Найголовніші та ефективні поради в бодібілдингу

235

Доброго дня, шановні колеги по спорту! Ця стаття буде досить короткою і нічого особливо нового ви звідси не повинні дізнатися, якщо тільки ви вже якийсь час правильно займаєтеся бодібілдингом або фітнесом. Я просто вирішив освіжити у вашій, так і в своїй пам’яті основні поради з бодібілдингу, які лежать в його основі і які повинні дотримуватися всі бодібілдери. Всі, хто прагне створити собі красиве тіло. І не важливо, чоловік ви або жінка – мова піде про універсальних принципах, які ставляться до всіх.

Багатьом ця стаття здасться банальним і «заїждженої», але ті, хто найбільше сміється над такими порадами – часто їх просто не дотримується. Або думає, що дотримується все це, але якість і завзятість застосування цих рад на практиці залишає бажати кращого. Так що, як сказано у великій книзі Біблії: «хто думає, що варто – нехай бережеться, щоб не впасти…». Самовпевненість губить всіх, і бодібілдерів теж. Ну, почнемо…

Зміст статті:

  • Правильно поставити мету і правильно її досягти
  • Спортивне харчування
  • Пийте достатню кількість води
  • Дивуйте свої м’язи
  • «Качайте» вільні ваги

Правильно поставити мету і правильно її досягти

Насправді правильно поставити мета це досить непросто, але наскільки ж важче її досягти. По собі знаю. Часто мої тренування не мали взагалі ніякої мети, це правда. Не хочу виправдовуватися, але коли я «відпахав» на роботі, то навіть сама моя поява в спортзалі було для мене подвигом. Хто працює в повну силу і на фізично важкій роботі – зрозуміють мене. Часто тренування були млявими, але вони все ж були. До чого ж тоді ця рада з бодібілдингу?

У той час я досягав лише однієї мети – бути регулярним, бути в режимі. Але часто я втрачав з уваги більш конкретні цілі, про які потрібно пам’ятати. Чи потрібно мені було набрати масу, або ж працювати на рельєф? Що потрібно змінити в тренуванні і навіть у кожній вправі для досягнення цієї мети? І як говорять професійні бодібілдери: «твоя боротьба за гарне тіло йде не тільки в тренажерці, але і потім, на кухні!». Відповідно і моя дієта повинна бути різною в залежності від поставленої мети.

Головне, щоб ваші великі цілі як можна дрібніше дробилися на маленькі, проміжні цілі. В допомогу вам ця статейка, раджу прочитати.

Спортивне харчування

Це взагалі дуже цікава і важлива тема. Але тут ви знайдете дуже багато версій, думок, світоглядів з приводу того, чи варто взагалі вживати спортивне харчування. У чому полягає ця рада з бодібілдингу? А порада полягає лише в тому, щоб добре розуміти суть того, чим є спортивне харчування порівняно із звичайною їжею. А усвідомивши це – зробити свої висновки і побудувати свої плани. Так в чому ж суть?

Все просто. Якісна та ефективна для наших м’язів – це натуральна їжа, а не якісь там білки та амінокислоти в капсулах. Натуральна їжа завжди буде на порядок вище, і це однозначно.

Але харчуватися завжди натуральною їжею – це просто незручно. Це незручно тому, що забирає дуже багато часу. Їжу потрібно:

  • завжди купувати свіжу;
  • її потрібно приготувати;
  • до того ж якщо спробувати скласти собі дієту чисто з натуральної їжі, без спортивного харчування, то доведеться досить багато;
  • а самим серйозним потрібно буде всюди тягати з собою контейнери з їжею, щоб їсти в потрібний час потрібну їжу.

Ви і самі розумієте, що якщо б наше життя складалася тільки з бодібілдингу і того, щоб обслуговувати своє тіло в плані тренувань і харчування, то тоді б знайшовся час на всю цю «движуху». Часу було б тоді завались. Але, на жаль… Нам потрібно займатися іншими справами в нашому житті, що часто набагато важливіше бодібілдингу.

Практично завжди у більшості людей немає часу на те, щоб приділяти стільки часу їжі. Я вже мовчу про те, що зараз все більше людей не можуть потягнути чисто фінансово покупку якісних, натуральних продуктів. Я маю на увазі звичайних робочих людей, а не багатих і забезпечених.

От і напрошується висновок сам собою. Лише теоретично ви можете обійтися без всякого спортивного харчування. Але практично це дуже важко, хоча і цілком можливо. Та ви вже знаєте чому. Часто зручніше, може бути навіть вигідніше — просто купити банку нормального протеїну і випити порцію в потрібний час, замість того, щоб сідати і жерти 10 яєчних білків за раз.

Якщо ви задумалися над цим серйозно, то подивіться-но відео нижче. Послухайте, що каже професіонал про натуральної їжі та про спортивному харчуванні. Слухається на одному диханні, перевірте:

Пийте достатню кількість води

Такий простий рада з бодібілдингу! Але щоб випивати не менше 2 літрів в день саме чистої води – теж потрібні зусилля і організованість. Особливо важко тоді, коли у вас ще немає звички робити це. Наші м’язи на 75% складаються з H2O. Але пам’ятайте, що зайва кількість рідини під час тренування може знизити ваші показники витривалості.

Також можете ознайомитися з інформацією про те, чи варто пити воду після тренування.

Дивуйте свої м’язи

В першу чергу це можна зробити звичайним збільшенням ваги штанги або гантелей. Швидше за все ви вже в курсі і, можливо, навіть перевірили на собі, що м’язи здатні звикати до монотонної навантаженні. І якщо довгий час гойдатися одним і тим же вагою – відбудеться застій результативності. У мене таке було дуже довгий час. Тому збільшувати вагу снарядів потрібно обов’язково! Це запорука зростання м’язів!

Але дивувати свої м’язи ви можете і іншими методами. Наприклад – різноманітність вправ і різні форми їх виконання, різний порядок виконання вправ. Одним словом все, що завгодно, лише б ваша робота не була монотонною. Вам буде легше навіть морально. Щоб дізнатися, як ви можете дивувати свої м’язи максимально різноманітно — раджу вам почитати тут.

«Качайте» вільні ваги

Цей рада з бодібілдингу можна назвати одним із базових. Його незастосування робить неможливим успішний набір маси м’язів і пророкує повну деградацію атлета, без перебільшень. Саме вправи з вільними вагами, такі як жим лежачи, приседы зі штангою на спині, станова тяга і т. д. – саме вони виховують нам масу. Ніколи не забувайте про цю просту істину!

Тренажери це добре, але це «повне фуфло» у порівнянні з ефективністю від вільних ваг. Тренажери потрібно використовувати як тонкий інструмент доопрацювання, «дошлифовки» і «дополировки» наших м’язів, якщо можна так сказати. Основну базу дають нам вільні ваги.

Ось такі прості поради з бодібілдингу я вам зараз нагадав. Вибачаюсь, що стаття вийшла не така вже й коротка, як я планував. Ну, вже вибачте мене, захопився…

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися