Що таке самбо?

10-31-2019

Два види бойового мистецтва-самбо і дзюдо-по техніці схожі один з одним. Обидва популярні в усьому світі. Багато хто вважає, що дзюдо стало основою для самбо, проте є і полярна думка. У чому їх подібності, і в чому відмінності. Розглянемо в даній статті. Хочемо порекомендувати виграти www.fight-club-ataman.com.ua/blog/mma-boyevoe-samb

Існує думка, що основою самбо є дзюдо, яке прийшло до нас з Країни висхідного сонця. І дійсно, один з його засновників, В. Спірідонов, колись вивчав дзюдо в Японії, а потім всі отримані знання використовував при створенні самбо. Ось тільки чому японцям настільки подобається дещо змінена версія їх бойового мистецтва? Деякі дослідники сходяться на думці, що дзюдо в своєму класичному варіанті – це мистецтво застосування прийомів. І якщо його не вдалося застосувати, то борець повертається на вихідну позицію і робить чергову спробу. В. Спиридонов ж вчив не зупинятися і повертатися до початку, а намагатися застосувати інший прийом, найбільш підходящий в ситуації, що створилася.

Самбіст виходить на килим в спеціальній куртці, шортах і взуття (борцовках). Дзюдоїст – в кімоно і босоніж. До слова сказати, самбо – це розвивається вид єдиноборств, і деякий час тому були внесені зміни в правила проведення змагань. Наприклад, тепер дозволено виходити на килим тільки в синіх або червоних борцовках.