Відновлення мязів після тренування: головні тонкощі

239

Всім привіт! Відпочинок від тренувань і відновлення м’язів — не менш важливі в бодібілдингу, як і хороша дієта з якісними тренуваннями. Адже для того, щоб досягти найкращого розвитку м’язів — вам просто необхідно досить висипатися. Але що значить досить? У кожної людини своя потреба у відпочинку і сні, але в цілому це 7-9 годин повноцінного сну.

Хтось може зауважити, що він відчуває себе особливо добре і бадьоро, якщо дозволить собі трохи поспати вдень, буквально годинку, особливо якщо є така можливість.

Здоровий сон

Під час с в організмі людини виділяється гормон росту, який бере участь у будівництві наших м’язів а також знижує кількість жиру в тілі. Цей гормон в найбільших кількостях виділяється в перші 2 години сну. Саме тому вам просто необхідно забезпечити собі якісний, спокійний сон, під час якого буде відбуватися відновлення м’язів.

Найбільш продуктивною для відновлення м’язів після тренування є глибока стадія сну. Якщо ви прокинетеся в цій стадії, або вас розбудять, то ваш організм буде виділяти велику кількість стресових гормонів. Це викличе руйнуючий ефект на ваші м’язи.

Тому перед самим сном вам вкрай важливо заспокоїтися і звільнитися від усього негативу, якщо він присутній, щоб забезпечити глибокий і спокійний сон. Можете подумати про що-небудь хороше і приємне, про свої досягнення, успіхи, плани. І ніколи не тренуйтеся перед сном, інакше стан вашого організму буде порушеною, і ви не зможете повноцінно відпочити.

 Технічні моменти важливості відпочинку

Для початку потрібно запам’ятати одну важливу істину:

М’язовий зростання грунтується на вичерпанні м’язової енергії! Цей основоположний принцип повинні розуміти всі бодібілдери!

Але, для того, щоб м’яз міг працювати і далі — все її потрібно реабілітувати. Це постійний процес вичерпання енергії та її відновлення. Потрібно відпочивати не менше 48 годин між тренуваннями на певні м’язові групи. За все це час у цій м’язі поповниться рівень глікогену і тоді буде можливість використовувати цю м’яз «по повній» на наступному тренуванні.

Також не варто забувати про те, що дуже інтенсивне і часте вплив на м’яз жорсткими тренуваннями — може запросто її травмувати. Якщо ви відчуваєте, що ваші м’язи не повністю відновилися навіть через 48 годин, то краще відпочити трохи більше. Не ризикуйте отримати травму!

Після важкої тренування ваші м’язи травмуються, і ваш мозок дає команду на запуск потужних механізмів заліку та «латання» ваших м’язів. Тут потрібно час на те, щоб ці механізми включили відновлення м’язів і одночасно виростили їх, збільшивши при цьому їх силу. Так що відводите на відпочинок досить часу, але не більше, ніж необхідно для повного відновлення м’язів після тренування, щоб потім не довелося боротися з лінню.

 Інші «примочки»

  • Ванни і сауна. Ванни і сауна необхідні нам для збільшення температури тіла і кровообігу, в результаті чого жирові тканини отримають більше кисню і поживних речовин, що відмінно впливає на відновлення м’язів. Найкраще це робити після тренування або перед сном, для того щоб повністю розслабитися. Залишайтеся в ванні або сауні від 10 до 15 хвилин. Також можна зробити невелику розтяжку, адже м’язи гнучкі та еластичні.
  • Масаж. Масаж допоможе вам повністю розслабитися після інтенсивного тренування. Знайдіть хорошого фахівця, який зможе робити спеціалізований масаж м’язів і внутрішніх тканин організму. Глибокий масаж внутрішніх тканин досягає м’язових волокон, даного ефекту не дає навіть щоденна розтяжка.
  • Кардіо-вправи. Ці вправи допомагають відновити кровообіг і поліпшують відновлення м’язів після силових тренувань. Можна покрутити педалі велотренажера 10-15 хвилин або походити на біговій доріжці. При цьому слід пам’ятати, що мета даного заняття не інтенсивність, а розслаблення м’язів. Не перестарайтеся.

Це лише деякі поради, які допоможуть вашим м’язам швидше регенеруватися. Постарайтеся дотримуватися хоча б це, так як більшу вам навряд чи знадобиться!

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися