Розтягнення мязів спини — головні симптоми й методи лікування

1031

Привіт, друзі! Сьогодні ми поговоримо про спині і про її здоров’я. Ця тема до речі все більш актуальною. Особисто я зараз дуже багато чую від людей, що їх мучить спина. Ну це я чую від людей у віці. Від молодих таке можна почути вкрай рідко, хіба що якийсь лихач зірве собі спину в спортзалі під час станової тяги або під час армійського жиму (хоча зірвати її можна і іншими вправами), не розрахувавши свої сили. Я не можу знати, до якої категорії належите ви, але впевнений, що дана стаття буде вам корисна якщо не зараз, то в майбутньому точно.

У цій статті ми розберемо основні ушкодження спини, які частіше інших зустрічаються на тренуваннях, а саме розтягнення м’язів спини лікування і симптоми.

Зміст статті:

 • Де може боліти?
 • Основні причини болю в спині
 • Перша допомога і реабілітація
 • Використання мазей та таблеток
 • Вправи для профілактики

Де може боліти?

Для початку давайте трохи розберемося в анатомії спини, щоб вам було легше визначити де болить і як ця м’яз називається. Спина людини ця ціла система, що складається з великої кількості частин, які ведуть постійну взаємодію один з одним. Насправді відразу визначити, що саме пошкоджено не так просто, так як існує безліч причин.

Систему м’язів спини, яка є найбільшою в організмі людини, можна порівняти з корсетом. Саме за його сприяння м’язи добре втримуються в хребетному стовпі, і корпус може рухатися. Порушення будь-якої з них буде викликати біль і дискомфорт, будь-то розтягування найширшого м’яза спини або розтягнення косих м’язів спини. Отже, м’язи, які найбільш часто пошкоджуються під час тренування, а значить більше всього нас хвилюють — зображені на картинці нижче:

До речі — настійно раджу вам ознайомитись зі статтею, де розглядаються практичні поради щодо запобігання травматизму в бодібілдингу.

Основні причини болю в спині

Основних причин болю в спині є кілька. Це може бути пов’язано з пошкодженням м’яких тканин, тобто розтягування м’язових волокон. У більшості випадків такі травми проходять самі, без особливих ускладнень, так як у них безліч кров’яних судин. Хоча все таки іноді варто звернутися до лікаря.

Також це може бути розтягнення зв’язок м’язів. Це пошкодження вже носить більш серйозний характер, і на його лікування може піти набагато більше часу. З цієї травми можуть зазнати поразки і м’язи, які розташовані по сусідству. Симптоми при даній травмі можуть бути наступними:

 • Корпус стає менш рухливий, а поява складнощів в русі, означає, що м’яз не може впоратися з навантаженням.
 • Відчувається біль, яка може посилюватися при русі, це пов’язано з скороченням пошкодженої м’язи.
 • Може відбуватися набряки, гематоми і пухлина.
 • Боляче торкатися ураженого місця.
 • Можу бути болі при кашлі або сечовипусканні.
 • Підвищена температури тіла.
 • Спостерігаються синці.

Варто зауважити, що іноді навіть начебто невеликі ушкодження, що супроводжуються незначним болем, можуть прогресувати і з часом перерости в більш важку травму. Тому краще, якщо ви відчули, що у вас десь болить, або відчуття дискомфорту досить тривало час, то краще сильно не напружувати цю частину м’язів, або взагалі пропустити тренування, що б дати своєму організму відновитися. Також хорошим варіантом буде сходити на консультацію до лікаря, для профілактики.

Травми проявляються зазвичай за наступних факторів:

 • Пошкодження від удару або удару.
 • Неправильний метод лікування, або цілковита його відсутність.
 • Занадто сильне навантаження, наприклад при виконанні станової тяги.
 • Відсутня фізична навантаження малорухливий спосіб життя.
 • Занадто слабкі м’язи корсета.
 • Малорухливий і сидячий спосіб життя.

В залежності від травми, можуть бути різні ступені тяжкості:

 • Ознаками початкової мірою є несуттєва проста травма. Зазвичай вона проходить протягом невеликого проміжку часу, близько 2-3 днів. Супроводжується невеликим болем.
 • При середньому ступені травми, скорочення м’язи і дотик до неї будуть супроводжуватися болем. Також може з’явитися невеликий набряк і пухлина.
 • Якщо у вас сильна травма то тоді у вас буде дуже сильна, гострий, різкий біль. Може піднятися температура або навіть початися блювота. Якщо у вас стався розрив м’яза з’явитися велика гематома або синець, і ви не зможете ворушити і скорочувати м’яз.
 • Перша допомога і реабілітація

  Так що ж робити? Якщо травма серйозна, то необхідно терміново викликати швидку допомогу. Так само при цьому потрібно якомога швидше надати потерпілому першу медичну допомогу. Часто буває, що саме через незнання або несвоєчасної допомоги, можуть початися серйозні ускладнення, особливо якщо травма була важкою. Це навіть може позначитися в майбутньому і стати провокуючим фактором до радикуліту, остеохондрозу або до іншого більш серйозного захворювання.

 • Найперше що потрібно зробити, якщо людина отримала травму, це покласти його на рівну поверхню, а потім зробити фіксацію спини, прибрати навантаження з травмованої частини та забезпечити йому спокій.
 • При пухлини пошкодженої ділянки, необхідно прикласти на нього що-небудь холодне. Це допоможе трохи зняти біль, зменшити спазм і запалення.
 • Масаж м’язів є не тільки приємною, але й дуже корисною процедурою при травмі. Адже за рахунок цього відбувається процес розтягування, розминання, розтирання, після якого відразу ж полегшується і знімає біль. Сприяє поліпшенню м’язового стану, так як зменшує ризик розвитку недуги, і підвищує імунний захист.

  Але звичайно ж краще за масажем звертатися до фахівця, який знає в цьому толк і точно не зашкодить вам а лише принесе користь. До речі, крім усього іншого, це є і відмінним профілактичним засобом.

  Також можна зробити невеликий масаж і самостійно, але слід виробляти його акуратно. Простими, легкими масажними рухами. Але не в якому разі не потрібно робити цього, якщо у вас біль від дотику, це тільки зашкодить.

  При відновленні:

  • Хоча сильно напружувати травмовану м’яз не можна, але все ж якщо пройшло вже достатньо часу, то невеликий масаж, легка прогулянка, або прості гімнастичні вправи підуть вам тільки на користь.
  • Якщо ваша травма набрякає і на ній багато пухлини, то можна протягом доби робити холодні компреси, або мазі з охолоджуючим ефектом. А коли набряки пройшли то тут навпаки краще допоможуть зігріваючі гелі, пальники, гаряча лазня, або просто можна позасмагати на сонечку. Все це є хорошим засобом лікування в домашніх умовах.

  Профілактика:

  • Травми часто відбуваються із-за того що сучасна людина мало рухається і веде в основному сидячий спосіб життя, з-за цього м’язи спини слабнуть і стають менш еластичні. В результаті, їх дуже легко пошкодити, навіть різкий рух може заподіяти травму. Особливо це стосуватиметься людей з сидячою роботою, програмістів, офісних працівників, водіїв і т. д.
  • Також часто провокуючим чинником до травми може бути викривлення хребта і неправильна постава. Тому намагайтеся все ж привчати себе сидіти з прямою спиною, щоб уникнути проблем у майбутньому.
  • В цілях профілактики так само перевірятися раз на рік у лікаря. Якщо раптом виникне якась проблема зі спиною, вирішити її на ранньому етапі буде набагато простіше.

  Використання мазей та таблеток

  Використання мазей при розтягуванні м’язів спини також є обов’язковим атрибутом відновлення. Всі мазі і гелі з знеболюючим ефектом, які застосовуються при травмах і ушкодженнях діляться на дві групи:

  Перші мають охолоджуючим ефектом. Їх краще наносити відразу після травми і на перших етапах лікування. Вони сприяють зняттю запалення, знеболюють область пошкодження, зменшує гематоми та забої, допомагають швидше тканини регенеруватися, і має протизапальний ефект. Так як цю мазь наносять після травми, сильно втирати її не рекомендується, тому що це може сприяти появі гіперемії. Приклади мазей:

  • “Випросал
  • «Фастум Гель»
  • «Быструм Гель»

  2) Другі мають зігріваючим ефектом. Вони сприяють прискоренню загоєння, добре допомагають зменшити біль, і створюють сприятливу атмосферу для одужання пошкодженої області. Їх краще застосовувати, коли у вас вже пройшли гематоми і пухлина, так як вони діють шляхом увеличеВторые мають зігріваючим ефектом.ктических діях, а саме допомагають м’язам краще розігрітися перед тренуванням. Приклади мазей:

  • «Капсикам»
  • «Діп-рилиф»
  • «Эспол»

  Відмінність гелю від мазі тільки в тому, що він швидше всмоктується.

  Після серйозної травми з наступним сильним больовим синдромом, необхідно приймати препарати, які мають протизапальну дію. До них можна віднести:

  • «Диклофенкак»
  • «Ортофен»

  Однак перед застосуванням обов’язково ознайомтеся з протипоказаннями.

  Вправи для профілактики

  Профілактичні вправи є відмінним засобом для зміцнення м’язів спини. Намагайтеся робити гімнастику щодня. Це неважко і не забирає багато часу. Зате це багаторазово зменшує ризик отримати травму і підвищує еластичність м’язів, покращують поставу. Погодьтеся, що робити гімнастику по 15 хвилин в день набагато приємніше і дешевше, ніж потім думати як вилікувати цю недугу, ходити мучитися з хворою спиною по лікарях, і витрачати гроші на лікування.

  Вправ насправді дуже багато, але тут ми розглянемо найбільш поширені та ефективні. Перед вправами необхідно трохи розігріти м’язи. Для цього круговими рухами гарненько розімніть шию. Зробіть обертання плечовими суглобами, пообертайте тулубом. Круговими рухами розімніть кисті рук і коліна.

  Для зміцнення плечового поясу («ластівка»). Суть його полягає в тому, що потрібно лежачи на животі з руками покладеними вздовж тулуба, не поспішаючи відриватися від підлоги і піднімати корпус разом з руками, Голову задирати не потрібно, просто дивіться на підлогу або перед собою вперед. Рекомендується робити близько 10 разів.

  Для відділу попереку («кішка»). Потрібно встати на карачки, з руками і ногами, розташованими по ширині плечей. Потім при вдиху вигинаємо спину так, щоб вона була у вигляді дуги, при цьому голова має бути пущена, підборіддя тягнеться до грудей. Затриматися в цьому положенні слід приблизно на 5 секунд, потім знову повертаємося у вихідне положення і видихаємо. Також це є одним з кращих вправ якщо у вас радикуліт.

  Для розслаблення м’язів попереку (звичайні нахили вперед). Встаньте, покладіть ноги на ширині плечей, і опустіть руки. Потім плавно робимо нахил вперед, і намагаємося торкнутися підлоги пальцями, якщо не виходить то просто опускаємося максимально вниз. Потім поверніться знову на вихідне положення. Рекомендується виконувати в кінці тренування спини або просто напруженого дня.

  Для загального розслаблення спинних м’язів. Для цього просто сядьте на підлогу на зігнуті в колінах ноги. Далі максимально витягайте руки вперед, торкаючись ними підлоги. Одночасно нахиляйте голову і тягніть її до колін, щоб ви відчували розтягнення в спині і шиї. Кінцеве ваше положення повинно бути як на картинці. Затримайтеся в цьому положенні 5-10 секунд і поверніться у вихідне положення.

  Не забувайте про турніку! Просто повисіти на ньому, щоб кісточки хребців прохрустели як слід, хребет випростався — це просто мила справа та відмінне розслаблення для вашої спинки. Нехай це увійде у вас в звичку. Для цього краще мати турнік будинку.

  На цьому я хочу закінчити статтю, так як подальшу інформація рекомендую отримати у свого лікаря. Не жартуйте зі своїм здоров’ям і бережіть його. Не рвіть спину даремно і будьте здорові, друзі! Якщо стаття була для вас корисною — залишайте коментарі та діліться їй в соц-мережах. Поки-поки…

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися