Що таке Бодібілдинг?

5-17-2020

Бодібілдинг-це процес нарощування м’язової маси через тренування і дотримання спеціальної дієти, що сприяє розвитку мускулатури. Часто, Бодібілдинг називають невдячною справою, маючи на увазі людей, не схильних до нарощування м’язової маси, але, тим не менш, наполегливо над цим працюють. Бодібілдінгом займаються як для загального фізичного розвитку і поліпшення зовнішньої привабливості, так і для змагань. Докладніше про цей вид спорту можно дізнатися за посиланням JBHNews.

Досягнення в бодібілдингу оцінюються за зовнішньою фізичною привабливістю спортсмена і його вмінням демонструвати своє тіло. В даний час існує рух за визнання бодібілдингу олімпійським видом спорту. Але, у цього руху є противники. Між прихильниками і противниками постійно виникають суперечки, чи є бодібілдинг видом спорту, і чи можна займаються ним людей вважати спортсменами.

Основним завданням бодібілдерів, або, як їх ще називають, культуристів, є демонстрація своєї мускулатури в різних позах найбільш вражаючим способом. Мистецтво позування є великою частиною змагального процесу, і багато культуристи витрачають до половини свого тренувального часу на вдосконалення техніки позування.

Не слід плутати Бодібілдинг з такими видами спорту як важка атлетика, гирьовий спорт або зі змаганнями спортсменів-силовиків. Метою бодібілдингу є особливий естетичний баланс м’язової маси, а не рекорди в демонстрації своєї сили.

Існує безліч вправ і тренувальних технік, використовуваних для нарощування і коригування м’язової маси, як для змагань, так і для загального фізичного розвитку. Часто, людей поділяють на дві категорії: 1) ті, хто здатний постійно нарощувати масу і силу шляхом регулярних тренувань, і 2) ті, хто швидко досягає граничної точки і загальмовується в цьому процесі. Останніх часто називають людьми ектоморфного типу, або англійським словом «хардгейнер», що означає людину, генетично не схильного до нарощування м’язової маси.

Найбільш поширений спосіб нарощування м’язової маси – це поступове збільшення ваги гантелей і штанги, а також рівня опорів спортивних тренажерів, на яких проводиться тренування, протягом тривалого періоду. Коли досягається межа нарощування м’язової маси, або наближається дата виступу на змаганнях, культуристи концентрують свою увагу на доданні витонченості набраної ними м’язової маси.

Одні професіонали бодібілдингу схиляються до того, що Програма тренувань повинна включати вправи з обтяженнями помірної ваги, де кількість повторень в кожному підході, визначається фізичною підготовкою займається, і чергуванням з обтяженнями більшої ваги. Інші виступають за тренування з максимально можливою вагою і малою кількістю повторень.

При заняттях бодібілдінгом, важливо додавати в свій раціон вітаміни, мінерали і протеїн. Ринок спортивного харчування пропонує широкий асортимент білкових коктейлів та інших харчових добавок, яких буде цілком достатньо для початківця бодібілдера. Існують і хімічні препарати, але, в більшості випадків, їх використання заборонено і не рекомендується через їх негативного впливу на здоров’я людини.

Як би там не було, і щоб там не говорили оточуючі, кращою технікою для бодібілдера є експериментування з різними вправами і програмами тренувань. Головне-це знайти таку методику, яка підходить саме вашому тілу. Поєднання відповідної тренування з хорошою білковою дієтою і грамотно організованим відпочинком, дасть потрібний і приємний результат.