L-карнітин в спортивному харчуванні — все, що потрібно про це знати

391

Привіт, спортсмен! На зв’язку знову Іван Устинов. Я впевнений, що ви вже чули про таку штуку, як L-карнітин. І дуже навіть ймовірно, що ви в курсі про основну функцію цієї речовини, яка примітна для атлетів, а саме – спалювання жиру. У цій статті я хочу обговорити всю саму потрібну для бодібілдерів інформацію, що стосується цієї речовини. Ви дізнаєтеся, що вдає із себе L-карнітин, наскільки він важливий для людини, яким чином він працює в нашому організмі і чому L-карнітин та спортивне харчування нерозривно пов’язані між собою.

Зміст статті:

  • Що таке L-карнітин?
  • Де він міститься і скільки його треба?
  • Як приймати L-карнітин?
  • L-карнітин для бодібілдингу

Що таке L-карнітин?

L-карнітин – особлива речовина, що відповідає за спалювання жиру в нашому організмі і вироблення енергії з цього жиру. Відбувається це наступним чином: L-карнітин приєднується до частинкам жирової тканини і транспортує їх усередину клітини, мітохондрії. Саме там жири окислюються і виробляється енергія. В 2-х словах все це не поясниш, тому що відбувається неймовірно складний хімічний процес, але основна суть полягає в тому, що завдяки L-карнітину зменшується рівень жиру в нашому організмі за рахунок його переробки всередині наших клітин.

Це речовина виявили більше 100 років тому. Його ще називають просто «схуднути» або «левокарнітин». З вигляду це звичайний білий порошок. Читав, що ця речовина виконує дуже багато функцій в нашому організмі. Основні це жиросжигание, активація мозкової діяльності, збільшення енергії в тілі, приріст якісної маси м’язів, підвищення стійкості до стресів, захист серця і судин, покращує обмін речовин.

Чому L-карнітин сприяє зростанню м’язів і збереження їх маси? Тому що під час тренування в якості енергії використовується саме жир, а не білок м’язів. Якби карнітину не було – білок м’язів просто «вигоряв» під час хитавиці і м’язи втрачали б в масі. Але завдяки карнітину білок залишається в цілості, а жир вигоряє. Ось так ось! І ось вам коротеньке відео по цій темі, де дуже добре і наочно показано цю справу:

Загалом важлива річ, судячи з плюсів. Про мінуси інформації я не знайшов.

Де він міститься і скільки його треба?

Лише 25% добової норми карнітину виробляється нашої печінкою. Решта 75% ми маємо у себе «заправити». Це або звичайна їжа, де в малих кількостях міститься карнітин (молоко, м’ясо, птиця, риба), або спеціалізований прийом L-карнітину як окремої добавки спортивного харчування. Так як вміст цієї речовини в їжі зменшується при термічній обробці, і сам по собі схуднути легко і швидко виводиться з організму – потрібно постійно поповнювати його запаси.

Кількість L-карнітину, що потрібно людині – може бути абсолютно різний. Це залежить від віку, цілей та фізичної активності людини. Наприклад, дитині 7-18 років потрібно 100-300 мг. Звичайному дорослому 200-500 мг. Для роботяг, які реально «пашуть» на своїй роботі фізично, 500-2000 мг. Для бодібілдерів, для тих, хто важко займається будь-яким спортом – 1500-3000 мг. Карнітин продають в таблетках, концентратах, капсулах, у батончиках, навіть у мармеладі.

Рідкі форми карнітину дуже популярні і засвоюються швидше за всіх, але при цьому містять у собі підсолоджувачі, ароматизатори та іншу хімічну дурницю. По мимо цього, рідкі форми коштують дорожче. За цим важливим причин багато досвідчені тренери радять вживати чистий L-карнітин в звичайних таблеток без всяких домішок…

Як приймати L-карнітин?

Відповідь на це запитання ви можете прочитати і на упаковці вашої добавки, будь то рідка форма або таблетки. Але є загальні правила для прийому карнітину:

  • Приймати L-карнітин бажано щодня
  • Прийом краще розділити на 2 рази — вранці і ввечері

Коли ця речовина потрапляє в організм, воно накопичується в м’язах. Карнітину потрібно приблизно 2-3 години, щоб засвоїтися в м’язовій тканині.

L-карнітин для бодібілдингу

Щоб схуднути, виконував свою функцію сумлінно, його потрібно вживати з білкової та вуглеводної їжі. При такому харчуванні карнітин буде відразу виробляти енергію з їжі і зайвий жир не буде накопичуватися в організмі. А так як у бодибилдера завжди вуглеводно-білковий спосіб живлення, L-карнітин можна їсти завжди. L-карнітин та спортивне харчування це взагалі супер-доречний союз для бодібілдера.

Але не можна сказати, що якщо бодібілдер не буде вживати карнітин додатково – це буде погано для нього. Немає. Вживання цієї речовини необов’язково, але бажано. Тому, скажу вам ось що: при правильному харчуванні, у якому є також білки тваринного походження – кількість карнітину і так буде достатня для нормального жирообмена. Печінка виробить його стільки, скільки нам потрібно.

Але додатковий прийом L-карнітину здатний перебудувати наш організм на більш активне жиросжигание і дати додаткову енергію для тренінгу. Жировий прошарок буде танути більш активно при додатковому прийомі карнітину, але найефективнішим методом позбавлення від зайвого жиру буде як і раніше правильне харчування звичайною їжею і правильні тренування. Карнітин лише доповнення. Але не перестарайтеся з обмеженням жирів у вашій дієті. Про це я настійно раджу вам прочитати цю статтю – в ній дуже важлива інформація!

Також варто звернути увагу на важливість фізичних навантажень під час прийому L-карнітину як спортивного харчування. Так як ця речовина спалює жир і переробляє його в додаткову енергію – вам потрібно буде витрачати, посилено гойдаючись у спортзалі. Крім того, накопичений у м’язах карнітин буде лежати там «мертвим вантажем», якщо ви не активуєте його дію «бомбардуванням м’язів». Адже навіть після тренування карнитин буде довгий час спалювати жир, щоб отримати енергію вже на відновлення м’язів.

Це все, що я дізнався про L-карнитине сам, і що хотів донести до вас. Купувати його чи ні – справа ваша, але це не настільки обов’язковий компонент в спортивному харчуванні, як протеїн або BCAA. Коштує він дорого, до речі. Не женіться за рекламою якогось препарату. Можливо він вам взагалі не потрібен. Все добре обмірковуйте.

comments powered by HyperComments

P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

Цією статтею варто поділитися