Як вибрати протеїн для набору м’язової маси?

11-13-2019

Чи не головну роль в тренувальному процесі грає харчування, адже без нього немислимий зростання м’язової маси. Тому до вибору спортивного харчування потрібно підходити дуже серйозно. Дана стаття присвячена тому, як вибрати протеїн для набору м’язової маси. Спочатку хочу запропонувати купить протеин в Киеве на https://fitnutrition.ua/ за кращою ціною.

Що таке протеїн і яким він буває?

Протеїн-це натуральна харчова добавка з високою концентрацією білка, сприяє зростанню м’язової маси. Вона містить всі необхідні організму амінокислоти, а також речовини, що допомагають білка засвоюватися. Всупереч сформованим стереотипам, протеїн не завдає шкоди організму (і навіть корисний!). І не може бути заміною повноцінного харчування.

За походженням протеїни бувають наступних видів: сироватковий протеїн (концентрат, ізолят і гідролізат ізоляту), казеїн, гейнер. З огляду на ефективність і доступність кожного з цих видів, можна привести їх своєрідний рейтинг популярності:

Сироватковий (швидкий) – висока швидкість засвоєння і доступність. Казеїн – низька швидкість всмоктування (більше підходить для прийому перед сном), хороший амінокислотний склад. Гейнер – комплексність (містить не тільки білок, але і вуглеводи, а точніше багато вуглеводів).

Вибираємо протеїн

Про види протеїну було сказано не дарма. Зовсім не для того, щоб ви довго думали, який вибрати. Навпаки, тут все просто. По суті, для набору м’язової маси підійде будь-який вид, але це теоретично. Практично кожен підбирає вид спортивного харчування під себе плюс дієта, правильні тренування, розумні дози.

Ось приклад. Два спортсмени мають на меті наростити м’язову масу. При цьому кожен з них має різну комплекцію. Перший схильний до повноти, інший же, навпаки, дуже вже йому складно набрати масу. Схильній до повноти не рекомендується пити гейнер, який містить вуглеводи, другому, навпаки, було б непогано приймати саме протеїни з вуглеводами, щоб набрати масу швидше.

У будь-якому випадку, обидва спортсмени досягнуть своєї мети, тобто наберуть м’язову масу при правильній дієті і тренуваннях. Тільки худорлявому оптимально пити вітамінний (якщо, звичайно, в його дієті не дуже багато вуглеводів), а схильному до повноти-чистий протеїн.

Описана ситуація вірна лише при ідеальних умовах, тобто коли спортсмени дотримуються правильної дієти і регулярно тренуються, а не коли хто-небудь з них п’є чистий протеїн, але при цьому їсть фастфуд, і не розуміє, чому набирає масу.

У питанні «який протеїн краще для набору маси?» Потрібно уважно вивчити, як сам протеїн, так і його виробника. Ось популярні марки: Optimum Nutrition; Muscletech; BSN; SAN; Twinlab; QNT; універсальний; Weider.

Який вибрати? Краще взяти щось дорожче, ніж заощадити. Не економте на собі!

Як правильно приймати протеїн для набору маси?

З питанням, як вибрати протеїн для набору маси розібралися, тепер кілька слів про те, як правильно приймати протеїн для набору маси.

Загальний вміст білка в раціоні атлета має бути 2-4 г на 1 кг ваги. Частина з цього білка приходить на протеїнові суміші. Ви можете приймати протеїн по 2-4 рази на день (по одній чайній ложці). Починаючі спортсмени намагаються експериментувати з дозуванням, але цього робити не варто. Навіть незважаючи на всю корисність протеїну, він повинен бути в міру, як і все в житті.

При прийомі протеїну потрібно збалансувати свій раціон, виключаючи по можливості тваринні жири. Популярний час прийому відразу після сну. До тренування після тренування і перед сном казеїн.