Різновиди амінокислот і їх коротка характеристика

240

Всім привіт! Так як вас цікавлять амінокислоти — радий вас присвятити цю тему. Стаття не буде цікавою, буде дуже нудно. Навіть картинок не буде! Так, ось так… та й загалом це не стаття, а технічна інформація для тих, кого це цікавить. Отже…

Існує три групи амінокислот.

 • Незамінні амінокислоти — ці види амінокислот не можуть синтезуватися організмом, тому вони повинні надходити з їжею.
 • Замінні амінокислоти — ці види амінокислот можуть синтезуватися організмом з інших складових.
 • Умовно замінні амінокислоти — ці види амінокислот зазвичай синтезуються організмом, але в умовах стресу (фізичні навантаження, хвороба) виробляються в недостатніх кількостях або ж не синтезуються взагалі.
 • Незамінні

  Валін — є однією з трьох амінокислот, яка має розгалужені бічні ланцюги. Дуже активно використовується м’язами. Входить до складу BCAA добавок. Міститься в зернових, грибах, м’ясі, сої, арахісі, в молочних продуктах.

  Ізолейцин — є однією з трьох амінокислот, яка має розгалужені бічні ланцюги. Забезпечує м’язи енергією. Ця амінокислота допомагає позбутися від почуття втоми в м’язах. Входить до складу BCAA добавок. Відіграє велику роль у виробництві гемоглобіну в організмі. Міститься в мигдалі, кешью, курячому м’ясі, яйцях, рибі, сочевиці, печінці, м’ясі, жита, більшості насіння сої.

  Гістидин — застосовується в лікуванні алергічних захворювань, виразки кишечника, артритів, виразки шлунка, анемії. Необхідний для виробництва в організмі білих і червоних кров’яних тілець. Може поглинати ультрафіолетові промені. Міститься в тунці, лососеві, свинячої вирізки, яловичому філе, курячих філе, соєвих бобах, арахісі, сочевиці.

  Лейцин — використовується як джерело енергії. Входить до складу BCAA добавок. Допомагає загоєнню ран, покращує зрощення кісток, і уповільнює розпад м’язового білка. Міститься в м’ясі, рибі, буром рисі, сочевиці, горіхах, більшості насіння.

  Треонін — не дає жиру накопичуватися в печінці і дуже активно сприяє виведенню токсинів. Міститься в молочних продуктах та яйцях, а також в бобах і горіхах.

  Лізин — брак лізину в організмі уповільнює синтез протеїну в м’язах. Вітамін С разом з лізином утворюють у печінці нову амінокислоту L-карнітин. Під час тренування карнитин сприяє спалюванню жиру в організмі, тому що використовує його як паливо для роботи м’язів. Лізин сприяє зменшенню жирового прошарку, зміцненню суглобів та росту кісток. Схуднення допомагає виробляти колаген, який входить до складу сухожиль і суглобів. Міститься в рибі, молочних продуктах, м’ясі, пшениці, горіхах.

  Метіонін — є попередником креатину і цистину в організмі. Знижує рівень холестерину в крові. В той же час збільшує рівень глютамина, який виступає в ролі антиоксиданту в організмі. Покращує загоєння тканин і виводить токсини з печінки і нирок. Міститься в молоці, м’ясі, рибі, яйцях, бобів, квасолі, сої і сочевиці.

  Фенілаланін — стимулює діяльність мозку, покращує пам’ять і концентрацію уваги. Є одним з основних елементів у виробництві колагену. Збільшує настрій і пригнічує апетит. Міститься в яловичині, соєвих бобах, рибі, курячому м’ясі, яйцях, молоці, сирі.

  Триптофан — заспокоює і стимулює вироблення гормону росту. Міститься в м’ясі, бананах, вівсі, сушених фініках, арахісі, індичці, кунжуті, кедрових горіхах, молоці, йогурті, сирі, рибі, курятині.

  Замінні

  Аланін — є головним компонентом всіх сполучних тканин в нашому організмі. Дозволяє постачати м’язи енергією з амінокислот, підвищує імунітет.

  Глутамінова кислота — кислота необхідна для діяльності мозку і для всіляких обмінних процесів. Вважається потенційним енергетиком.

  Гліцин — бере участь у формуванні організмом нових замінних амінокислот, є компонентом гемоглобіну і ферментів, які беруть участь у виробленні енергії. Стимулює вироблення глюкагону, який активізує глікоген. Дуже заспокоює і пригнічує бажання їсти солодке.

  Про нього є готельна стаття на блозі — читайте тут!

  Аспаргиновая кислота — бере участь у перетворенні вуглеводів в енергію для роботи м’язів. Знижує рівень аміаку в організмі після тривалих тренувань. Є будматеріалом для імуноглобулінів і антитіл.

  Глутамін — дуже важлива кислота для імунітету. Служить джерелом енергії для нирок, кишок і мозку. Серйозно стимулює діяльність мозку, покращує пам’ять і концентрацію уваги. Є окрема стаття про глютамін і глютамінову кислоту.

  Серин — сприяє зміцненню імунної системи нашого організму. Бере участь у виробництві клітинної енергії. Стимулює функції нервової системи.

  Орнітин — якщо його приймати у великих дозах, то він збільшує вироблення гормону росту. Виводить токсини і отрути з печінки, стимулює імунітет.

  Таурин — стимулює поглинання і спалювання підшкірних шарів жиру. В деяких випадках діє як нейропередатчик в певних ділянках головного мозку.

  Пролін — є основним елементом, що сприяє утворенню всіх сполучних тканин в організмі.

  Цистин — дуже активно бере участь у загоєнні ран. Зміцнює сполучні тканини. Вкрай важлива амінокислота для здоров’я наших волосся і шкіри. Стимулює антиокислювальні процеси. Покращує працездатність білих і червоних кров’яних тілець.

  Умовно замінні

  Аргінін — стимулює гормон росту. Служить основним джерелом окису азоту в організмі. Підвищує вивільнення глюкагону та інсуліну. Позитивно впливає на вироблення чоловічих гормонів, допомагає утворювати колаген і стимулювати імунну систему. Так само має яскраво виражену загоюють дію. Міститься в медикаментозних препаратах і харчових добавках для спортсменів і добавки, які застосовуються для стимулювання імунітету.

  Цистеїн — знижує негативну дію тютюну і алкоголю. Стимулює роботу червоних і білих кров’яних тілець. Міститься в багатьох білках, з яких виходить шляхом гідролізу.

  Тирозин — покращує настрій. Його нестачі зазвичай не виникає, тому що вона в достатній кількості надходить до організму з білками їжі.

  Це всі основні види амінокислот, які використовуються в спортивному харчуванні. Можливо ця інформація була для вас корисною. Удачі, друзі!

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися