Як спалити жир з допомогою кардіо тренування: час попітніти

668

Привіт, друзі! Швидше за все ви вже знаєте що таке кардіо тренування. Саме по собі слово «кардіо», вже говорить нам про те, що ця робота буде спрямована, головним чином на наше серце. Сюди входять всі вправи, які змушують наш «мотор» битися частіше, а наше тіло – потіти. Це біг, стрибки на скакалці, їзда на велосипеді. Але найкраща кардіо тренування для спалювання жиру — це біг або скакалка. Навіщо тоді взагалі застосовують кардіо тренування і в чому їх головна фішка?

Взагалі, дана тренування просто необхідна всім видам спорту, і бодібілдингу теж. Кардіо тренування готує нашу серцевий м’яз до роботи в особливому режимі, коли наша кров буде рухатися по тілу швидше, ніж зазвичай. І такий режим дуже важливий для відмінного і швидкого росту м’язів.

Чим швидше наша кров буде рухатися по нашому організму, тим швидше вона доставить кисень і виведе шкідливі речовини з наших м’язів. Тоді прискорюються всі процеси росту м’язів. Але це ще не все. Якщо під час і після силового тренування, серце не здатне швидко ганяти кров по нашому тілу – тоді не буде потрібного ефекту суперкомпенсации і м’язи будуть дуже важко відновлюватися, їх харчування буде неповноцінним. Тому проводити кардіо тренування просто необхідно!

Найважливіший ефект кардіо

Кардіо тренування визнані кращими і найбільш ефективними в боротьбі з жиром. У процесі даного виду тренування спостерігається потужний і швидкий ефект спалювання жиру. Чому це відбувається, і при яких умовах?

Радять робити кардіо тренування для спалювання жиру відразу після сну і на голодний шлунок. Справа в тому, що за ніч наш організм використовує всі запаси глікогену в печінці і м’язах. Це те саме паливо, яке організм витрачає на наші фізичні навантаження. Так от, коли цього палива вже немає, а фізичні вправи ми виконуємо, то в якості палива організм змушений використовувати жир. Тоді і відбувається жиросжигание.

Якщо ж відразу після сну поїсти, тоді наш організм ще довгий час буде використовувати для палива не наш жир, а той цукор, який буде в нашому кишечнику після сніданку. Але у кардіо є свої недоліки. Деякі можуть їх прийняти, а деякі — частково обійти.

Хоча багато хто і радять робити кардіо тренування виключно на голодний шлунок, і це дійсно класно для спалювання жиру, але не забувайте про одне підступне моменті. При такому режимі тренування, ваша м’язова маса буде страждати.

Коли виснажені запаси глікогену, то глюкозу організм буде брати не тільки з жиру, але і з м’язів. Тоді буде відбуватися цей самий «катаболізм» м’язів, тобто їх розпад. У результаті жир буде спалюватися дуже добре, але і м’язи будуть страждати…

Для дівчат це не страшно. Їм великі м’язи не потрібні, а спалювати жир – те, що потрібно. Тому дівчатам цілком підійде режим кардіо тренування «на голодний шлунок». Хоча і для деяких хлопців теж може підійти цей режим. Якщо у хлопця маси вистачає, але треба трохи висловити рельєф, то цей катаболізм м’язів ніяк не вплине на нього, а якщо і вплине, то зовсім трохи. Тим більше, що кардіо тренування такі хлопці можуть практикувати лише періодично.

А от для хлопців, які прагнуть саме до маси, причому завжди і постійно – це може бути неприйнятним. Що ж робити таким хлопцям? Можна за 15 хвилин кардіо перед тренуванням вжити амінокислоти, і краще в рідкій формі. Вжити трохи швидких вуглеводів, таких як сік. Це збереже ваші м’язи від активного катаболізму. До того ж вуглеводи додадуть вам сил, і ви будете більш інтенсивно тренуватися. У результаті жир ви все одно спалите, просто не так круто, як на голодний шлунок.

Як робити кардіо?

Якщо немає бажання і можливості проводити кардіо тренування для спалювання жиру жорстко, тоді можете просто встати вранці і просто пострибати на скакалці, причому в такому темпі, в якому хочете, і стільки, скільки хочете. Користь у будь-якому випадку буде і ефект теж. Особисто я стрибаю на скакалці, тому що це мій улюблений вид кардіо. Але система кардіо-тренування, яка наведена нижче – для тих, кому потрібен яскраво виражений результат, швидко та якісно.

Найжорсткішою, але і найефективнішою для спалювання жиру вважається інтервальне кардіо тренування. Це дуже серйозна тренування, так що її краще використовувати тільки 2 рази в тиждень і тільки в дні відпочинку. Розраховано на 30 хвилин.

Інтервальне кардіо-тренування

ХВИЛИНИ ІНТЕНСИВНІСТЬ
0-5 Розминка
5-6 Середня
6-7 Висока
7-9 Середня
9-10 Дуже висока
10-12 Середня
12-13 Висока
13-15 Середня
15-16 Дуже висока
16-18 Середня
18-19 Висока
19-21 Середня
21-22 Дуже висока
22-24 Середня
24-25 Висока
25-27 Середня
27-30 Заминка

В період, коли ви використовуєте інтервальне кардіо тренування, варто застосовувати і звичайне кардіо після силового тренування, яка у вас буде на тижні. В даному випадку не варто сильно викладатися. Досить буде використовувати звичайну бігову доріжку і трохи пропотіти після заліза.

Так, і з приводу скакалки. Як я вже говорив вище — це мій улюблений вид кардіо тренування. Дуже раджу, тим більше що бігова доріжка є далеко не у кожного, а бігати на вулиці — не завжди має погода. Хоча, це спірне питання. Хто звик бігати, той буде бігати завжди і за будь-якої погоди. Але, щоб ви не думали, що скакалка дуже нудний вид кардіо — раджу вам подивитися відео нижче.

І моя вам порада — стрибаючи на скакалці намагайтеся освоїти якісь «фінти», тому що коли я це роблю — потію в 2 рази більше, ніж якби просто стрибав. Перевірте і переконайтеся в цьому самі. Таким чином кардіо тренування для спалювання жиру буде для вас цікавим і захоплюючим заняттям, а значить і мотивація вже буде на більш високому рівні.

А ви використовуєте скакалку в своїх кардіо? Особисто для мене скакалка краще кардіо і я завжди її використовую. Пишіть в коментарях! До зв’язку, друзі.

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися