Як зібрати сумку в спортзал, щоб нічого не забути і провести супер-ефективну тренування!

326

Вітаю вас! На зв’язку Іван Устинов і сьогодні ми поговоримо про те, як зібрати сумку в зал. Які взяти з собою речі, аксесуари, що потрібно обов’язково і що за бажанням і т. д. Це питання може хвилювати тих, хто ще тільки-тільки почав ходити в тренажерку або поки зовсім не наважився це зробити. Також покажу де все це можна купити в інтернеті, в перевірених місцях.

Перед тим, як написати цю статтю, я думав — а чи варто морочитися на цій темі і виділяти для неї окремий пост? Може бути можна просто зробити фотку в Instagramm (до речі підписуйтесь) і перерахувати всі списком?

Спочатку я так і подумав, але врешті вирішив більш широко розкрити цю тему, з деякими подробицями і своїми коментарями. До того ж ця стаття допоможе багатьом нарешті скласти список необхідних для тренування речей. Хтось складе його на папері, хтось у голові. Але зробити це потрібно!

Спортивна сумка для тренувань — річ дуже важлива. Якщо її збирати аби як, то і ефективність тренування може постраждати. І я став помічати за собою, що у мене кульгає цей пункт. Вирішив написати цю статтю і для себе самого, щоб ще раз ретельно все розкласти по поличках насамперед у себе в голові.

Ось нещодавно в тренажерці забув класне маленький рушник. Ох і сварила мене моя дружина. Та я й сам не люблю щось втрачати. Але ні-ні та й забудеш щось. Змусила мене шукати його. Не знайшов. Напевно прибиральниця викинула або собі залишила.

А потім забув забрати шорти… Думаю — капець… Але так як мої спітнілі шорти виявилися нікому не потрібні — я благополучно забрав їх у свій наступних прихід в зал. Дружині, природно — про це навіть не заїкався))). Так що ця стаття дійсно допомогла мені зібратися з думками і складання сумки для мене зараз не проблема.

А для новачків ця інформація буде взагалі як не можна до речі. Так, до речі — не так давно я написав статтю з приводу вибору самого спортзалу. Можете прочитати її за цим посиланням.

Зміст статті:

 • Сумка
 • Аксесуари для тренування
  • Рукавички
  • Атлетичний пасок
  • Напульсники
  • Кистьові бинти (тяги або лямки)
  • Еластичні бинти і бандаж
 • Одяг та взуття
 • Засоби гігієни
 • Вода і шейкер

Сумка

Мабуть почнемо з самого основного — самої сумки, яку ми і будемо збирати. Найголовніше для неї — місткість, ремінь для носіння на плечі (тому що після тренування нічого не хочеться нести в руках), досить кишень.

Її розмір буде залежати від того, наскільки багато ви будете брати речей. Особисто у мене вона завжди середніх розмірів. Я не беру з собою банні речі (рушники, мило, шампунь, білизна, тапочки, мочалку і т. д.) тому що завжди миюся будинку.

Все своє життя я тренуюся в залах, які в 2-х хвилинах ходьби від мене. Тому не бачу сенсу приймати душ в залі, чекати кого-то. Хоча… якщо когось цікавить економія води будинку — можете сміливо витрачати її в залах).

Тому обсяг моєї сумки буде значно менше порівняно з сумкою хлопця, якому потрібно спочатку прийняти душ, щоб потім їхати на громадському транспорті або своїй машині. Адже не у всіх містах є можливість відвідувати зал поруч з будинком. Комусь потрібно добиратися мінімум пів години або довше.

Влітку я приходжу в зал тільки зі змінним взуттям, пляшкою води, рушником і необхідними аксесуарами для тренування.

Для бажаючих придбати спортивну сумку онлайн — є не кволий такий вибір:

ВИБРАТИ СУМКУ НА MYPROTEIN.ru

ВИБРАТИ СУМКУ НА OZON.ru

Крім того, є можливість покопатися по сумках на Спортмайстрі і Decathlon. А це найбільші онлайн і оффлайн гіпермаркети з ім’ям з продажу спортивних товарів. Так що вибирай не хочу, як кажуть.

Аксесуари для тренування

Рукавички

Вкрай необхідним елементом їх не можна назвати. Особисто я раніше завжди тренувався з рукавичками, виношував їх до дірок. Але тепер тренуюся без них. До речі, найближчим часом думаю знову взяти. Насправді в рукавичках є як мінімум 2 жирних плюса.

 • Вони оберігають долоні від хронічних мозолів.
 • Надають впевненість хвата.

Але до мозолів я звик з дитинства, так як з турніка не злазить. І вдома у мене був турнік. Пам’ятаю як в дитинстві, коли вітався за руку з дорослими чоловіками — вони бувало запитували у мене “звідки у тебе такі мозолі?”. І я гордо відповідав — від турніка. Для мене це був комплімент.

Але в самих мозолях немає нічого прекрасного. Постійно злазять, дереш їх. У кого-небудь, можливо, виникне звичка кидати цими мозолями в сусіда або відкушуючи їх — плювати ними))). Фу, про що це я?

Тому якщо ви новачок — краще вам почати займатися в рукавичках. Звикніть, шкіра на руках огрубіє. Тоді, може бути і без них будете.

Єдиний мінус — можуть сильно потіти долоні і в них буде жарко, особливо влітку. Тому беріть не сильно закриті моделі.

ВИБРАТИ РУКАВИЧКИ НА ALIEXPRESS.com

ВИБРАТИ РУКАВИЧКИ НА OZON.ru

ВИБРАТИ РУКАВИЧКИ НА SPORTMASTER.ru

Атлетичний пасок

Цей аксесуар є необхідністю. Основні вправи, в яких його обов’язково використовувати — це станова тяга, присідання, жими над головою (штанги або гантелей), тяга штанги до пояса в нахилі.

Пояс зафіксує вашу поперек і ризик отримати травму істотно знизиться. Стабілізуються внутрішні органи. Взагалі в нормальних залах пояси повинні бути, але може виникнути кілька проблем.

 • Пояси можуть бути зайняті, коли знадобляться (особливо якщо займаєтеся в годину пік ввечері)
 • Якщо у вас тонка талія — ні один пояс в залі вам може не підійти. Або в тих поясах потрібно буде робити додатковий дірки, щоб стягнути його тугіше, або знайти пояс з більш гнучкою регулюванням. Але можна просто купити собі свій (що я і зробив).

На фото нижче мої нові рукавички і пояс. Купував в Decathlon. Рукавички ТУТ, а пояс ТУТ.

Можете порыскать ще в інших місцях в інтернеті. Вибору навалом:

ВИБРАТИ ПОЯСА НА ALIEXPRESS.com

ВИБРАТИ ПОЯСА НА OZON.ru

ВИБРАТИ ПОЯСА НА SPORTMASTER.ru

Напульсники

Якщо від природи у кого слабкі зап’ястя, то напульсники можуть допомогти зафіксувати їх під час підйому тягарів. Ними я теж користувався довгий час, особливо коли зап’ястя боліло в суглобі.

Найбільше я використовував їх на жимі лежачи та підйому на біцепс. Класна штука, вони також дають більшу впевненість хвата. Користувався звичайними, на липучці.

ВИБРАТИ НАПУЛЬСНИКИ НА ALIEXPRESS.com

Кистьові бинти (тяги або лямки)

Ще один необхідний атрибут повноцінних тренувань. Вони допоможуть вам у випадках, коли сила ваших передпліч вичерпається і ви більше не зможете тримати в руках штангу, тоді як м’яз ще буде готова працювати.

Тобто це в першу чергу станова тяга, опрацювання трапеції (шраг), мертва тяга. Якщо ви вже тренувалися в залі, то знаєте, як це буває. Настає момент коли ти вже не можеш тримати в руках штангу. І ти завершаешь вправа лише тому що кисті слабшають і розгинаються. От як раз для таких випадків використовуйте тяги.

Їх я використовую навіть коли роблю тягу гантелі однією рукою до грудей в нахилі. Від природи мої передпліччя не є сильною частиною тіла, тому доводиться це враховувати.

Продаються вони в будь-яких спортивних магазинах і навіть бачив що деякі продавці спортпита беруть їх на свою вітрину. В інтернеті я знайшов їх на своїх улюблених сайтах:

 • Aliexpress.com
 • Ozon.ru
 • Sportmaster.ru
 • Myprotein.ru

Еластичні бинти і бандаж

Ці штуки можна використовувати для колінного і ліктьового суглоба. Тут вже дивіться самі. Захист для колін я використав, а ось на лікті ніколи нічого не намотував. Як-то не було необхідності.

Пов’язку на колінний суглоб допоможе вам у першу чергу на приседах зі штангою, особливо якщо ви працюєте з масами, близькими до максимальних. Для когось це необхідність, для кого-то немає.

ЗАХИСТ ЛІКТЬОВОГО СУГЛОБА (aliexpress.com)

БОНДАЖ НА КОЛІННИЙ СУГЛОБ (aliexpress.com)

ЗАХИСТ ГОЛЕНОСТОПА (aliexpress.com)

БАНДАЖІ І ТЕЙПИ (ozon.ru)

СУПОРТИ (sportmaster.ru)

Одяг та взуття

ОДЯГ. Перше, що є обов’язковим — наявність бавовняного одягу, в якій вам буде комфортно перебувати. Ніякої синтетики! Я взагалі не розумію, як можна носити такі речі навіть просто так, не кажучи вже про те, щоб тренуватися в них.

Моя шкіра дуже гостро реагує навіть на маленьке присутність синтетики в одязі. Якщо я одягаю таку футболку або штани — у мене все відразу починає свербіти, особливо якщо на таку одяг потрапляють сонячні промені.

Під час тренування наші пори розкриваються і повинні дихати, тому щільно прилегла, синтетичний одяг — це неправильно. На вас має бути те, що вбирає піт.

Але навіть якщо одяг натуральна — вона не повинна сковувати вас. Іноді я допускав помилку — одягав занадто щільні штани або туго зав’язував шнурок на поясі. Під час присідань я відчував жахливий дискомфорт в самій нижній точці присідання, коли тугий пояс штанів боляче стискав мою поперек.

Свободу рухів в штанях я зазвичай перевіряю дуже просто. Піднімаю коліно якомога вище і відчуваю наскільки легко зробити це мені про звичайному состояии і немає небезпеки їх порвати в паху наприклад. Коли ви спітнієте, то штани можуть більш щільно прилягати до вас, прилипати і тоді будь-які рухи будуть ще більше обмежені.

Тому якщо ви “на холодну” вже відчуваєте себе затиснутими в них — під час тренування все буде набагато гірше.

ВЗУТТЯ. Завжди тренуйтеся в кросівках. Ноги повинні бути захищені. У будь-який момент на ногу може щось впасти, або ви можете з необережності зачепити мізинцем блін або тренажер при ходьбі. Самі знаєте як це буває.

Так що шльопанці — це несерйозно і небезпечно, до того ж не зовсім зручно. А шльопанці на носок — ще й смішно.

РУШНИК. Для тренувань вам також знадобиться маленький рушник. Їм можна витирати піт з чола, підстилати під себе на лави тренажерів, використовувати як м’яку підкладку під штангу (коли робите присед).

Засоби гігієни

Ніхто не хоче займатися поруч із “ароматними” качками. В очах оточуючих вони завжди будуть людьми, яким бракує поваги ні до себе, ні до інших, як би пафосно вони виглядали при цьому. Так що стежте за собою і нехай ваш одяг завжди буде свіжою.

Якщо ви плануєте приймати душ — не забудьте взяти:

 • шампунь
 • мило
 • мочалку (бажано з тримачем для неї, тобто з ручкою, тому що багато не дотягуються до своєї спини руками)
 • Рушник
 • Шльопанці (це обов’язково, так як босоніж можна підхопити грибок стопи в місцях громадського користування).
 • свіже білизна (шкарпетки, труси)

Вода і шейкер

ВОДА. В моєму спортзалі є хлопець, який з маніакальною впертість не бере воду на тренування. Ви можете це собі уявити?

І хоча він більше розказує, ніж тренується під кінець тренування він все одно хоче пити, це ясно. Перший раз, коли він попросив у мене напитися води — я, звісно, дав, але мені самому не вистачило в підсумку, тому що він приклався будь здоров.

Наступного разу він знову попросив попити води. На цей раз вже довелося відмовити, тому що я дуже важко переношу упертую безвідповідальність і дурість людей. Тобто у людини таке правило — не брати воду на тренування і знемагаючи від спраги — клянчити у інших відвідувачів. Знайомі вам такі кадри?

Вода на тренуванні — це святе, тому у вас має бути достатня кількість СВОЄЇ прозорої рідини. До того ж не дуже приємно, коли чужі іноді прокурені роти облизують горлечко твоєї пляшки.

Комусь достатньо буде 1л, комусь більше. Так як моя тренування триває 1 годину або трохи більше того — мені з головою вистачає одного літра.

ШЕЙКЕР. Що ж стосується шейкера — необхідністю він може бути лише в тому випадку, якщо після тренування не буде можливості поїсти в найближчі кілька годин. Тому вам потрібно буде чим-небудь заправитися і протеїновий коктейль буде відмінною альтернативою.

Тобто якщо ви тренуєтеся в 10 хвилинах ходьби від свого будинку — вам немає потреби тягти з собою шейкер з протеїном. Хіба що для замальовки.

ШЕЙКЕРИ ДЛЯ ПРОТЕЇНУ, КРАСИВІ ФІТНЕС-ПЛЯШКИ (aliexpress.com)

ВИБРАТИ ШЕЙКЕРИ НА OZON.ru

ВИБРАТИ ШЕЙКЕРИ НА SPORTMASTER.ru

ВИБРАТИ ШЕЙКЕРИ НА IHERB.com

ВИБРАТИ ШЕЙКЕР НА LACTOMIN.ru

ПЛЯШКИ І ШЕЙКЕРИ НА MYPROTEIN.ru

Насправді немає ніяких підстав думати, що якась особлива потреба в протеїні виникає відразу після тренування, поетом якщо не хлебнешь білка — все пропало. Просто одного разу відмінно спрацював цей рекламний трюк на користь продавців спортивного харчування.

Вони свідомо роздули міф про все це, щоб перебільшити значимість спортивного харчування ну і свої доходи. Я сам був сильно здивований всій цій історії, коли глибше занурився в цю тему. Підступно, але це працює — люди в більшості своїй вірять цьому, і я вірив.

А на практиці ті, хто відразу після тренування не вживає протеїни з модного шейкера — нітрохи не втрачає в результатах і масі в порівнянні з тим, хто просто поживно їсть через цілих кілька годин.

Крім того, багато спортсменів підтверджують що якщо дати своєму організму поживні речовини у вигляді того ж протеїну або звичайної їжі відразу після тренування — вони не так добре засвоюються. Про це вони судять за власними відчуттями процесу травлення.

Тому деякі спеціально чекають кілька годин і лише тоді їдять, тому що в такому випадку травлення і засвоєння йде легше. Пояснюється це тим, то відразу після тренування кров відходить від шлунка і направляється в м’язи. Через деякий час вона знову повертається до шлунку і він може працювати в нормальному режимі.

Особисто я підтверджую все це. Не раз помічав, що коли після жорсткої тренування і без того втомлений організм зверху навантажуєш їжею — відчуваєш дискомфорт. Тому тепер їм мінімум через годину. Спробуйте і ви. Потім розкажіть про свої відчуття.

Але це тема окремої статті. А що стосується зборів сумки в спортзал — на цьому у мене все. Ставитеся до збору сумки так, як воїн повинен ставитися до своїх збруї! Важливо все! Все, що робить вашу тренування безпечною, комфортною та ефективною.

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися