Трибулус Террестрис — що це за отрута і як їй правильно труїтися?

373

Привіт, народ! Сьогодні вас чекає замітка на тему одній дивовижній спортивної добавки, якій особисто я зацікавився зовсім недавно. У цьому варто розібратися, по-перше тому що навколо даного препарату багато шуму і домислів. А по-друге, щоб бути реалістичним у своїх очікуваннях.

На моїй роботі є хлопчина який теж бодібілдингом займається. Нещодавно він взяв собі добавку на основі Трибулуса і поділився зі мною відчуттями від прийому.

Перше, що він зазначив — так це те що у нього почала рости швидше щетина. Він пов’язав це з тим, що у нього підвищився тестостерон (ніби як від трибулуса), хоча він ще «грішить» на те, що нарешті почав по-жорсткому присідати. А як відомо — присідання провокують вироблення тестостерону в організмі (хоч і короткочасну). Я зацікавився цим і дещо з’ясував про цю горезвісну добавку.

Вона цікавить зараз багатьох бодібілдерів і спортсменів, але не всі впевнені в її користі і необхідності прийому. У цій статті ми розглянемо, що це за така добавка і з чим її їдять, її користь і шкоду, а також побічні дії. Ну що, поїхали?

Зміст статті:

 • Що таке трібулус?
 • Трибулус в бодібілдингу та суперечки про нього
 • Правила прийому
 • Побічні ефекти і протипоказання
 • Поєднання з іншими добавками
 • Відгуки про препарати з трибулусом

Що таке трібулус?

Трибулус Террестрис (Tribulus Terrestris від лат. «колючий лоза») – трав’яниста рослина, прорастающее тільки в умовах помірного тропічного клімату, переважно в Південній Азії і Європі, Північній Австралії та Африці.

Воно відоме ще з часів Древньої Греції, як лікарський засіб від багатьох недуг, багата безліччю корисних складових. До його складу входять алкалоїди, флавоноїди, сапоніни та інші активні компоненти.

Основна дія трибулуса направлено на стимуляцію гіпоталамуса і гіпофіза, підвищення вироблення гормону тестостерону. Це відбувається шляхом збільшення в організмі лютеінізуючих гормонів (це ті гормони, які стимулюються секрецію статевих гормонів). Завдяки цьому, дана рослина позитивно впливає на чоловічу силу і потенцію, підвищуючи статевий потяг.

Трибулус в бодібілдингу та суперечки про нього

Препарати на основі цієї рослини в порошку або в таблетках дуже популярні в культуризмі, та й взагалі в спорті. А взагалі інтерес до цієї добавці з’явився завдяки тому, що атлети зі східних країн стали використовувати його в якості добавки в період підготовки до серйозних змагань. Наприклад, коли готувалися до Олімпіади.

Зараз трибулус входить в раціон спортивного харчування практично кожного спортсмена. Ті хто його приймає вважають що його прийом дасть їм такі переваги й вигоди:

 • Завдяки підвищеному виробленню тестостерону, трибулус чинить анаболічну дію. В наслідок цього у спортсмена збільшується приріст сухої м’язової маси швидше звичайного.
 • Препарати трибулуса володіють сечогінним засобом і допомагають позбавитися від зайвої рідини, особливо це актуально перед змаганнями і під час сушіння.
 • Помітно підвищуються фізична сила та витримка спортсмена. Це відзначають майже 100% всіх, хто приймав препарат.
 • Чому я сказав «вважають»? Тому що до кінця так і не зрозуміло — чи стимулює трибулус вироблення тестостерону чи ні, серйозно він впливає на вироблення статевих гормонів або незначно. Була проведена ціла серія досліджень у цій області.

  Численні наукові та лабораторні дослідження доводять ефективність препаратів на основі трибулуса. Проведені експерименти на тваринах показали сильне збільшення лібідо у раніше неактивних свиней вже на 10 день прийому. Проводяться дослідження зі здоровими чоловіками в Канаді і США показали захоплення лютеінізуючих гормонів на 75%, і тестостерону на 40%.

  Одні дослідження показали повний провал теорії на користь стимуляції тестостерону трибулусом і того, що він допомагає приросту сухої маси м’язів, інші навпаки — ніби як довели це.

  Що тут сказати? Швидше за все або поки точно не з’ясували це справа, або має місце бути звичайна фальсифікація фактів з метою отримати від результатів досліджень свої специфічні вигоди.

  Наприклад, результати одного дослідження показали, що прийом трибулуса протягом 3-х місяців (більш точне число днів — 84) дозволило піддослідним зменшити відсоток жиру в тілі на 1% і додати в м’язах на 1,2 кг. Але результати цих досліджень зазнали серйозних сумнівів у першу чергу тому, що в якості матеріалу використовувався не сам екстракт трибулуса, а торгова марка Androsten.

  І в підсумку це питання офіційно залишився відкритим. Особисто я вважаю що це не таке принципове питання, щоб морочитися з цього приводу. Крім того, всі ці дослідження, всі ці результати досліджень — все це дуже суперечливо насправді. Особисто я не можу бути впевнений, що це правда. І сам я це ніяк не перевірю. А в нашому світі, де все вирішують гроші, брехлива реклама дуже навіть можлива.

  Тому раджу вам не зациклюватися на подібного роду інформації. У будь-якому випадку потрібно орієнтуватися на свої відчуття від прийому і тоді вже робити якийсь висновок. Але також не варто скептично ставитися до подібного роду інформації, тому що є і достовірні дані.

  У спорті і бодібілдингу трибулус затребуваний за його тонізуючих властивостей, підвищення витривалості. Для жінок він корисний при хворобливих менструаціях, в період менопаузи і для лікування безпліддя.

  Також багато спортсменів використовують його для усунення негативних наслідків, завданих після прийому стероїдних препаратів. У такому разі трибулус допомагає:

  • Відновити гормональний фон і нормальну вироблення гормонів в організмі.
  • Сприяє виробленню власного тестостерону, адже після прийому стероїдів вона значно сповільняться, а в деяких випадках взагалі припиняється.
  • Відновлює роботу печінки, знижує рівень холестерину.
  • Блокує вироблення кортизолу, руйнівного для м’язової маси гормону.
  • Досвідченим шляхом було доведено, що прийом трибулуса допомагає вийти з депресії, яка може наступуть після курсу стероїдів. Це можливо завдяки тому, що в нашому мозку активізується вироблення ферменту моноамінооксидази типу А.

  Правила прийому

  Одним з найбільш цікавих питань про трибулус як приймати його і в яких дозах. Фахівці і досвідчені спортсмени рекомендують вживати його курсами, тривалістю НЕ БІЛЬШЕ 4-х ТИЖНІВ, і обов’язково робити перерву від двох тижнів до місяця.

  Перерва обов’язковий! Якщо його не робити, то велика ймовірність того, що постраждає система власної вироблення тестостерону (буде порушена функція статевих залоз).

  Прийом добавки слід поєднати з періодом інтенсивного тренування, де в тренувальну програму включені важкі базові вправи, інакше результат може бути незадовільним. Ви просто можете не відчути ніяких змін у своїх відчуттях. Тому рекомендую вам приймати цей препарат у період набору маси, наприклад.

  Дозування препарату становить від 500 -1500 мг на добу, залежно від ваги та цілей спортсмена, головне не перевищувати цю цифру. Якщо вживаєте трибулус в капсулах зазвичай потрібно розділити дозу на два-три рази.

  Немає вкоріненого думки, як краще приймати до їди або після. Найкраще вживати під час прийому їжі, запиваючи водою. Приблизна схема прийому препарату:

 • У день планованої тренування — 1 капсула відразу після пробудження під час сніданку, 2-я капсула – за пів години-годину до початку тренування, 3-я (при необхідності) – перед сном.
 • У день відновлення (без фізичних навантажень) – 1-ша капсула за сніданком, 2-я – під час обіду, 3-я — перед сном.
 • Єдиний нюанс для жінок при прийомі трибулуса – це те, що його потрібно припинити приймати за 5 днів до початку менструації. Вживання можна відновити в перший день місячних. Також його застосування протипоказане під час вагітності та годування груддю.

  Багатьох цікавить, який трибулус краще. Експерти стверджують найбільш підходящий варіант, в якому:

  • міститься не менше 6% активної речовини протодіосцину;
  • є не менше 45% сапонінів;
  • постарайтеся також підібрати препарат, рослини для якого було зібрано в Болгарії, Туреччини чи Македонії.

  Варто пояснити, що ПРОТОДІОСЦИН це така речовина, яка допомагає поліпшити функцію проникності мембрани наших клітин, зміцнює імунітет, і підсилює ерекцію у чоловіків. Загалом хороша штука одним словом…

  Придбати добавку можна ТУТ… до Речі, якщо раптом вам потрібно придбати різні спортивні товари — можете вибрати їх через мою сторінку. Там все інтуїтивно зрозуміло!

  Побічні ефекти і протипоказання

  Добавки на основі трибулуса мають мінімальний рівень токсичності, тому дуже добре переносяться. Не слід приймати з індивідуальною непереносимістю будь-яких компонентів препарату, чоловікам-з гіпертрофією простати.

  Протипоказанням для жінок, як вже говорилося, є вагітність і період годування. З обережністю, і з постійним контролем артеріального тиску слід приймати при гіпотонії. Препарат КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО ДІТЯМ.

  Побічні ефекти у чоловіків і жінок при правильному прийомі практично не спостерігаються. Можливі прояви алергічних реакцій у рідкісних випадках. Негативні наслідки можуть виникнути тільки на фоні постійного збільшення допустимої дози або при тривалому прийомі без перерв.

  Це може спровокувати придушення вироблення природного тестостерону, і відповідно зниженням сексуального бажання, імпотенції (при дуже тривалому, безперервному прийомі), депресією і іншими станами, що виникають при нестачі тестостерону в організмі. Також наголошується агресія, сильна дратівливість.

  Поєднання з іншими добавками

  Для досягнення максимального ефекту, трибулус можна і потрібно комбінувати зі спортивним харчуванням і вітамінно-мінеральними комплексами. Якщо сказати просто, то трибулус можна приймати з усім:

 • З ПРОТЕЇНАМИ. Білки є основним будівельним матеріалом для м’язової маси бодібілдера, тому без достатнього їх споживання, будь-які інші добавки будуть марні. Вживайте трибулус в поєднанні з казеїном, сироватковим або соєвим протеїном, яєчним альбуміном і будете спостерігати більш активний ріст маси.
 • З КРЕАТИНОМ. Ці два препарати будуть посилювати властивості один одного, допомагаючи бодибілдеру швидше і продуктивніше досягти поставленої мети, збільшуючи силу і витривалість. Більш детально про креатин прочитайте в цій статті.
 • З ГЕЙНЕРИ. Особливо така суміш підійде для тих, хто з величезним трудом збільшує обсяг м’язів і кожен кілограм вважає перемогою. Тому правильно налаштований гормональний фон в комбінації з висококалорійними білково-вуглеводними добавками можуть створити чудеса.
 • З ВИТМИНО-МИНИРЕЛЬНЫМИ КОМПЛЕКСАМИ І АМІНОКИСЛОТАМИ. Особливо добре йде, змішуйте сміливо.
 • Добавка також характеризується несумісністю з:

  • Гормональними і прогормональными препаратами. Може загрожувати порушенням нормального гормонального фону людини.
  • Тестостероновыми бустерами. Можуть посилитися побічні ефекти від їх застосування.
  • Стероїдними препаратами.
  • Алкоголь. Під час курсу слід відмовитися від спиртних напоїв, адже їх дія прямо протилежне трибулусу, вони знижують рівень тестостерону.

  Відгуки про препарати з трибулусом

  Вивчивши цілу тонну відгуків, ясно одне – вони практично всі позитивні:

  ВІДГУКИ СПОРТСМЕНІВ. Багато пишуть про первісному критичному ставленні до даного препарату, тим більше в мережі гуляє безліч теорій про його марності. Але багато хто, хто реально випробував його на собі, підтверджують його ефективність.

  Є ті, хто брав довгий час стероїди, а потім спробував трибулус як після курсової терапії і вирішив перейти на них остаточно, і більше не гробити своє здоров’я. До речі, в якості ПКТ його теж нахвалюють прихильники анаболіків, стверджуючи, що знижуються побічні ефект, печінка менше турбує і настрій покращується.

  Практично усі відгуки стверджують про результативному приріст м’язової маси після початку прийому, про придбання більш яскраво вираженого рельєфу і навіть схуднення. Підвищується працездатність, загальне самопочуття і приплив сил, бадьорість і концентрація уваги.

  Найбільш яскраво описано позитивний вплив добавок на сексуальне життя, загалом, чоловіки дуже навіть радять. Є й ті, хто брав і не відчув абсолютно ніякого результату, сильно розчарувався. Змінивши виробника, приєднався до захопленим користувачам.

  Тому не забувайте уважно вивчати склад препарату, і вибирайте відомих виробників в спеціальних магазинах спортивного харчування.

  ВІДГУКИ ЛІКАРІВ. І хоча до недавнього часу до подібної добавці ставилися скептично, зараз безліч відзначають позитивні властивості трибулуса.

  Лікарі-ендокринологи відзначають позитивний вплив на функцію щитовидної залози і часто призначають тим, у кого вона видалена. Також багато відгуків про ефективність для лікування статевої дисфункції.

  Спортивні лікарі стверджують, що це відмінна здорова альтернатива хімічним стероїдних препаратів, і рекомендують до вживання. Також всі звертають пильну увагу на важливість фірм виробника та дотримання основних правил – скільки брати, з чим не можна поєднувати і скільки повинен триває курс. Також закликають всіх проконсультуватися з фахівцями перед застосуванням.

  На закінчення можна зробити висновки, що трибулус є натуральним препаратом, рекомендований спортсменом для збільшення своїх професійних показників. При дотриманні всіх запропонованих рекомендацій дає непогані результати і покращує самопочуття.

  На сьогодні все. Впевнений, що цієї інформації з даної травичці вам більш ніж достатньо. Якщо хто брав трибулус — опишіть в коментарях свої відчуття і результати, буде цікаво. Особисто я найближчим часом не планую прийом цієї добавки. До нових зустрічей, друзі. Поки-поки…

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися