Мелатонін — гормон який зробить твій сон! Інструкція по застосуванню БАДа

235

Вітаю вас, колеги! Як спиться? Добре чи погано? Або з перемінним успіхом? А такі питання я задаю тому що сьогодні хочу представити вашій увазі один цікавий БАД, який особисто вживаю вже майже рік.

В цілому мій сон можна назвати міцним, тому що особливих розладів немає. Але в житті кожного з нас трапляються періоди, з-за яких ти довго не можеш заснути. Перевертаєшся з боку на бік, думки в голову лізуть всякі. Про життя, про якусь проблему і т. д. Не так давно був у мене такий період.

Але сон це така річ, яка сильно впливає на нас. Саме нічний сон робить наш наступний день. Якщо я не висплюся, то весь день млявий і мізки погано працюють, я злюся, все валиться з рук, більш-менш в себе приходжу лише до обіду. До речі є відмінна стаття про фази сну, а також про різні «фішки» як краще виспатися якщо часу на сон мало.

У підсумку моя дружина купила мені одну добавку, про яку я і хочу з вами поговорити в цій статті. Це мелатонін інструкція по застосуванню якого також буде вам дано. Ви дізнаєтеся що це, кому підходить, чи не небезпечно його сьорбати приймати і т. д.

Ну і як зазвичай буває в таких нудних статтях — почнемо з неймовірно «цікавою» теорії.

Зміст статті:

 • Важливість здорового сну
 • Нічний гормон
 • Дослідження мелатоніну
 • Препарат, який я приймаю
  • Як приймати?
  • Які є аналоги?
 • Страви для поліпшення сну

Важливість здорового сну

Користь від нічного відпочинку детально розписувати не буду, пройдемося тільки за конкретними фактами, які будуть цікаві зокрема для бодібілдерів.

Найважливішим аспектом для культуриста є те, що сон несе АНАБОЛІЧНИЙ ефект. Коли наш організм відпочиває, він відновлюється після силових тренувань, і тіло здатне нарощувати м’язи.

Багато хто помилково вважають, що м’язовий зростання відбувається під час занять спортом. Насправді протягом тренувального процесу м’язи навпаки руйнуються, ми їх травмуємо навантаженнями (робота зі штангою, на тренажерах). Але збільшується обсяг м’язів під час відпочинку.

Вночі відновлюється також запас НЕЙРОТРАНСМІТЕРІВ, хімічних елементів, які відповідають за регуляцію сигналів між клітинами і нейронами.

Вони корисні для безпечних і ефективних тренувань. До них відносяться:

 • АДРЕНАЛІН – гормон, потужний стимулятор різних реакцій організму: підвищує цукор в плазмі, сприяє розпаду жирів, збільшує катаболізм білків, руйнуючи м’язовий протеїн до рівня амінокислот.
 • ДОФАМІН — медіатор центральної нервової системи, який керує нашими рухами. Окрему мега-стаття про дофамін читайте за цим посиланням.
 • АЦЕТИЛХОЛІН — ЦНС-медіатор, який відповідає за передачу сигналів в різні відділи мозку та інші.
 • В цілому ці речовини допомагають концентруватися, розвивають увагу, підсилюють енергію і скорочення м’язів. Після тривалої тренування ці елементи виснажуються і організм вимагає їх «перезарядки», що і відбувається під час сну.

  Недосипання може привести до послаблення імунної системи, запалення організму, збільшенню показника кортизолу, зменшення м’язів і зростання жирової тканини, а число анаболічних гормонів знижується. Також недолік сну веде до отримання надмірного стресу від тренувань, під час занять спортом розсіюється увага, що в результаті може спричинити за собою ризик отримання травми.

  Нічний гормон

  А тепер безпосередньо про мелатонін. Цей гормон виробляє щитовидна залоза в мозку. Дослідження показали, що певна кількість гормону знаходиться також у кишечнику, нирках, печінці.

  Речовина в народі отримало назву «гормон сну», так як він починає працювати в людському організмі під час сну. Однак, як зауважують деякі лікарі-сомнологи, елемент варто перейменувати в «гормон ночі».

  Насправді речовина функціонує в залежності від освітлення. Коли виробляється мелатонін? Рівень речовини в організмі збільшується, коли освітлення навколо нас зменшується, і знижується, коли на сітківку потрапляє світло.

  Саме з цих причин багато лікарі радять перед сном не дивитися телевізор і не «залипати» в смартфоні, так як світло від гаджетів зводить «нанівець» всі спроби речовини приспати нас.

  Мелатонін виконує такі функції:

  • У науковій роботі «Melatonin for Treatment of Disorders» зазначається, що елемент налаштовує «біологічний годинник» людини, полегшуючи засинання, контролюючи якість сну і позбавляючи організм від денної дрімоти;
  • Бере участь у процесі нормалізації кров’яного тиску;
  • Захищаючи ДНК, уповільнює старіння;
  • Омолоджує організм, про цей факт було згадано ще в 1993 році в статті «Melatonin: a potent radical scavenger»;
  • Допомагає впорається з головними болями;
  • Зміцнює кістки. До такого висновку прийшли фахівці канадського та іспанської інститутів. Після досліджень мелатонін почали розглядати як речовина, що може допомогти у боротьбі з остеопорозом.

  Дослідження мелатоніну

  Формула мелатоніну дозволяє приймати гормон у вигляді медикаментів та біологічно-активних добавок. Як зазначає Кортні Ратсбург у своїй статті «Мелатонін: міфи і факти», використовувати гормон, як «таблетки для сну», почали порівняно недавно, лише в 1993 році.

  Тому потенціал речовини як ліки все ще досліджується. У багатьох країнах гормон випускають без припису лікаря як БАДа, в Росії ви також зможете знайти мелатонін у вільному доступі.

  Широко використовуються препарати з мелатоніном насамперед у спортивній сфері. Вчені Барренеткс, Деларейдж і Мартінес з університету в Гранаді після проведених експериментів прийшли до висновку, що речовина бере участь в процесі вироблення особливого бежевого жиру, який здатний спалювати калорії і контролювати масу тіла, на відміну від білого жиру.

  Білий і бежевий (бурий) жир

  БІЛИЙ ЖИР — той самий вид жиру, який відкладається на стегнах, талії, стегнах і животі. Його тіло запасає на екстрений випадок, про запас. Підшкірний жир теж належить до цієї категорії. Клітка білого жиру виглядає як одна жирова крапля.

  БУРИЙ ЖИР (або бежевий) — його основне завдання, регулювати термогенез (вироблення тепла і рівномірний його розподіл для підтримання постійної температури тіла). Клітини бурого жиру виглядають як 2 краплі і мають у своєму складі велику кількість мітохондрій (энергетическии станції нашого організму). Цей вид жиру у новонароджених становить до 5% від загальної маси тіла і розташовується на шиї, ключицях і лопатках.

  У дорослих в тілі присутній бежевий жир. По своїй суті, це той же бурий (дитячий), але лише злегка відрізняється по структурі. Його функції такі ж — генерація теплової енергії з допомогою мітохондрій. А значить цей вид жиру поглинає багато кисню, що робить можливість окислення (спалювання) білого жиру, тобто СПРИЯЄ СХУДНЕННЮ!

  Результати досліджень опублікував науковий журнал «Journal of Pineal Research». Вчені підтвердили гіпотезу про те, що нестача гормону ночі» в нашому організмі може сприяти ожирінню.

  Також проводяться досліди з дією гормону на цукровий діабет, дисліпідемію (підвищений рівень холестерину в крові), підвищений артеріальний тиск.

  Часто можна почути, що мелатонін здатний пригнічувати лібідо і знижувати тестостерон. Однак наукові кола, зокрема вчені Ниномия, Иватани і Томода в роботі «Effects of exogenous melatonin on pituitary hormones in humans», спростовують таку інформацію.

  Фахівці провели річне дослідження, порівнюючи 2 групи людей, які приймали мелатонін і які ні. Вони уклали, що розбіжності у показниках концентрації анаболічних гормонів у випробовуваних з різних груп немає.

  До такого висновку прийшли ізраїльські учені. Рівень тестостерону у випробовуваних залишався на колишньому рівні після прийому мелатоніну по 6 мг кожен день.

  Препарат, який я приймаю

  Останнім часом виробляти добавки з речовиною почали саме підприємства, що виготовляють спортивне харчування. Серед Бадів користуються популярністю у бодібілдерів можна виділити Melatonin від NOW. Ця компанія виробляє рідкий мелатонін, що багато покупців вважають більш зручним у використанні.

  Саме його я вживаю вже майже рік. І ось мої самі явні враження:

  • засипати став дійсно більш швидко;
  • дуже приємний на смак сиропчик;
  • прокидаюся більш легко, тому що сплю міцно і висипаюся. Мабуть все.

  Препарат я випробував на своїй собаці! Дав йому одну пипеточку і пса моментально почало хилити на сон))). Ефект, як говориться — на особа:

  Купував ТУТ. Інші варіанти і форми препарату можете вибрати на цій сторінці.

  Виробники обіцяють, що препарат виведе вільні радикали з організму, нормалізує цикли сну, підтримає хороше самопочуття. До складу добавки увійшли також:

  • Гліцерин;
  • Зерновий спирт;
  • Ксиліт;
  • Фруктоза;
  • Глюкоза;
  • Кислоти: яблучна і лимонна;
  • Калію сорбат.

  Екстракти апельсина і лимона дарують приємний смак препарату. Випускається без штучних ароматизаторів і підсолоджувачів.

  Як приймати?

  Одна піпетка містить 3 мг гормону. Приймати рідкий гормон потрібно усередину 1 піпетку перед сном окремо або додавши у воду або інший напій. Через тиждень дозу препарату можна збільшити до 10 мг на день. Курс може становити 2-3 місяці. Перед прийомом засіб слід струснути.

  Перш ніж купити «сонне» ліки, дізнатися також чим небезпечний продукт і які є протипоказання. Побічні ефекти під час прийому препарату спостерігаються рідко, проте краще звернути увагу на деякі важливі аспекти:

  • Не призначений для дітей;
  • При вагітності та годуванні молоком перед прийомом препарату обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем;
  • Може викликати алергію, головні болі, блювання, сонливість, набряки під очима;
  • У рідкісних випадках викликає звикання.

  Не варто приймати препарат, якщо у вас:

  • Непереносимість гормону;
  • Алергія;
  • Лімфома;
  • Мієлома;
  • Діабет;
  • Ниркова недостатність;
  • Епілепсія.

  Шкоди вашому організму може принести і прийом завищених доз кошти. Ну це і так зрозуміло.

  Які є аналоги?

  Зараз серед постачальників мелатоніну на ринок можна знайти велику кількість компаній, але я особисто їх не пробував:

  • Optimum Nutrition (капсули);
  • Biochem (таблетки);
  • Natrol (таблетки);
  • Scitec Nutrition (таблетки);
  • SleepGuide (спрей).

  Страви для поліпшення сну

  Можливо, ви хочете знати, в яких продуктах міститься мелатонін! Серед них рекордсмен за вмістом це голландський сир — 790 мг на 100 гр.

  Плюс сиру в тому, що його, як і сир можна їсти на ніч причому навіть самий жирний сир. Він відмінно засвоюється і дає ситість. Ось ще продукти з мелатоніном (на 100 гр). Я розташував їх за спаданням:

  • Плавлений сир — 500 мг.
  • М’ясо кролика — 330 мг.
  • Ставрида — 300 мг.
  • Курятина — 290 мг.
  • Бобові (горох, квасоля) — 260 мг.
  • Яловичина — 230 мг.
  • Жирний сир — 210 мг.
  • Тріска — 210 мг.
  • Баранина, свинина та яйця — 200 мг.

  Є продукти, які стимулює вироблення гормону.

  • Банани. Стимулюють вироблення серотоніну і мелатоніну. Крім того, продукт містить магній, який сприяє розслабленню м’язових тканин;
  • Вишня. Ця ягода заспокоїть тіло перед сном. Лікарі-дієтологи відзначають, що при тривалих перельотах або переїздах, коли збивається ритм сну, бажано мати при собі в дорозі 100-200 грам ягід;
  • Молоко. Ще в дитинстві нам давали стакан молока з медом для хорошого сну – ось воно, натуральне снодійне;
  • Відвар з ромашки. Відмінно заспокоїть нервову систему і послужить природним релаксантом для тіла;
  • Суп з цибулі. Для самих екстремальних! Цибулю відомий своїми корисними властивостями, зокрема, заспокійливими. Ще в стародавньому Єгипті за допомогою цього продукту боролися з безсонням. Досить

  Якщо у вас проблеми зі сном — пишіть в коментарях як ви з цим боретеся і приймаєте щось додатково.

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися