Як вибрати намет

6-9-2021

Наближаються теплі деньки-пора вирушати в подорож! можна цивілізовано відпочити в красивому готелі, зрідка спускаючись до барної стійки, а можна відправитися на відпочинок подалі від кам’яних джунглів — на природу.

У похідних умовах потрібно десь спати, ховатися від негоди, чужих поглядів, змій, павуків, багатоніжок та інших, що можуть зазирнути до вашого кемпінгу. Намет-це комфорт і захист. Неважливо, відправляєтеся ви в гори, ліс, або просто вирішили відмовитися стояти в черзі на квартиру — якщо у вас є намет, значить житлом ви забезпечені. Звертайтеся за посиланням найкращі ціни наметів terra incognita та обирайте свій варіант.

Отже, ви вже спланували свій відпочинок, залишилося купити намет. З чого почати? почніть з відповіді на питання ” а куди, ми, власне, зібралися?”

Цей параметр у списку характеристик намету може збентежити новачка. Дійсно, на перший погляд намети просто розподілені на 4 сезони, тому потрібно просто купити по одній для кожного, вірно? ні. Класифікація інша:

Намети бувають одномісними, двомісними і т.д. Майте на увазі, одне місце розраховується на дорослого чоловіка середньої комплекції, який повинен влізти в намет разом з рюкзаком. Стандартна ширина одномісного намету-90 сантиметрів.

У разі двомісних і більш просторих укриттів, якщо є можливість, краще вибирати намет з запасом по ширині.

Якщо ви тендітна дівчина — не намагайтеся вибирати намет виключно під свою комплекцію. Якщо у вашому наметі захоче полежати яка-небудь хороша людина вище або ширше, навряд чи йому буде комфортно.

Вибирати маленький намет краще, якщо ви відправляєтеся у важкий довгий похід або в гори, де кожен зайвий грам за спиною ускладнює сходження. В інших ситуаціях, вибираючи між наметами з шириною 130 і 150 см, зупиняйтеся на другому варіанті.

Форма намету визначає не тільки її зручність і можливість відпочинку з комфортом, але і надає їй певні властивості. Наприклад, якщо неправильно підібрати її аеродинамічні характеристики, можна стати наочною демонстрацією назви роману маргарет мітчелл.

Розглянемо форми докладніше:

Півсфера — ідеальна форма для подорожей по місцях, де передбачається вітряність. Гарантована обтічність і можливість установки майже на будь-якій поверхні. Форма забезпечується за рахунок двох перехрещуються жорстких дуг.

Напівбочка-форма, розрахована на місткість. Забезпечується двома або більше паралельними дугами. Такий намет можна поставити на тривалий термін.

Шатровий намет-висока, простора, дозволяє гуляти в повний зріст, вміщує відразу кілька людей. Стіни практично вертикальні, що знижує її опірність вітру.

Намети, як і торти, бувають листковими. Більше шарів-краще захист, вище комфортність.

— одношарові намети виробники намагаються робити з більш щільного тенту, щоб хоч якось захистити людей всередині. По суті, такий намет являє собою суцільне полотно, яке можна швидко і без особливих труднощів розкласти на місці привалу.

Недоліки: в жарку або дощову погоду на внутрішніх стінках одношарового намету часто утворюється конденсат, в який можна спросоння впечататься особою. Та й речі, які зберігаються всередині, швидко відволожаться. Щоб цього не сталося, на наметі не варто економити. У більш дорогих моделях використовуються» дихаючі ” матеріали, що не пускають вологу всередину, але при цьому не дозволяють накопичуватися конденсату.

— двошарові намети влаштовані трохи інакше. Зовнішній шар являє собою все той же суцільний водонепроникний тент, а всередині розташований ще один «дихаючий». Між цими шарами після установки намету утворюється відстань 10-15 сантиметрів. В такому укритті ви будете захищені від конденсату, але воно трохи важче одношарового. Часто в двошарових наметах є якась подоба тамбура, в якому можна зняти брудне взуття, залишити мокрі речі і т.д.

У кожного намету ви можете знайти таку характеристику, як водостійкість. Вона позначає, який тиск водяного стовпа може витримати поверхню тенту, перш ніж рідина почне просочуватися всередину.

Для підлоги і стінок намету ці цифри роздільні. Логічно, що на підлогу припадає основне навантаження і тиск тіла людини, а також його речей, а це значить, показник повинен бути вище.

Для літніх прогулянок і нетривалих походів досить буде намети з водостійкістю стін 1000 мм і близько 6000 біля дна.

Для кемпінгів на кілька днів доведеться вибрати щось краще. Для стінок вибирайте водостійкість від 2000 мм, а для дна — 10000 мм.

водостійкість стінок у наметів, які будуть використовуватися як житло в складних погодних умовах, краще вибирати від 3000 мм.

Якщо говорити коротко, то практично будь-який сучасний намет виконує покладені на нього функції, з якого б матеріалу він не був зроблений. Тенти роблять з поліефірних і поліамідних тканин. Розглянемо їх докладніше:

До поліамідних тканин відносяться нейлон і капрон.ці матеріали дуже міцні, їх складно розірвати, їм не загрожує стирання, але є одне але: ультрафіолет. На жаль, він поступово руйнує структуру волокон, після чого ті можуть намокнути під дощем і злегка розтягнутися. Через ці властивості з поліамідних тканин, в основному, роблять підлогу і внутрішні стінки намету.

Поліефірні тканини-це лавсан і поліестер. Мають рівно тими ж перевагами, що і поліамідні волокна, але при цьому не бояться сонячного світла. Для тривалих походів і подорожей найкраще вибрати саме цей варіант.

Для якісної підготовки до походу потрібно подбати про наявність в наметі потрібних елементів захисту, які буквально зроблять ваше життя простіше в диких умовах.

Не варто забувати і про комфорт під час наметового життя.

— кишені всередині намету дозволять зручно розмістити свій скарб, щоб не лазити за ним кожен раз в рюкзак;

— кріплення для ліхтарів допоможуть зробити з намету повноцінну кімнату з освітленням;

— протимоскітна сітка, як не дивно, захистить вас від комах та іншої живності, яка обов’язково спробує вас схарчити в лісі.

З вибором намету краще не поспішати. Уважно випишіть собі цілі, для яких ви збираєтеся купувати похідне житло. Від цього буде прямо залежати товщина вашого гаманця і параметри намету.

Маловідомі фірми виготовляють намети майже такої ж якості, що і світові бренди. Такі укриття обійдуться значно дешевше.

Не терпиться купити намет і відправитися в незвідані далі? тоді приступайте до вибору в нашому онлайн-магазині прямо зараз!