Як вибрати тренажер який розвиває максимальну кількість мязів

268

Вітаю вас, шановний читачу! Якщо ви сюди зайшли, значить вас, можливо, цікавить питання про вибір багатофункціонального тренажера для домашнього користування. Якщо так, то це серйозне питання, так як не хочеться купити «фуфло» за великі гроші і потрібно точно знати чого ти хочеш. Про це і поговоримо в цій статті!

Незважаючи на те, що більшість людей хочуть мати прокачану фігуру — далеко не всі йдуть в спортзал і орють заради цього. Не можна сказати, що це неправильно, що вони ледарі і все таке. Особисто я теж не відразу пішов в спортзал і були дуже довгі періоди, коли я не відвідував цей заклад (до півроку).

Ні, я не филонил, не лінувався — я тренил вдома або на вулиці, але більше вдома. На жаль фінанси і житлова площа моєї квартири не дозволяла мені купувати взагалі ніякі тренажери. Ні бігові доріжки, ні вело-тренажери ні що-небудь ще я розмістити у себе не міг. Про який-небудь мультистанции взагалі мова не йде.

Та й грошей на це я не зміг би виділити. У більшості така ж ситуація. Але тема класна. Я досі мрію про подібного роду чудо-машині.

В основному, тренажери для дому розвивають максимальну кількість м’язів, поділяються на дві основні групи – силові і кардіотренажери, і вибирати їх варто в залежності від поставленої мети. Перші необхідні для набору м’язової маси, а другі – для схуднення відповідно. Будь-який пристрій мають свій набір функцій і характеристик, а також переваг і недоліків. Давайте розглянемо кожен тип детальніше.

Зміст статті:

 • Силові тренажери
 • Мультистанция
 • Кардіотренажери
 • Еліптичний тренажер
 • Бігова доріжка
 • Велотренажер
 • Степери
 • Райдер
 • Як зробити правильний вибір?

Силові тренажери

Силові тренажери призначені для проведення анаеробних тренувань, у процесі яких відбувається кисневе голодування, у результаті чого: зміцнюється мускулатура і збільшується в об’ємі, зайва рідина і токсини виводяться з організму. Ця категорія спортивного інвентарю допомагає:

 • Вдосконалювати та підтримувати спортивну форму.
 • Підвищувати силові показники і витривалість.
 • Покращувати рельєфність мускулатури.
 • Опрацьовувати практично кожну групу м’язів.
 • Боротися із зайвою вагою.
 • Зміцнювати зв’язки і суглоби.
 • Налагоджувати роботу внутрішніх органів і систем.

Серед значних мінусів подібних пристроїв можна виділити їх велику габаритність. Вони не підходять для використання в умовах стандартних розмірів квартири. Також силові тренажери більше віддають перевагу чоловіки, хоча дівчата теж на них можуть займатися. Для досягнення ефекту потрібно постійне проведення тренінгів за спеціально складеною програмою.

Впоратися з цим під силу досвідченим спортсменам-початківцям краще звернутися за допомогою до професійного тренера для підбору оптимального варіанту тренувань. Також значним недоліком для новачків є відсутність контролю, адже неможливо самостійно перевірити правильність виконання техніки вправ. Деякі складні тренінги, наприклад, зі штангою, потребують допомоги напарника (жим лежачи, присідання, і не тільки).

Серед багатофункціональних силових тренажерів можна виділити мультистанции.

Мультистанция

До складу такого пристрою входять різні лави, турніки, бруси, штанги, важелі, різноманітні обважнювачі і багато іншого. З їх допомогою можна опрацьовувати будь-яку групу м’язів.

Основним плюсом мультистанций є багатофункціональність, простота у використанні, безпека, можливість постійних модифікацій вправ і збільшення навантаження, швидкий прогрес в нарощуванні м’язової маси і в схудненні. Серед значних мінусів – великі розміри і висока вартість.

Кардіотренажери

Кардиотренажжеры призначені для проведення аеробних тренувань, в слідстві чого весь організм насичується киснем. Завдяки цьому:

 • Активно спалюється жировий прошарок, зменшуючи масу тіла.
 • Підвищується тонус м’язів і тканин.
 • Розвивається дихальна система.
 • Поліпшується робота серцево-судинної і нервової систем.
 • Підвищується витривалість і вдосконалюється фізична форма.
 • Виводиться зайва рідина і токсини.
 • Поліпшується самопочуття і загальний стан організму.
 • Підвищується імунітет.

Незважаючи на безліч переваг, цей інвентар має один істотний недолік – неможливість збільшувати обсяг м’язової маси і промальовувати рельєф мускулатури. Тому якщо ваша мета – це підтримка фізичної форми і зміцнення здоров’я, то подібні конструкції стануть ідеальним вибором в якості домашнього тренажера.

Розглянемо найбільш популярні моделі для будинку.

Еліптичний тренажер

Дуже ефективний помічник у схуднення в домашніх умови. З його допомогою можна імітувати безліч фізичних навантажень – ходьбу, біг, катання на лижах і їзду на велосипеді. У роботі активно задіює практично всі групи м’язів, роблячи максимальний акцент на руках і ногах.

Еліптичний тренажер складається з двох педалей і ручок для рук. За годинне заняття можна спалити до 800 ккал. Основні переваги – це вплив на максимальну кількість м’язів, мінімальний вплив на зв’язки і суглоби, можливість регулювати навантаження, вивід даних на екран про витрачені калорії, часу і частоті сердечны скорочень.

З мінусів можна назвати немаленькі розміри і високий шум, залежно від моделі.

Бігова доріжка

Одна з найбільш популярних моделей, адже біг допомагає активно худнути й зміцнювати м’язи. Бігові доріжки бувають двох видів – електричні і механічні. Залежно від виробів можна встановлювати темп і швидкість, змінювати нахил робочого полотна тренажера для зміни інтенсивності навантаження.

Також можна контролювати частоту серцевих скорочень і кількість витрачених калорій. За годину тренування можна спалити до 1000 калорій. Заняття рекомендується починати і завершувати ходьбою, поступово збільшуючи і зменшуючи швидкість.

Головний плюс – опрацювання всіх груп м’язів, певна простота у використанні, максимальний результат. Мінуси – висока дія на суглоби і хребет.

Велотренажер

Має велику схожість із звичайним велосипедом і задіє в основному м’язи нижніх кінцівок. При нарощуванні темпу та інтенсивності опрацьовується також мускулатура преса, плечей і рук. Серед плюсів велотренажера– простота у використанні, маленькі розміри, збільшення силових показників і витривалості, покращення роботи організму. Недоліки – вузькоспрямованість.

Степери

З допомогою степпера імітується ходьба сходами, активно задіюються м’язи нижніх кінцівок. Вони бувають різних видів і допомагають спалити приблизно 400 калорій за годину.

Основна перевага – компактність, його легко можна ховати в шафу, а також порівняльна простота у використанні. Мінуси – вузькоспрямованість і одноманітність тренінгів.

Райдер

Тренажер, що допомагає значно задіяти м’язи верхніх і нижніх кінцівок, а також преса і спини. Під час виконання необхідно переміщати тіло вгору і вниз за допомогою рук. Заняття дуже нагадують верхову їзду.

За годинну тренировкуна райдері можна спалити до 600 калорій. Переваги – загальне зміцнення організму, ефективне позбавлення від боків і живота, можливість займатися людям з проблемними суглобами. З недоліків можна виділити тільки монотонність занять.

Як зробити правильний вибір?

Вибираючи тренажер для дому необхідно грамотно підійти до цього питання. Подібний інвентар – задоволення не з дешевих, тому потрібно ретельно спланувати купівлю і врахувати такі нюанси:

 • Розміри пристрою і вашого житла. Необхідно підібрати модель, що не доставляють дискомфорт і не займає весь простір будинку.
 • Шумопроизводность. Краще всього купувати інвентар, виробляє мінімальна кількість шуму для можливості використовувати його в будь-який час доби.
 • Визначтеся з метою покупки і групою м’язів, яку ви хочете максимально опрацювати. Залежно від цього, підберіть максимально підходящий варіант.
 • Спробуйте тренажер в роботі, відвідавши спортзал або в самому магазині. Те, що може підходити вам за описом, може не підійти по мірі використання.
 • Переконайтеся, що заняття на обраному тренажері не вам протипоказані за станом вашого здоров’я.
 • Вибирайте тільки сумлінних продавців, які мають всі сертифікати якості і дають гарантію на інвентар.
 • Перевірте надійність і безпеку всіх деталей і механізмів для уникнути травм в майбутньому.
 • Вибравши відповідну модель, не забувайте про самоконтролі і систематичних заняттях. Раз вже купили і витратили гроші на це — дійте. Не дозволяйте своєму помічникові пилом без діла!

  Сподіваюся ця стаття дала вам більш-менш чітке бачення того, що ви хочете придбати. Спасибі за увагу!

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися