Як правильно ставити цілі в бодібілдінгу: коротко про головне

289

Привіт всім цілеспрямованим хлопцям і дівчатам! Чи Любите ви ставити цілі і досягати їх? Згідно з однією старою приказкою, якщо ви не знаєте куди йдете — вас занесе хто знає куди. У будь-якій справі має бути мета. Постановка цілей і планів в бодібілдингу, це джерело сильної мотивації. Чому можна так сказати і при чому тут мотивація?

Багато «атлети», якщо їх можна так назвати, — вважають що постановка цілей-це марна трата часу. Вони думають, що безцільним тяганием заліза можна чогось досягти. В результаті вони роблять вправи, які ніяк не пов’язані один з одним, до того ж постійно травмуються. Вони не можуть витримати необхідний темп тренування і розвиваються непропорційно. На обличчя — відсутність цілей або неправильна постановка цілей.

Тривалі цілі

Цілі можуть бути абсолютно різними. Якщо говорити про тривалих цілях, то це можуть бути, наприклад, такі:

  • розвиток сили
  • збільшення маси м’язів
  • якість рельєфу тіла
  • розвиток симетрії (правильних пропорцій)
  • відновлення

По суті ці цілі актуальні для всіх атлетів. Тому багато досвідчені бодібілдери ділять рік на 4 або 3 частини 3 і 4 місяці відповідно. На кожен річний проміжок вони працюють над конкретно поставленою метою.

Проміжні цілі

Але також варто постійно пам’ятати про проміжних цілях. Вони у вас повинні бути на кожному тренуванні.

Всі атлети вищого рангу заходять в спортзал тільки після того, як вони визначили для себе мети даного заняття!

Такий настрій також додасть вам мотивації в тренуваннях. Якщо, наприклад, ви поставили за мету на цьому тренуванні забійно прокачати біцепси, то ваше тіло дійсно має працювати в парі з розумом. Під час виконання вправ ви можете говорити про себе: «Ну, давай ще кілька повторень. Я повинен відчути цю накачування». Щось в цьому роді. Це допоможе вам утримати ваше мислення повністю зосередженим на тренуванні.

Ваш внутрішній настрій повинен відображатися на вашому обличчі і бути помітний оточуючим. Арнольд Щварцнеггер якраз був таким атлетом, який опрацьовував м’язи не тільки залізо, але й розумом. Досить було глянути на його обличчя під час інтенсивного тренування, щоб побачити, яка рішучість відбивалася там! Всередині у нього було те ж саме.

Звичайно, Арні володів особливими якостями для постановки певних цілей, властивих тільки йому. В цьому є різниця характерів різних атлетів. Про це більш детально ви можете прочитати в цій статті. Але тим не менше всі атлети можуть ставити собі адекватні цілі, коли зрозуміють до якого типу характеру вони більше відносяться.

Як правильно поставити цілі?

Запам’ятайте одне!!! Яку б ви мету ставили — вона повинна бути вашою. Тобто вона повинна бути як можна більш специфічна, виключно для вас. Вона повинна бути конкретною, а не розмитою. Бодібілдінг це точна наука. Тому і постановка цілей повинна бути на висоті.

Цілі повинні бути досяжними. Інакше, якщо вони будуть нереальні — у вас не буде потім стимулу для того, щоб продовжувати тренуватися. Буде тільки розчарування. А якщо поставите перед собою реальну мету і досягнете її, то зможете рухатися далі до ще великим цілям.

При необхідності міняйте постановку мети, щоб постійно прогресувати в бодібілдингу. У цьому вам допоможе ваш щоденник, який бажано вести, причому акуратно. Він вам покаже, в якому напрямку рухатися, які цілі ставити в найближчому майбутньому і т. д.

Але щоб дійсно досягти цілей — потрібно мати в собі позитив. Якщо його спочатку не було в людині, то його потрібно купувати. Впевнений у вас вийде правильно і мудро визначити для себе цілі, яких ви хочете досягти в бодібілдингу або фітнесі! Пишіть в коментарях, хто які цілі перед собою поставив, буде цікаво дізнатися. До зустрічі, друзі!

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися