти на ваше запитання про воду після тренування, який, до речі, багатьох хвилює. Особисто мене це питання ніколи всерйоз не хвилювало. Я п’ю воду протягом всього тренування і після неї і не переймаюся з цього приводу, чого і вам раджу. Головне — не дай собі засохнути! Поки-поки…

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися