Психологія бодібілдингу — твоє секретна зброя

288

Привіт, друзі! На зв’язку Іван Устинов і на порядку денному тема дуже важлива. Для постійного прогресу в бодібілдингу потрібен постійний і величезний стимул. До того ж, чим довше ви займаєтеся, то ваше тіло буде більше чинити опір активному росту. У цей момент, коли початкові стимули в бодібілдингу вже слабшають — потрібно користуватися потужним зброєю, під назвою «психологія бодібілдингу».

Багато, дуже багато, ігнорують цей найважливіший аспект в бодібілдингу, думаючи, що якась там психологія ніяк не вплине на його прогрес в тренуванні і ріст м’язів. О, яке ж це помилка! Більш того, це може бути вашим порятунком від поганих результатів. Використовую цю технологію ви вийдете на зовсім інший рівень, про який раніше тільки читали або чули. Тепер же ви пропустите це через себе, відчуєте це і усвідомлюєте. Адже знати що-небудь і розуміти — різні речі.

Професійні атлети не вважають використання психології спорту в бодібілдингу чимось даремним і малоефективним. Коли читаєш їхні висловлювання з приводу ставлення до тренувань і їх психології спорту, то розумієш, що там все дуже глибоко і дуже серйозно. Не полінуйтеся — прочитайте те, що говорить один з професійних атлетів, Майк Ментцер, про силу психології в бодібілдингу і про те, як він використовував цю технологію:

“Долати необхідно не тільки “залізо” , але і багато внутрішніх фізіологічних і психологічних барьерів. Таке подолання не повинно обмежуватися лише потужним зусиллям, необхідно надпотужне зусилля. Виявляється, що зростання „маси“ безпосередньо пов’язаний з можливостями нашої психіки.

Боротьба з самим собою, перемога, прорив до нових висот інтенсивності, назавжди закарбувалися в пам’яті і приносять не порівнянне відчуття задоволення. Робота без іскри в очах, ніколи не дасть такого відчуття. Як, втім, не дасть, і приросту „маси“ …

Я пам’ятаю, я тренував біцепси у компанії двох своїх друзів. Вага був значним. З цією вагою, я зазвичай робив не більше 5-6 повторів – це був мій межа. Я сильно зосередився на здійсненні і почав рахувати повтори. Але з самого початку вправа, як-то не піддавалося мені. Або я не оговтався від останнього тренування, то мені заважали жарти моїх друзів, не знаю. Однак, не в моєму характері кидати розпочате на підлозі справі. І я спробував зосередитися незважаючи ні на що.

Перш за все, я змусив себе повністю забути про своїх друзів і все інше, що мене оточує. Між мною і зовнішнім світом, з’явилася товста стіна, ізолююча всі зовнішні звуки. Мій розум, підкоряючись потужною силою волі і зосередився на роботі біцепсів. Тепер все мою увагу і всі мої внутрішні духовні сили зосередилися на одній цілі: закінчити цей сет.

Мої друзі, здається відчули, що зі мною відбувається, щось не зовсім звичайне. Вони затихли і уважно спостерігали за мною. Зробивши 6 повторень, я відчував себе абсолютно не втомленим. У мені, як ніби відкрилося таємниче „друге дихання“. Я зміг зробити ще 4 додаткових повтору, а потім „витягнув“ і п’ятий. Всього вийшло 11 повторів! Виявляється, що я на 6 повторень перевищив свій рекорд за кількістю повторень цієї вправи!

Просто опустивши вага на підлогу, я зрозумів, що в моєму житті сталася знаменна і переломна подія. Я сів, глибоко зітхнув і витер піт з чола: Нарешті, я повністю зрозумів, що це значить, тренуватися з абсолютною відданістю. Поняття „інтенсивність“ перестало бути для мене якоюсь абстракцією, що витає в моєму мозку.

Інтенсивність стала живим, повнокровним реальністю, це наповнювало мене силами. З того моменту у мене це звучить так: все або нічого! Простіше кажучи, якщо ви взялися за справу, віддавайте йому всі свої сили, тримайте його в голові, але в іншому випадку гра просто не варта свічок! Я запам’ятав, що стало причиною мого SUPER інтенсивного сету. Понад зусилля моєї психіки — ось що це було. Такий пік сили — це завжди прорив, завжди на крок вперед. У бодібілдингу пік розумових зусиль підводить нас ближче до того, що вчені називають приховані резерви».

Ось так ось використовують силу психології спорту справжні чемпіони! В іншому випадку — вони б ними не стали.

Кожен профі в бодібілдингу знає, що розум завжди здається раніше тіла!

І це факт! Адже насправді ви можете більше, ніж думаєте. Але, щоб вам було легше долати труднощі на цьому шляху — вам потрібно, так би мовити, полюбити цю боротьбу. Багато атлетів в момент, коли вони зусиллями своєї волі долають свою лінь, або слабкість — відчувають надзвичайний фізичний, емоційний і інтелектуальний підйом.

Коли я дізнався про те, яку роль в успіхах Арнольда Шварцнеггера зіграла його особиста психологія, його воля, я був просто вражений. Якщо у вас їсть зовсім небагато часу, настійно рекомендую подивитися відео нижче. Воно поганої якості, але дуже високого сенсу.

На противагу цьому кожен знає, що відбувається з бодібілдером на тренуванні, якщо у нього немає настрою і навіть бажання тренуватися. Вага, яким він зазвичай працював з легкістю в 10-ти повтореннях, тепер здається занадто важким навіть в 6-ти.

Часто це відбувається у тих спортсменів, для яких тренування стали просто бездумної звичкою і втратили будь-яку мету. Таким чином у цих спортсменів немає цього стимулу долати свою лінь і слабкість. Психологія бодібілдингу для них — нереальне поняття.

Насправді, найбільшою частиною нашої мускулатури є наш мозок.

Він же відповідає за наш успіх. Коли бодібілдер це розуміє і починає на практиці застосовувати силу психології спорту, то він відкриває для себе зовсім новий шлях прогресу, який вже ніколи не залишить. Чого і вам бажаю.

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися