Чому я не можу набрати вагу — основні причини проблеми

1412

Привіт, хлопці! Турбує вас те, що ви не можете набрати вагу? Начебто і харчуєтеся нормально, тренуєтеся до втрати пульсу, а маса не зростає, ну хоч ти трісни… Таке буває і цьому є конкретні причини. Сьогодні стаття якраз про це. Питання серйозне, так що раджу ознайомитися з матеріалом.

Тим часом, коли проблема зайвої ваги стала чумою сучасного світу, існують безліч людей, які страждають зайвою худобою. Дівчата заздрять подругам, які можуть їсти все і не товстіти, хоча їм самим доводиться неабияк потрудитися для підтримки форми.

Але для багатьох проблема набору ваги стає критичною, особливо для тих, хто мріє набрати м’язову масу. Якщо ви багато раз задавалися питанням, які на те, що я не можу набрати вагу причини, обов’язково вивчіть уважно цю статтю, можливо, це допоможе вам побачити вірний напрямок у вирішенні цієї проблеми. Поїхали…

Зміст статті:

 • Типи статури
 • Швидкість обміну речовин
 • Поради щодо тренувань
 • Порушення гормонального фону
 • Проблеми травлення
 • Наявність паразитів
 • Неврологічні і психологічні причини
 • Шкідливі звички

Типи статури

Однією з основних причин проблем з набором ваги може бути генетична схильність, що проявляється різними типами статури. Згідно загальноприйнятої теорії Шелдона їх виділяють три – мезоморф, ендоморф і ектоморф. І хоча раніше вважалося, це актуально лише для чоловіків, зараз подібна класифікація застосовується й до жінок.

 • ЕКТОМОРФИ (або астенічний тип статури) – люди з тонкими і легким і кістками, частіше середнього зросту, руки і ноги перевищують довжину тулуба. У них дуже швидкий метаболізм, тому вони практично не набирають вагу. Такого типу людей найважче домогтися успіхів в бодібілдингу, адже вони практично не набирають м’язову масу.
 • МЕЗОМОРФИ (або нормостеніческій тип статури) — відрізняються найбільш пропорційними частинами тіла. Вони з легкістю набирають масу і спалюють жири при активній роботі над собою. Найоптимальніший тип конституції для досягнень у спорті.
 • ЕНДОМОРФИ (або гіперстенічна тип статури) – люди з повільним обміном речовин, добре розвинутими внутрішніми органами, у них найбільш широка постать, вони легко набирають надлишкову вагу і важко худнуть. У бодібілдингу їм легше всього наростити мускулатуру, але важко домогтися їх рельєфності і позбутися від підшкірної жирової клітковини.
 • Як бачите, найгірше поправляються ектоморфи, якщо ви ставитеся до цього типу людей, це може бути причиною вашої худорлявість. Якщо ж все-таки ви не впевнені у своєму астенічному статурі, можливо проблема полягає в вашому метаболізмі.

  Якщо ви худорлявий від природи (ектоморф) — ви можете спробувати приймати особливу, высокоэнергетическую суміш, яку приймають бодібілдери для швидкого набору маси. Це ГЕЙНЕР!

  Ці добавки довели свою ефективність при поєднанні з правильним тренуванням і збалансованим харчуванням. Я сам особисто часто вживав гейнери, і вони завжди допомагали мені набирати масу. І на смак вони мені подобаються куди більше, ніж звичайні протеїнові добавки!

  Зараз немає проблем з тим, щоб купити його. Я дав нижче вас кілька посилань для покупки гейнера через інтернет — при бажанні можете вибрати вподобаний:

  ГЕЙНЕРИ (ozon.ru)

  ГЕЙНЕРИ (iherb.com)

  Швидкість обміну речовин

  Обмін речовин або метаболізм – це комплекс процесів і реакцій в організмі на біологічному та хімічному рівні. Він впливає на розпад споживаних продуктів на білки, жири і вуглеводи, а також відповідає за засвоєння поживних речовин і виведення перероблених.

  Причиною дефіциту ваги може бути саме висока швидкість метаболізму. Якщо у людини швидкий обмін речовин, то навіть підвищення калорійності їжі не допоможе виправити ситуацію. Вживаючи неконтрольовано висококалорійну, незбалансовану їжу без будь-якого режиму може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

  Краще звернутися до кваліфікованого фахівця, він допоможе підібрати правильний раціон, враховуючи швидкість вашого метаболізму, і в першу чергу визначити, закладена ця особливість вашого організму генетично або спровокована якимось захворюванням.

  Поради щодо тренувань

  Хочу сказати вам пару слів про те, чому багато хто не можуть набрати вагу, займаючись бодібілдингом. Немає універсальної формули, яка підійшла б всім — це правда. І навіть не намагайтеся її знайти. Кожен організм індивідуальний.

  Але не дивлячись на це — ті, хто скаржиться на неможливість набору ваги, роблять одні і ті ж помилки. Зараз я хочу озвучити головні з них.

 • НЕДОБІР КАЛОРІЙ. Людина може думати, що він їсть багато, але насправді не добирає «калораж». Для початку додайте до свого повсякденного раціону наприклад пачку сиру або склянку рису, гречки, перловки — подивіться, що буде. Можливо ви ніколи не відчуваєте себе голодним, але по калоріях у вас може бути профіцит (недобір). З приводу відчуття голоду (гормон грелін) і ситості (гормон лептин) на моєму блозі є окремі шикарні статті. Обов’язково прочитайте для більш повного занурення в тему.
 • ЧАСТОТА І ТРИВАЛІСТЬ ТРЕНУВАНЬ. Не потрібно ходити в зал 4-5 днів в тиждень, не скільки разів опрацьовуючи все тіло. Ці навантаження швидше за все не «вивозить» ваше тіло. Запам’ятайте що вже після 45 хвилин інтенсивного виділяється руйнівний гормон, що знищує наші білкові структури. Тому не примушуйте своє тіло в залі довше 1 години, максимум 1,20. Я тренуюся рівно годину. Якщо інтенсивність падає (лінощі) тоді 1,20. Деякі займаються 2-3 години і думають що це правильно.
 • БАЗОВІ ВПРАВИ. Про це вже говоренно-переговорено. Чесно, навіть говорити про це не хочеться. Але всякий раз я приходжу в зал і бачу що на тренажерах люди тренуються куди більше, ніж вільними вагами. Так, важкі базові вправи, їх не хочеться робити. Але вони найефективніші і все тут… Присідайте, обов’язково присідайте! Це вправи дасть стимул розвитку всьому тілу! Робіть жими лежачи, стоячи. На турніку підтягуйтеся з вагою (якщо вже можете підтягнутися 15-20 разів своєю вагою).
 • СОН І ВІДНОВЛЕННЯ. Не йдіть в зал, якщо відчуваєте, що не відновилися. В цьому немає сенсу. Виснажений організм не відреагує на чергове тренування зростанням маси. Він відреагує падіння імунітету, вірусним захворюванням, моральним і фізичним виснаженням. І найголовніше — висипайтеся. У наш час це — справжній подвиг. Мені здається зараз майже ніхто не спить стільки, скільки потрібно. І в мене з цим теж проблеми. А м’язи ростуть як раз вночі. У довгостроковій перспективі недосипання забирають частку нашої м’язової маси.
 • Порушення гормонального фону

  Більшість помилково вважають, що гормональні збої призводять тільки до зайвих кілограмів, але це не так. Дуже часто вони також є відповіддю на запитання, чому не можу видужає. За нормальний стан гормонального фону в організмі людини відповідає правильне функціонування залоз внутрішньої секреції. Найбільш часті патології, що впливають на низький вага:

  • Гіперфункція щитовидної залози. Це стан провокує надмірне виділення тиреотропного гормону, що підвищує енергетичні потреби тканин і прискорює обмін речовин. Проявляється надмірною пітливістю, збільшенням зобу, прискореним серцебиттям, іноді може кидати в жар.
  • Недостатнє виділення інсуліну підшлунковою залозою. Це явище відоме під назвою цукровий діабет 1-го типу (не плутати з діабетом 2-го типу, провокуючого надмірна вага). При цьому стані людина не засвоює вуглеводи, і значить не отримує енергію. Симптоми – часте сечовипускання, постійне відчуття спраги, стомлюваність.
  • Зниження функції кори надниркових залоз. Провокує зниження вироблення гормонів кортизолу і альдостерону. Кортизол відповідає за запас енергії і швидкість її витрати організмом. Проявляється слабкістю в м’язах, онімінням рук і ніг, зниженням сексуального потягу, апатією, а також надмірним потягом до солоного.

  Якщо ви підозрюєте одне з вищеописаних станів, негайно зверніться за допомогою до лікаря. Тільки медичне обстеження може прояснити ситуацію. Тут одним читанням блогів і лазаньем в інтернеті не відбутися.

  Проблеми травлення

  Ще однією з поширених причин недобору ваги є проблеми з травленням. Крім зачепленої теми, вони також характеризуються больовими відчуттями і не засвоєнням поживних речовин.

 • Гастрит чи виразкову хворобу. Порушує процес перетравлення їжі, провокує відсутність апетиту. Проявляється болями в області шлунку, нудотою, печією. Виявити це захворювання можна тільки за допомогою спеціальної процедури – гастроскопії.
 • Ферментна недостатність. Може бути просто характерною рисою вашого організму, або бути ознакою іншої недуги. Характеризується підвищеною кислотністю шлунка, в результаті чого їжа повністю не перетравлюється, корисні речовини не окислюються і не засвоюються. Людина відчуває постійну тяжкість у животі, відчуття розпирання, болі внизу живота, печію. Потребує консультації та обстеження лікаря.
 • Дисбактеріоз кишечника. Також негативно впливає на набір маси. Він заважає нормальному засвоєнню всіх необхідних організму корисних речовин.
 • Проблеми з відтоком жовчі. Характеризується болем в області печінки, сухістю шкіри, очі і шкіра набувають жовтуватий відтінок. Це захворювання може розвивати безсимптомно багато місяців, а потім різко проявитися гострим станом.
 • Наявність паразитів

  Зараження паразитами організму дуже небезпечно, адже може вражати всі органи і системи. Воно проявляється зниженням ваги або неможливістю його набрати, почуттям втоми і апатії, блідістю, свербінням в задньому проході, а також нервовими розладами. Гельмінти, або глисти, в прямому сенсі слова висмоктують всі поживні речовини, вітаміни і амінокислоти і можуть стати причиною, чому ви схудли.

  Паразитами дуже легко заразитися через немиті руки, овочі або фрукти, а також побутовим способом. В організм потрапляють яйця, з них розвиваються черв’яки, і можуть жити в організмі роками. Вони можуть забивати кишечник і провокувати запори, діарея, здуття.

  Хлопець або дівчина постійно відчувають голод, але набрати вагу не можуть. Виявити паразитів, незважаючи на безліч способів, не завжди можливо, тому потрібно кожні півроку проводити профілактику для всієї родини.

  Неврологічні і психологічні причини

  Багато людей помітно худнуть під час сильних нервових потрясінь або психологічних проблем. Це все зумовлено структурою головного мозку. Частина, що відповідає за відчуття голоду, називається гіпоталамус. Він складається з вентромедиальной і латеральної частини, і відмінності в їх активності не сигналізують людині про почуття голоду іноді протягом цілого дня.

  Також знижений апетит і навіть його повна відсутність можуть бути спровоковані збоєм в нервовій системі, коли процеси гальмування пригнічені процесами збудження. Це може статися через перенесеного стресу, постійних нервових заворушень чи психологічних переживань.

  Постійне перенапруження на роботі, недостатній сон або негативні емоції можуть надовго відбити бажання є. Тому частіше відпочивайте, змініть обстановку і постарайтеся налагодити свій психоемоційний стан. Інакше крім проблем з фігурою, ви можете отримати депресію та інші серйозні розлади психіки.

  Шкідливі звички

  Дуже часто погано набирають вагу з-за шкідливих звичок. Якщо ви досі курите і частенько прикладываетесь до чарочці — швидше кидайте це пропаща справа.

  Основним ворогом набору м’язової маси є нікотинова залежність. Вона не тільки притуплює відчуття голоду, але і провокує безліч захворюванні і гормональних порушень, описаних вище.

  Потрапляючи в організм нікотин починає свій негативний вплив на всі органи і системи, тому організм витрачає всю свою енергію і калорії на його знищення та виведення. Це призводить до того, що калорії не засвоюються, і поживні речовини разом з ними.

  Куріння також прискорює обмінні процеси, і підвищує рівень глюкози в крові. Організм сприймає це як прийом їжі, і тому багато курців замінює сніданок або вечерю парою сигарет. Ще одне вплив нікотину на вагу проявляється в тому, що він є своєрідним наркотиком, здатним повністю задовольняти потреби людини і провокувати його відмова від їжі.

  Таким же ефектом володіє і зловживання алкоголем. Спиртні напої згубно впливають на функціонування підшлункової залози, і вона перестає виділяти всі необхідні ферменти для перетравлення їжі.

  В осіб, які часто вживають алкоголь часто буває нудота і блювота, а також проблеми зі стільцем. Також дослідження вчених в штаті Іллінойс стверджують, що вживання алкоголю сприймається організмом як один із прийомів їжі.

  Ще однією з шкідливих звичок є надмірне вживання кави і енергетичних напоїв. Вони сильно прискорюють метаболізм і провокують виведення води з тканин і клітин, а це призводить до втрати у вазі.

  Причиною зайвої худорлявість можуть бути серйозні захворювання, проконсультуйтеся зі своїм лікарем про наявність патологій.

  Отже, друзі, ми розглянули основні причини, чому буває складно набрати вагу. Сподіваюся, що інформація була для вас корисною і дасть вам їжу для роздумів, чому у вас спостерігається подібна проблема і що робити для її усунення. На цьому все… До нових зустрічей!

  comments powered by HyperComments

  P.S. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб нічого не упустити! Якщо ви хочете придбати якісь спорттовари, спортивне харчування або добавки – можете скористатися цією спеціальною сторінкою!

  Цією статтею варто поділитися