Кето дієта що це

5-7-2021

Кето-дієта або кетогенна дієта-це спосіб харчування, який включає в себе вживання їжі з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом жирів, в результаті якої відбувається більш швидке зниження маси тіла. Ця дієта має багато переваг для здоров’я, що було продемонстровано в більш ніж п’ятдесяти дослідженнях. Кето-дієта входить в медичні рекомендації, і може бути корисна для зниження маси тіла без відчуття сильного голоду і для контролю цукрового діабету 2 типу. Хочемо порекомендувати замовити кето диета доставка , тут найкращі варіанти .

Що це таке кетоз? 

Енергія для роботи організму надходить з вживаної нами їжі. Основні одержувані організмом з їжі компоненти-це жири, білки, вуглеводи. Їх наш організм переробляє до більш простих молекул: вуглеводи – до глюкози, білки – до амінокислот, жири – до гліцерину і жирних кислот. При цьому основним “паливом” для нас є саме глюкоза, в яку можуть перетворюватися всі інші. Однак під час голодування або в умовах кетогенної дієти синтезовані в печінці кетонові тіла стають основним джерелом енергії кетонові тіла є для організму альтернативним джерелом енергії, який використовується при нестачі глюкози.

Кетони утворюються за умови, якщо людина з їжею вживає малу кількість вуглеводів , які швидко розпадаються на глюкозу, і невелика кількість білка (надлишок білка також перетворюється в кінцевому рахунку в глюкозу).

Головний мозок є енерговитратним органом, який споживає багато енергії протягом дня. Мозок отримує енергію з кетонових тіл і глюкози.

В умовах кето-дієти, так як споживання вуглеводів на кето-дієті відбувається в низьких дозах, знижується рівень гормону інсуліну і зростає рівень контрінсулярних гормонів. Під їх впливом організм для отримання енергії починає активно розщеплювати жирові запаси з утворенням великої кількості кетонових тел.

Кето-дієта сприяє швидкому зниженню маси тіла, при цьому є й інші переваги такої дієти: зменшення відчуття голоду і підвищення «життєвої енергії». Кетогенна дієта робить нас більш енергійними і сконцентрованими. Коли організм виробляє кетони, він входить в метаболічний стан, зване “кетозом”. Найшвидший спосіб досягти кетозу-голодувати, нічого не їсти-але ніхто не витримує голодування довго. Однак грамотну кето-дієту можна дотримуватися досить довго, підтримуючи свій організм в стані кетозу.

Протипоказання кетогенної дієти

Для більшості людей кето-дієта є безпечною. Однак в деяких ситуаціях вона протипоказана при таких захворюваннях і станах:

  • цукровий діабет 1 типу
  • вагітність і лактація
  • панкреатит
  • печінкова недостатність
  • ниркова недостатність
  • первинний дефіцит карнітину
  • дефіцит ферментів карнітин-пальмітоїлтрансферази, карнітин-транслази, піруваткінази
  • порфирія
  • хронічні шлунково-кишкового тракту

Обмеженням до кето-дієти є:

  • прийом цукрознижувальних препаратів

Попередження: на тлі кето-дієти може бути помилково позитивним дихальний алкогольний тест. У той час як кетогенна дієта має багато доведених переваг, вона як і раніше викликає суперечки. Для людей з цукровим діабетом 2 типу дози цукрознижувальних ліків повинні бути адаптовані з урахуванням дієти. Обговоріть з лікарем будь-які зміни в лікуванні і способі життя.

Що можна їсти на кетогенній дієті?

Нижче представлена відповідна їжа для кетогенної дієти.

Найголовніше для досягнення кетозу-уникати вживання великої кількості вуглеводів. Необхідно підтримувати споживання вуглеводів менше 50г/день, краще — менше 20г / день. Чим менше вуглеводів ви споживаєте, тим швидше досягається кетоз і, як наслідок, зниження маси тіла. Спочатку може допомогти підрахунок кількості вуглеводів. Але якщо ви будете дотримуватися наших рекомендованих продуктів і рецептів, ви зможете залишатися в кетозі, не обтяжуючи себе підрахунком.

Чого варто уникати?

Чого точно слід уникати на кето-дієті, так це вуглеводних продуктів, що містять багато цукру і крохмалю: хліба, макаронних виробів, рису і картоплі.

Вкрай важливо при кето-дієті повністю уникати солодких і перероблених продуктів (крекерів, чіпсів і т.п.). Їжа повинна містити багато жирів і помірно високий вміст білка, так як надлишок білка буде швидше трансформуватися в глюкозу в організмі. Для підтримки кетозу організму треба брати близько 5% енергії з вуглеводів, 15-25% з білків і 75% з жирів.

Що можна пити на кето-дієті?

Вода-ідеальний напій, кава і чай теж. Краще не використовувати підсолоджувачі, особливо цукор.

Невелика кількість молока або вершків в каві або чаї будуть доречні (але остерігайтеся кави латте). Іноді можна дозволити собі келих вина.

Наскільки низьковуглеводною є кето-дієта?

Чим менше вуглеводів ви споживаєте, тим вище буде ефективність харчування для придушення апетиту, зниження маси тіла і контролю цукрового діабету 2 типу. Кето-дієта є суворою низьковуглеводною дієтою, що містить менше 20 грамів вуглеводів в день, і тому вона має високу ефективність. Нижче представлені три можливі приклади того, як може виглядати низьковуглеводна їжа, в залежності від того, скільки вуглеводів ви плануєте з’їсти за день. 

Ми радимо починати зі суворого дотримання наших рекомендацій по харчуванню. Коли ви досягнете бажаної ваги, ви можете розширювати свій раціон за рахунок вуглеводів.

Користь для здоров’я кето-дієти

Переваги кетогенної дієти аналогічні іншим дієтам з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом жирів, але кето-дієта є найбільш ефективною і здатною принести максимальний результат.

Втрата зайвої ваги тіла

Кето-дієта перетворює ваше тіло в машину для спалювання жиру. Процес схуднення значно прискорюється через зниження рівня інсуліну в крові-гормону накопичення підшкірного жиру. Більше 30 наукових досліджень показують, що кетогенна дієта призводять до більш ефективної втрати ваги в порівнянні з іншими видами дієт.

Зниження апетиту

Кето-дієта дозволяє поліпшити контроль над апетитом. Почуття голоду різко зменшується, що підтверджують наукові дослідження. Кето-дієта дозволяє без особливих труднощів їсти менше їжі і знижувати масу тіла. На кето-дієті багатьом достатньо їсти тільки два рази на день (з пропуском сніданку), а деякі навіть скорочують кількість прийомів їжі до одного разу на день без дискомфорту для себе. Тому додатковим бонусом кето-дієти може стати економія часу і грошей через відсутність частих перекусів протягом дня.

Зниження глюкози крові та контроль цукрового діабету 2 типу

Кетогенна дієта знижує рівень глюкози крові, тому є одним з можливих механізмів контролю цукрового діабету 2 типу типу і попередніх йому порушень вуглеводного обміну . На тлі кето-дієти з високою часткою ймовірності знизиться потреба в цукрознижувальних препаратах.

Поліпшення показників здоров’я

Багато наукових досліджень показують, що кетогенна дієта є немедикаментозним методом лікування деяких факторів ризику серцево-судинних захворювань: покращує контроль артеріального тиску і знижує вміст «поганого» холестерину в крові.

Енергійність та інтелектуальні здібності

Деякі люди використовують кетогенні дієти спеціально для підвищення розумової працездатності. У дослідженнях на тваринах були продемонстровані дані, згідно з якими стан кетозу при голодуванні дає такі переваги, як стійкість до стресу, травм і захворювань. Було запропоновано пояснення цього: ссавці, які досягли успіху в виживанні протягом тривалих періодів без їжі, пристосувалися до оптимальногоФункціонуванню мозку саме в стані кетозу. Кетогенна дієта призводить до поліпшення концентрації уваги і ясності розуму.

Поліпшення травлення

Кето-дієта може призвести до більш поліпшення травлення, зниження газоутворення і метеоризму, зменшення спазмів і болю в животі, позбавити від симптомів синдрому роздратованого кишечника. Для деяких людей це стає найбільш значущою користю від дієти, і на розвиток цього ефекту йде всього кілька днів.