Протеїн і BCAA — прискор зростання своєї маси

239

Привіт! Сьогодні дуже кратно розглянемо досить цікаву тему. Часто можна почути або прочитати в радах зі спортивного харчування спонукання вживати не тільки купити, але і амінокислотні комплекси. До них відносяться такі як BCAA – амінокислоти з нетиповою розгалуженою структурою, і глютамін. Навіщо ж з протеїном вживати ще й амінокислоти у вільній формі, адже в протеиновом порошку вже є різні амінокислоти? Чи впливає спільний прийом протеїну і BCAA на зростання маси м’язів?

Цікаві питання. Сама ж основна причина такого додаткового прийому амінокислот у вільній формі полягає в тому, що в звичайному протеиновом порошку, навіть найкращому і дорогому — недостатньо необхідних амінокислот, таких як BCAA. Цих амінокислот нам потрібно більше, ніж всіх інших. Саме вони «підганяють» зростання маси. Яким чином?

BCAA – у цей комплекс входять ізолейцин, лейцин і валін. І найважливіше тут – це лейцин, який вважається вченими головнокомандувачем зростання маси. При його дефіциті в організмі – м’язи не ростуть, навіть якщо в тілі бодібілдера неймовірно багато тестостерону.

Цей лейцин не тільки стимулює анаболічні процеси в м’язах, але і підвищує здатність до відновлення після важких тренувань, знижує рівень руйнівника м’язів – кортизолу.

Глютамін – чудовий партнер лейцину. Він допомагає лейцину проникнути всередину м’язової клітини і впливати на гени клітинного ядра, що відповідають за анаболічні процеси – відбувається старт синтезу нового білка.

Глютамін посилює виділення гормону росту і зміцнює нашу імунну систему. Порівняльні дослідження показали, що спільний прийом глютаміна і BCAA сильно прискорює зростання маси м’язів.

Цитрулин малат – дуже підвищує ефективність тих аминокомплексов, куди його додали. Ще цитрулин малат чудово нейтралізує молочну кислоту, яка утворюється в м’язах під час напружених тренувань. Це з’єднання виводить аміак, який є небезпечним токсином. А якщо молочної кислоти і аміаку в організмі багато синтез білка і зростання маси значно сповільнюється.

Ось така проста інформація дає нам зрозуміти, наскільки важливо вживати протеїн і BCAA разом. І справа тут не тільки в тому, що таких амінокислот як BCAA в звичайному протеїні мало. Тут важлива ще і швидкість засвоєння.

Так як амінокислоти – це подрібнені, маленькі молекули, то вони швидко засвоюються в організмі. З цієї причини їх краще вживати перед і відразу після тренування, а також вранці. Протеїн засвоюється набагато довше, так як являє собою довгі ланцюжки молекул амінокислот, з’єднаних між собою складними зв’язками. Протеїн можна вживати протягом дня.

Розуміння відмінностей у властивостях протеїну та амінокислот – дозволить вам самим вибрати собі той режим їх прийому, який вам зручний. Але не забувайте комбінувати їх, раз вже вам потрібен серйозний ріст маси!

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися