Биоидентичные гормональні пелети

2-11-2021

В останні роки багато лікарів (ендокринологи, урологи, терапевти, андрологи і т.д.) захопилися призначенням гормональної терапії чоловікам з будь-яких приводів. Часом навіть відсутність зниження рівня тестостерону при наявності скарг чоловіків на млявість, поганий сон, стомлюваність і апатію, – стає показанням для призначення згт. Також рекомендуємо почитати про   биоидентичные гормональные пеллеты на сайті , тут тільки найкращі спеціалісти .

Ідею тестостеронової терапії активно підтримали представники фармкомпаній та фітнес-індустрії. Такий стан як метаболічний синдром, що стало практично синонімом згт, стало предметом обговорення на багатьох професійних заходах. Багато колег, які взяли із задоволенням теорію панацеї у вигляді тестостерону, стали активними двигунами цієї ідеї. Однак, через кілька років, стали з’являтися дослідження, які зачіпали дуже невигідну сторону згт – різні ускладнення, побічні ефекти, – що ініціювало дискусії серед фахівців. Поступово прийшло розуміння того, що терапія тестостероном без чітких показань (об’єднують не тільки клінічні, але і лабораторні дані) неприпустима і пов’язана з розвитком сечокам’яної хвороби, підвищенням ризику онкологічних захворювань, чоловічим безпліддям і ін.станами.

Замісна тестостеронова терапія (зтт) призначається чоловікам з органічним гіпогонадизмом, але також широко рекомендується при віковому зниженні рівня тестостерону, незважаючи на те, що в цьому випадку має скромні переваги і пов’язана з певними ризиками (такими, як розвиток еритроцитозу, обструктивного апное уві сні, підвищеним ризиком серцево-судинних подій і підвищеним ризиком раку простати у пацієнтів).

Зв’язок між тестостероном і сечокам’яною хворобою тільки починає вивчатися. На можливу причинну роль тестостерону в утворенні ниркових каменів побічно вказує більш широке поширення нефролітіазу серед чоловіків. Дослідження, проведені на тваринах, також говорять на користь прямого впливу тестостерону . Наприклад, в експериментах на щурах було показано, що прийом андрогену сприяє збільшенню екскреції оксалатів і зниженню екскреції цитратів з сечею. Крім того, тестостерон інгібував у тварин експресію каналів , які відіграють ключову роль у реабсорбції кальцію в нирках. Однак у клінічних дослідженнях значущої асоціації між тестостероном і сечокам’яною хворобою встановлено не було. Можливо, це обумовлено тим, що до цих пір в них брали участь невеликі групи пацієнтів.

  •