Властивості креатину-моногідрату і правила його прийому

257

Привіт! Це знову Іван Устинов і сьогодні поговоримо про креатин. Креатин. Хто з бодібілдерів про нього не чув? Багато хто навіть пробували приймати його. Вже той факт, що в професійному бодібілдингу цей білий порошок досить широко використовується, говорить нам про те, що це річ варта нашої уваги. Та й самі подумайте — чи будуть профі вживати дурницю? Немає — у них не той рівень. Але що це за фрукт, креатин? Які властивості креатину? Як правильно приймати креатин? Ця інформація може бути для вас, в якійсь мірі — відкриттям, як і для мене в свій час. Отже…

Сучасна наука донині продовжує досліджувати креатин — цю дивовижну амінокислоту. На сьогоднішній день вже точно відомо, що креатин-це прекрасний антиоксидант, стимулятор мозкової діяльності. Він також здатний охороняти нашу шкіру від сонячних опіків. Але найголовніше для бодібілдера це те, що під впливом креатину підвищується витривалість і сила наших м’язів.

Креатин, як речовина, дуже активний і дуже бурхливо взаємодіє з повітрям і вологою. Тому той креатин, який ви можете побачити на прилавках спортивного харчування — це не чистий креатин, а різні з’єднання креатину з яким-небудь інертною речовиною. У підсумку виходить пасивна формула цієї речовини, яка може зберігатися не один рік. Коли атлет бере креатин, то в його організмі це з’єднання розпадається і чистий креатин, який вивільнився — йде в справу.

Найелементарніше з’єднання креатину, з якого починалися всі серйозні дослідження цієї амінокислоти — це моногідрат креатину.

Це також найдешевша формула, але це не означає, що найгірша. Всі найважливіші висновки, з приводу користі креатину, ставилися саме до цієї формули. Моногідрат креатину — це кристалічне з’єднання. Зазвичай його продають у вигляді порошку. Ці кристали ретельно подрібнюють і отримують пудру, яку потім фасують по пластикових банках. Такий процес називається «мікронізація». Багато компаній пишуть це на етикетці креатину. Там ви можете прочитати «Creatine Micronized». Такий напис не означає, що це особливий моногідрат креатину, просто він подрібнений. Самі розумієте, реклама. Потрібно зробити продукт максимально привабливим і крутим.

Далі обговоримо головні властивості креатину, з-за яких бодібілдери його і приймають.

Силовий ефект креатину

Спробуйте зрозуміти принцип дії креатину. Отже… Креатин є складною речовиною. Це з’єднання відразу трьох амінокислот — гліцину, метіоніну і аргініну. Коли креатин потрапляє всередину клітини, то там відбувається внутрішньом’язова реакція і це речовина перетворюється в фосфату креатину. Накопичуючись в м’язах, фосфат моногідрат вступає в дію тоді, коли ви проводите свої інтенсивні тренування. В момент підйому тягарів він служить сировиною для виробництва спеціальних енергетичних молекул в м’язах. Ці молекули називаються «аденозин трифосфат», або простіше — энергомолекулы АТФ. Цей ефект дозволяє вашим м’язам насичуватися енергією. Відповідно:

Чим більше креатину у ваших м’язах, тим більше енерго-молекул АТФ, і тим ваші м’язи сильніше…

Недавні дослідження моногідрату креатину виявили, що він підвищує секрецію одного з найбільш сильних анаболічних гормонів ІГФ-1. Рівень вироблення цього гормону падає з роками, але прийом креатину в ці роки підвищує рівень ІГФ-1. Вважається, що креатин якимось чином впливає на гени, що відповідають за вироблення цього гормону.

Після прийому креатину, ваша інтенсивність тренувань зросте. Креатин буде значно посилювати також і анаболічний ефект. В результаті, ваші м’язи будуть рости біологічно. Але у креатину є ще одна корисна «фішка». Під впливом цієї речовини м’язи починають активно набирати воду. В результаті вся наша м’язова клітина наповнюється рідиною і розтягується. І хоча цей процес відбувається на молекулярному рівні — візуально все одно видно реальна надбавка маси м’язів, за рахунок надлишкової рідини в організмі. Це не є марним ефектом, адже таке розтягнення м’язового каркаса спонукає клітини активно ділитися і утворювати нові структури м’язів. Так що, навіть якщо потім ви перестанете приймати креатин та з організму піде ця надлишкова рідина — залишиться міцна маса.

Недоліки креатину

Дану інформацію вам також потрібно дуже уважно прочитати. Так як купити притягує рідина, то коли він надходить у кишечник людини, там виникає надмірна кількість рідини. Звичайно, кожен організм працює по-своєму, але у деяких починається здуття живота і діарея. До того ж живіт набуває «пивні» обриси.

Далі вивільнився креатин надходить у кров, а кров у м’язи. Але купити не обов’язково потрапить в м’язи з кров’ю. Чому? Тому що просто так, один — він не вміє проникати в м’язи. Для цього йому потрібні послуги транспортного гормону — інсуліну. Інсулін, як перевізник, внесе з собою в м’яз і креатину. Якщо інсуліну не буде, то креатин не потрапить в м’яз і буде подорожувати по організму, як шлак, поки організм його не спустить в туалет. Ось так ось.

Вироблення інсуліну викликають прості вуглеводи. Це все солодке.

Для того, щоб засвоївся 1 грам креатину — потрібно з’їсти 20 грамів цукру…

А якщо вам потрібно буде вживати 5 грам моногідрату креатину, тоді потрібно з’їсти 100 грам цукру. Погодьтеся — це забагато, особливо коли ви готуєтеся до пляжного сезону. Ось такі от справи з цим креатином. І плюси і мінуси.

Як правильно приймати креатин

 • Пийте багато води. Якщо на момент прийому креатину у вас в організмі буде мало рідини, то процес не піде. Для доброго і стійкого ефекту пийте воду за такою формулою. Свою вагу тіла розділіть на 2 і крайню праву цифру відокремте коми. Наприклад, ви важите 80 кг. Значить вам потрібно пити 4 літри води в день (80/2=40 — 4,0 літра).
 • Для різкого і швидкого збільшення м’язів — потрібно провести фазу завантаження креатином. Для цього приймайте добову дозу креатину, 3-5 грам, 4-5 разів у день. Це можна робити з їжею і з протеїновим коктейлем. Робиться це протягом 5 днів і довше.
 • Приймайте креатин 2 рази в день тренування. До і після. Менше не потрібно вживати.
 • Приймайте креатин 1 раз в день відпочинку. Приймайте з прийомом їжі. В день відпочинку цього буде цілком достатньо.
 • Кожен вид креатину споживайте не менше місяця. Це для того, щоб побачити ефект саме від цього креатину цієї фірми.
 • Це для того, щоб було видно ефект для кожного виду креатину. Таким чином можете дізнатися, який вам найбільше підходить. Почніть з моногідрату креатину.

  Для закріплення інформації про те як правильно приймати креатину і взагалі — коротке відео нижче:

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися