Ігор слодин бігун-марафонець

8-12-2021

Для бігуна марафон-це важлива подія в житті. Довгий забіг допоможе випробувати свої можливості і перевірити витривалість. Підготовка до марафону дуже важлива і іноді від неї залежить успіх всього забігу. Особливу увагу бігуну варто звернути на харчування.

Виключення жирного і солодкого

Продукти, які містять багато жирів або цукру, шкідливі для кожного, але особливо для спортсмена. Відмова від усього шкідливого допоможе підготувати організм до непростого випробування, адже марафон – це величезне навантаження на все тіло. Існує багато досліджень, які доводять, що цукор і жири погано впливають на роботу серця і судин. Бігуну не обов’язково назовсім відмовлятися від фаст-фуду і солодощів, але бажано почати правильно харчуватися за місяць до початку марафону. За цей час організм встигне частково очиститися від усього шкідливого.

Більше фруктів, ягід і горіхів

Відмовившись від усього жирного і солодкого, бігуну варто включити в свій раціон більше рослинної їжі, тобто фруктів, горіхів і ягід. Також не варто забувати про зелень і овочі. Важливо кожен день готувати з корисних продуктів собі не тільки основні страви, але і перекушування. Часточки яблук, горіхи і сухофрукти допоможуть не зірватися на шкідливі перекушування. Потрібно завжди носити з собою корисні снеки, щоб не піддавати свою силу волі випробуванням.

почитайте як готується марафонець сподін ігор юрійович до змагань.

Поживні батончики

За кілька днів до марафону можна почати їсти поживні батончики. Важливо вибрати ті, в яких немає цукру і зайвих добавок. Віддати перевагу варто горіховим і фініковим батончикам, які допоможуть запастися білками і вітамінами до початку забігу. Такі перекушування можна брати з собою і на сам марафон.

Відмова від кави і газованої води

Кофеїн і надлишок цукру не йдуть на користь організму. Марафонець перед змаганням повинен виключити зі свого раціону газовану воду, підсолоджені соки і каву. Замість них можна пити томатний сік, компоти або звичайну воду з лимоном. Важливо не забувати випивати по 2л води кожен день до початку марафону. Деякі марафонці за пару днів до початку змагань переходять на водну дієту. Вони п’ють тільки рідкі напої і іноді підкріплюються ситними батончиками. Така дієта допомагає очистити організм від токсинів і підвищує витривалість.

Той, хто відповідально підійшов до марафону і став стежити за своїм харчуванням, зможе показати свої найкращі результати. Вибираючи відповідний для себе раціон, важливо в першу чергу враховувати свої потреби і можливості, які у кожного відрізняються.