Тренування бодібілдингу на свіжому повітрі — пробував?

271

Всім привіт, з вами Іван Устинов! Сьогодні розглянемо цікаву тему — тренування на свіжому повітрі. Група американських вчених вирішили порівняти, що краще – силова тренування в приміщенні або ж тренінг під відкритим небом? У дослідженнях цих учених брали участь понад 800 учасників, практикуючих часті силові тренування.

Ці люди наслідували приклад культуристів «Золотої ери», які пихкали під відкритим небом, на сонячних пляжах. У результаті з’ясувалося, що бодібілдинг на свіжому повітрі давали кращий результат, ніж вправи, виконувані в спортзалах. Віддача від тренінгу була набагато вище, всі, без винятку, помітили більш швидкий приріст м’язової маси. Атлети відчували більш сприятливе загальне самопочуття.

Такий ефект пояснюється підвищеним вмістом кисню в крові учасників експерименту. Адже саме кисень є потужним стимулятором для всіх процесів росту м’язів. Більше того – кисень покращує наш настрій, діє як певний психічний стимулятор. У спортзалах кисню, в будь-якому разі менше, ніж на вулиці. Іноді, кисню в тренажерках просто не вистачає. Там багато вуглекислого газу.

Така задушлива атмосфера може тиснути на атлетів психологічно, викликати депресію або провокувати її. Я вже не кажу про тих випадках, коли який-небудь «нехороша людина» приходить у спортзал, а від нього тхне стійким запахом поту. Тут точно може початися депресія, адже цей запах дуже відволікає, тренування перестає приносити задоволення, підвищується нервозність. Загалом у таких умовах м’язовий зростання відбувається більш повільно. Природно, віддача від силового тренування вже не та. Але крім свіжого повітря, на вулиці ще є сонце. Як воно впливає на результати силового тренування?

Сонце підвищує віддачу тренінгу

Як відомо, вітамін D утворюється прямо всередині нашої шкіри, коли на неї світить сонечко. Цей вітамін потрібен не тільки для контролю кальцію у нас в організмі і для його засвоєння, але також для стимуляції вироблення тестостерону. А високий рівень тестостерону в організмі – запорука стабільного росту м’язів.

Дефіцит цього вітаміну знижує результативність силового тренування. Але якщо поніжитися під сонечком лише півгодинки, то цього буде достатньо, для того, щоб поповнити запаси вітаміну D на 20.000 медичних одиниць (мед.од.) Для порівняння, одна капсула препарату, купленого в аптеці – містить 1.000 мед.од. вітаміну, а склянку молока – всього лише 115 мед.од.

Хоча вважається, що людині на добу потрібно споживати не менше 600 мед.од. вітаміну D, однак спортивні експерти переконані, що людині, яка практикує силове тренування – потрібно не менш 5.000 мед.од. цього вітаміну в добу.

Взимку на сонці сподіватися не доводиться. Тому в зимовий період варто їсти продукти з високим вмістом вітаміну D. Це курячі яйця, сир, тунець, сьомга, йогурт, сир, печінка риб. В печінці тріски вітаміну D міститься особливо багато! У 50 грамах міститься 1.500 мед.од.

Є можливість?

Звичайно, у багатьох, я б навіть сказав у переважної більшості – немає можливості проводити свої силові тренування під відкритим небом. Якби особисто я захотів позайматися на вулиці, то це було б для мене проблематично. У місцевості, де живу я – взагалі немає тренажерок під відкритим небом. Не будеш же витягувати на вулицю реманент? Навіть якщо б і було дозволено, то це було б дуже незручно для мене. Та й взагалі це безглузда ідея. Тренажерні майданчики я бачив лише у фільмах, де показують американські в’язниці. На заході з цим, швидше за все, простіше.

Як би там не було, в наступний раз, коли підете на тренування – не забудьте подбати про достатнє провітрювання залу. Це забезпечить більшу віддачу від силового тренування. Якщо ж у вашій місцевості є майданчики під відкритим небом, спробуйте позайматися там. Порівняйте ефект від вулиці з ефектом від спортзалу. По можливості – частіше бувайте на сонці. Воно підвищує потенцію і загальний стимул організму.

А взагалі хто-небудь пробував тренуватися на природі? Як відчуття? Залишайте свої коментарі. До зв’язку в наступних статтях!

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися