Як вибрати глюкометр

7-31-2021

Глюкометр-сучасний мініатюрний апарат, з вбудованою пам’яттю і додатковими функціями, створений для виміру глюкози в домашніх умовах. Щоб вибрати відповідну модель, потрібно визначити, які параметри будуть пріоритетними і вже на цій підставі проводити покупку. Якими функціями може володіти прилад і як зробити вибір, можна дізнатися, прочитавши статтю, а також замовити найліпший глюкометр на сайті  https://baldinelli.ua/domashnyaya-medtexnika 

Умовно всі глюкометри можна розділити на наступні групи:

 • для літніх діабетиків;
 • для малюків;
 • для підлітків;
 • для діабетиків середнього віку.

Вибираємо глюкометр для дітей і підлітків

Вибрати глюкометр для малюків трохи простіше, ніж для молодих людей. Для маленького діабетика при виборі приладу є тільки один критерій-максимально тонка голка. Додатково враховується ще один параметр: швидкість вимірювання.

Оскільки малюків не можна довго утримати на одному місці, вдруге проколювати п’яту або пальчик вони вже не дадуть, тому при повільному вимірі можуть бути збої.

Для забору крові ідеальна ручка accu-chek: мінімальна крапля крові і без болю. Єдина незручність – її доведеться купувати окремо від самого приладу.

Молодь вважає за краще використовувати глюкометри, які зовні схожі на модні гаджети або музичні плеєри: сателіт плюс, one touch ultra easy. Зараз досить таких моделей, які дозволяють підлітку не відчувати дискомфорт.

На таких глюкометрах, крім вимірювання цукру, є безліч інших можливостей:

 • установка будильника;
 • нагадування;
 • велика пам’ять;
 • можливість вести свій журнал.

Невеликі, компактні, зручні при використанні глюкометри можуть бути забезпечені можливістю одночасно вимірювати рівень холестерину. На молодіжних приладах продуманий і варіант з’єднання з ноутбуками, комп’ютерами: при необхідності апарат приєднується до них через usb-порт. Це дозволяє вивести будь-які дані на екран, перенести або зафіксувати на робочому столі. Тест-смужки для нього маленькі, вузькі, не займають багато місця і не привертають уваги.

Голки (ланцети) повинні використовуватися тільки раз, але якщо глюкомером ніхто більше не користується, можна голку використовувати вдруге.

Глюкометр для середнього віку

Людям від 25 до 50 років важливі функціональні можливості приладу. Дизайну і зовнішньому вигляду вони приділяють мало уваги. Вони віддадуть перевагу глюкометру з хорошим набором характеристик. Наприклад, їм важливо, щоб прилад мав:

 • великою пам’яттю;
 • функціями фіксування результату за часом;
 • будильником;
 • компактністю;
 • можливістю вибору місце уколу.

Більш популярні моделі: one touch select, diacont, on call plus.

Глюкометр для літніх людей

Вибирати глюкометр для літніх потрібно виходячи з потреб діабетика. Для більшості з них немає необхідності в розширеному функціоналі приладу, їм досить основних функцій. Глюкометр повинен налаштовуватися автоматично, бажано бути без кодування і чіпів. Для цієї вікової категорії більшою популярністю користуються прилади з міцним корпусом і екраном з міцного скла. Цифри повинні бути більшими, мінімум зайвих деталей і кнопок. Літній людині вони не просто приносять незручність, зайві кнопки йому просто заважають. Головні критерії хорошого глюкометра-міцність, точність і простота.

Для літньої людини досить буде середньої пам’яті і звичайної швидкості вимірювань: 50 вимірів і 8 секунд. Вибираючи модель, обов’язково треба перевірити доступність тест-смужок для приладу. Літні люди не можуть часто відвідувати аптеки, тому марка повинна підбиратися виходячи з міркувань найбільшого комфорту.

Вузькі смужки зручні тільки для молодих діабетиків, для літніх необхідно купувати стандартні. Навіть якщо вузькі більш доступні для покупки, у людей похилого віку поганий зір, потрапити відразу вузькою смужкою на краплю крові їм буде вельми важко. Найбільш підходящі моделі приладів: контур тз, one touch select simple.

Є глюкометри, створені для сліпих людей. У них закладені голосові команди і озвучування результату. Також озвучується настройка, коли людина робить позначки: показати значення до їжі, наприклад. Це окрема лінійка моделей, є не скрізь, частіше модель треба оформляти спеціальним замовленням.

Як працює глюкометр і його характеристики

Існують найпростіші глюкометри з мінімум функцій, а є такі апарати, які мають такі додаткові можливості, як, наприклад, вимір холестерину.

Звичайний глюкометр працює за простим принципом: крапелька крові наноситься на спеціальний тест-смужку. Апарат аналізує інформацію кілька секунд і показує результат у вигляді цифр на невеликому дисплеї.

У комплект входять:

 • сам апарат;
 • ручка-прокалыватель,
 • баночка з невеликим запасом смужок для вимірювання.

Додатково є вкладиш з необхідними рекомендаціями для діабетиків:

 • норми глюкози;
 • перша допомога при критичних станах;
 • дозволені продукти;
 • необхідні продукти для регулювання рівня цукру.

Кожен глюкометр має чотири параметри:

 • кодування;
 • час виміру;
 • калібрування;
 • пам’ять.

Кодування є у кожного приладу, вона унікальна і призначена для активності тестових смужок. Тест-смужки різні, зазвичай підбираються за кодом індивідуально. Виняток: універсальні смужки, які одночасно підходять більшості глюкометрів. Кодування налаштовується самостійно, якщо прилад звичайний. Якщо ж це глюкометр для літніх людей, коди визначаються автоматично за допомогою спеціального чіпа.

Час виміру показується в секундах, середнє значення 5 секунд. Про готовність результат говорить неголосний сигнал, який видає прилад.

Калібрування-матеріал, з якого отримано вимір. Це може бути плазма крові і цільна кров. У першому випадку необхідно мінусувати 10%, щоб вийшло найбільш точне значення. Більшість приладів беруть показання з плазми крові.

Пам’ять-необхідна функція для діабетиків, що володіють серйозним стажем. У нормі зберігається до 20 значень, але це не максимум. Якщо цукор вимірювати необхідно часто, то перевагу краще віддавати моделям приладу з максимальною ємністю пам’яті. Пам’ять дозволяє запам’ятати і самі значення, і час вимірювання.

Останнім часом з’явилися моделі, де кодування не потрібна. З бюджетних варіантів це one touch select, дорожча модель accu-chek mobile. Трохи нижче розглянемо ці прилади більш докладно.

Точність глюкометра

Вкрай рідко при покупці приладу люди перевіряють його точність. І це помилка, оскільки перевіряти глюкометр необхідно в момент покупки. Не варто соромитися, продавець зобов’язаний показати працездатність свого приладу. У нормі похибка не може становити більше 10%. Причому це критичний показник, бажано брати апарат з похибкою до 5%.

Для людей з частим коливанням рівня глюкози прилад повинен бути максимально точним, оскільки для них і незначна похибка може стати небезпечною. Для молодих діабетиків або людей з передіабетичним станом така похибка нікчемна і не відбивається на кінцевому результаті.

Перевірити прилад можна, використавши три смужки-тесту. Зробіть триразовий завмер і порівняйте результати. Якщо отримані вимірювання не відхилилися від нормативу, то можна купувати прилад.

Інший метод перевірки більш продуктивний, але вимагає часу. Необхідно вранці здати лабораторний аналіз крові і зробити завмер глюкометром. Після отримання результату крові можна порівнювати показники.

Також можна придбати спеціальний розчин, який дозволяє перевіряти точність приладу:

 • при падінні приладу;
 • при сумнівах в результаті;
 • раз на два тижні для профілактики;
 • при використанні нового флакона з тестами.

Також вам потрібно обов’язково перевірити надійність механізму ручки. Не полінуйтеся» розрядити ” її і знову заправити ланцет. На місці бажано перевірити комплектацію: глюкометр, ручку, 10 ланцетів, 25 тестових смужок.