Вплив віку в бодібілдингу — це зважати?

233

Привіт, хлопці! Поговоримо про вік і його вплив на бодібілдинг. Вік – дуже важливий момент, який необхідно враховувати в бодібілдингу. Цей фактор буде впливати на всі області вашої тренування, адже від віку буде залежати інтенсивність тренування, сам її зміст і ваше харчування. Подивимося, що ж нам повідають про віці в бодібілдингу Арнольд Шварцнеггер, і його тренер Джо Вейдер.

Вже їх поради нам точно будуть до речі, і цим радам нам 100% можна довіряти! Ці хлопці знають, про що говорять. А тепер розглянемо цю тему докладніше…

Думка великого Арнольда про віці

Ось слова Арнольда з цього приводу:

«Я дуже не люблю дивитися, як піднімають тяжкості діти. Їх тіла ще не сформувалися, кістки ще занадто м’які, щоб витримувати такі великі навантаження.

До 13-ти річного віку, на мою думку, тренування повинна складатися з вправ не силового характеру, а елементів аеробіки та гімнастики, тобто вправ, в основі яких лежить опір вазі тіла (наприклад, віджимання замість жимів лежачи, присідання без обтяжень і т. д.) і велика атлетична активність для розвитку всіх фізичних можливостей тіла.

Коли тіло починає дорослішати, а про це легко судити просто по тому, як воно виглядає, можна починати тренування з тяжкістю. Я почав в п’ятнадцять років, але це не означає, що кожен, кому виповнилося п’ятнадцять чи шістнадцять років, повинен із самого початку думати про перемоги в змаганнях з бодібілдингу. Потрібно кілька місяців, а може бути, і більше року, щоб просто освоїти вправи і навчитися правильно тренуватися.

Однак, як і у більшості інших видів спорту, чим раніше ви вирішите почати серйозні тренування, тим більше шансів, що ви зумієте домогтися успіху. Але у бодібілдингу є один дуже великий плюс. Він гарантує тривалий успіх або навіть кар’єру. Так що, якщо ви серйозно займетеся цим, то зможете прогресувати дуже довго, просто нескінченно, поки не станете самі».

Тонкощі різних віків

Все ж, з віком виникають деякі проблеми. Одна з цих проблем полягає в тому, що після 25 років сповільнюється обмін речовин. А це означає, що атлети старшого віку повинні приділяти ще більше уваги своїй дієті, щоб виглядати гідно. Але є і ще один момент. Так сказати відволікаючі фактори для атлетів старшого віку. Це сім’я, кар’єра, бізнес і т. д. Всьому цьому треба приділяти чимало часу, в той час як молоді атлети можуть ні про що не турбуватися, крім своїх тренувань, їжі та сну.

З віком сповільнюється зростання м’язів, швидше накопичується жир, стає важче зосередитися, страждає концентрація уваги, потрібно більше часу на відновлення сил. Відбувається старіння і руйнування організму. От як раз в такій ситуації бодібілдинг стає засобом, що значно уповільнює ці неприємні процеси. Цей спорт зміцнює організм і розвиває його. І цей відновлюючий ефект найбільш відчутний, як раз, у старшому віці, ніж у молодому.

Основні принципи бодібілдингу, його тренувальний ефект залишаються постійними в будь-якому віці! Досить подивитися на Альберта Беклса, який у 1984 році у віці 52 років, переміг на світовому чемпіонаті серед професіоналів, і, я думаю, вам все стане ясно”.

Джо Вейдер про віці в бодібілдингу

«Якщо робити все правильно, то навіть діти у віці 10 років можуть займатися в спортзалі зі своїми батьками, використовуючи при цьому снаряди легкої ваги.

Оптимальний вік для початку занять бодібілдингом — якщо ви бажаєте стати чемпіоном — між 15 і 30 роками…

У 16 років організм людини вже готовий до того, щоб значно прогресувати в тренуваннях. А в 30 років ви все ще маєте достатній запас часу, щоб домогтися серйозних результатів у бодібілдингу, перш ніж вік почне брати своє. Атлети — юніори можуть досягти приголомшливих результатів.

Наприклад, видатний Кейсі Ваятор виграв змагання на титул „Мр. Америка“ у рекордному віці 19 років. Після цього Кейсі продовжив список своїх перемог на кількох професійних змаганнях ИФББ. А такий спортсмен, як Ед Коріння, досяг свого максимуму в бодібілдингу лише до 46 років. Так що ніколи не пізно починати тренування.

Молодь до 16 років не повинна тренуватися з максимальними вагами. Краще застосовувати більш легкі обтяження в 10-15 повтореннях. До 16 років не потрібно виконувати такі вправи, як присідання зі штангою, станові тяги штанги і жими великими вагами над головою. Кістки і хрящі ще активно ростуть і не готові до таких навантажень. Літні люди також повинні щадити свої суглоби і м’які тканини. Перевага повинна віддаватися більш легким ваг».

Не можу не показати вам відео про дідах бодібілдингу. Оцініть:

Думаю, цієї інформації з приводу віку в бодібілдингу — достатньо, щоб зрозуміти суть. Так що тренуйтеся в будь-якому віці, тільки з урахуванням тонкощів цього віку і будьте здорові!

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися