Лікування серцево-судинних захворювань стовбуровими клітинами

4-15-2021


Серцево-судинні захворювання стоять на першому місці за статистикою причин смерті в західному світі. Багато людей з коронарними захворюваннями серця (стеноз коронарних судин серця) отримують допомогу завдяки таким сучасним методам як ангіопластика і шунтування. Але після серцевих інфарктів часто неможливо відновити первісну працездатність серця. Відмерлі тканини серцевого м’яза – досі-невідновні. Можлива тільки симптоматична терапія або спеціальні дефібрилятори (так званий трикамерний ІКД – імплантується кардіовертер-дефібрилятор).

Про стовбурові клітини


Відкриття стовбурових клітин призвело до справжньої революції в сучасній медицині. Стовбурові клітини-це “розумні” клітини нашого тіла. Ці клітини накопичуються в тій частині тіла, де в них є потреба, і утворюють точно ту тканину, яка пошкоджена. Так наше тіло “ремонтує” себе, створюючи постійно нові клітини і нові тканини. Більш детально про можливості стовбурових клітин, читайте за посиланням https://coolaser.clinic/stvolovye-kletki/.

Стовбурові клітини мають можливість практично нескінченно ділитися і оновлюватися на відміну від нервових клітин, клітин мускулатури і клітин крові. Ці три види клітин не можуть самі себе множити і мають обмежену тривалість життя. А стовбурові клітини “вміють” розвиватися до цих диференційованих клітин. Стовбурові клітини з кісткового мозку можуть розвиватися в клітини серцевого м’яза.

Завдяки дорослим стовбуровим клітинам Існує новий вид лікування, який може поліпшити працездатність (насосну функцію) серця. Є багатообіцяючі дані щодо пацієнтів з ішемічною кардіоміопатією. Можливе поліпшення і у пацієнтів, працездатність серця яких знижена не коронарною хворобою серця. Лікування стовбуровими клітинами пацієнтів з високою обмеженістю насосної функції діє дуже добре. Симптоми коронарної хвороби серця такі як відчуття здавлення в грудях (стенокардія) можливо зменшити за допомогою лікування стовбуровими клітинами. Причиною цього є, як видається, утворення нових судин, які призводять до поліпшення постачання серцевого м’яза кров’ю і як наслідок, киснем.

Лікування стовбуровими клітинами

Мета
Мета лікування полягає в підвищенні зниженої насосної функції серця, завдяки чому поліпшується і загальна працездатність організму. Як наслідок зменшуються симптоми порушення кровопостачання серця (стенокардія). Кардіальна терапія стовбуровими клітинами дає нові можливості лікування пацієнтів з важкими ушкодженнями серцевого м’яза і доповнює досі існуючу концепцію лікування.

Спосіб лікування
У перший день відбувається забір стовбурових клітин, їх виділення, відбір і концентрація в пробі, яку на наступний день або через два дні будуть імплантувати. Стовбурові клітини забираються з вашої власної тазостегнової кістки і відразу відсилаються в лабораторію. Імплантація відбувається за допомогою катетеризації серця. Індивідуально для кожного пацієнта складається план лікування, який поряд з лікуванням стовбуровими клітинами полягає в терапії вузьких місць коронарних судин, щоб досягти найкращих результатів для пацієнта. Для цього використовуються спеціальні стенти, на які нанесені стовбурові клітини, що призводить до якнайшвидшого загоєнню.

Забір кісткового мозку
Лікар після місцевої анестезії бере пробу приблизно 150-200 мл кісткового мозку. Забір кісткового мозку відбувається так: після місцевої анестезії вводиться голка в клубовий гребінь (тазостегнова кістка). Кістковим мозком наповнюються кілька шприців. Укол голкою для місцевої анестезії може бути кілька болючим (як при анестезії у зубного лікаря). Введення голки в тазостегнову кістку практично безболісно. Місце введення голки може трохи хворіти протягом 3-4 днів. Побічних ефектів не буває, крім синяка, який зникає через пару днів. Кількість забраного кісткового мозку в порівнянні з кількістю, використовуваним, наприклад, для трансплантації при лейкемії мало (в 2-5 разів менше). Зберігається в стерильних трубках шприців проба кісткового мозку якомога швидше доставляється кур’єром в лабораторію.

Імплантація стовбурових клітин
Ваша високоякісна проба стовбурових клітин імплантується вам під місцевою анестезією за допомогою коронарної ангіографії.

Переваги лікування
скорочення скарг при коронарній хворобі серця навіть коли інші способи лікування неможливі (перкутанна транслюмінальна коронарна ангіопластика, шунтування)
це єдиний метод, який може поліпшити насосну функцію за допомогою регенерації м’язової тканини
лікування проходить амбулаторно або ви проводите тільки одну ніч під моніторним контролем
невеликий загальний ризик